Κατάταξη ελαστικών

Αν έχετε απορείες για τεχνικά θέματα εδώ είναι ο χώρος για να ρωτήσετε...
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6648
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Κατάταξη ελαστικών

Δημοσίευση από MacPap »

Εμένα στα 195/60/15 δουλεύουν τέλεια ειδικά σε βρεγμένο...


Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Κατάταξη ελαστικών

Δημοσίευση από UltiMo_ »

erling έγραψε:Στο megane michelin γλυστρούσαν αρκετά
Continental Sport Contact 2. Και με αυτά όμως δεν έμεινα ευχαριστημένος.
Σκέφτηκες την πιθανότητα να μην φταίνε τα λάστιχα? Μήπως πρέπει να αλλάξεις αυτοκίνητο? :lol: :biritses
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Κατάταξη ελαστικών

Δημοσίευση από UltiMo_ »

MacPap έγραψε:Θα συμφωνήσω άλλη μία φορά...
Με τα michelin? Ή με το γεγονός οτι 30 ευρώ στα τριετία, δεν αξίζει να τα λυπηθείς?

Πάντως ένα κορυφαίο λάστιχο σε μένα, δε σημαίνει οτι θα είναι κορυφαίο και στο δίπλα αμάξι.
Εγώ πάντα είχα κόλλημα με bridgestone. Σαν όνομα και μόνο. Δεν ξέρω γιατί. Αλλα δεν τα έχω δοκιμάσει ποτέ. Φοβάμαι την πιθανότητα της απογοήτευσης. Και αυτός ο φόβος πενταπλασιάζεται όταν σκέφτομαι ένα άγνωστο ελαστικό.

Πάντως λίγο πολύ ισχύει και ο κανόνας, που λέει γιαπωνέζικο αμάξι-γιαπωνέζικο ελαστικό, γαλλικό αμάξι-γαλλικό ελαστικό. Είναι θέμα εξέλιξης. Γιαυτό να προτιμάτε το λάστιχο που φορούσε απ τη μάνα του. (εκτος και αν έχετε κάποιο κορεάτικο αυτοκίνητο)
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6648
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Κατάταξη ελαστικών

Δημοσίευση από MacPap »

Αυτο δεν λέει τιποτε γιατί αν η TOYOTA είχε καλη προσφορα απο την GoodYear τέτοια θα βάλει....
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Τεχνικά θέματα...”