Αλλαγή ψυγείου καλοριφέρ

Αν έχετε απορείες για τεχνικά θέματα εδώ είναι ο χώρος για να ρωτήσετε...
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Αλλαγή ψυγείου καλοριφέρ

Δημοσίευση από UltiMo_ »

:astrakia :astrakia :astrakia :astrakia :astrakia :astrakia :astrakia :astrakia :astrakia :astrakia :astrakia :astrakia :astrakia :astrakia :astrakia :astrakia :astrakia

Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα


W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Αλλαγή ψυγείου καλοριφέρ

Δημοσίευση από erling »

Τα είδες όλα κωλυόμενα......
Το πήγες σε τίποτα γούρνες να δεις αν κουνάει τίποτα?
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6637
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Αλλαγή ψυγείου καλοριφέρ

Δημοσίευση από MacPap »

Ultimo_ τι είναι αυτό?

Τι γούρνες εννοείς erling?
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Αλλαγή ψυγείου καλοριφέρ

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Το καλοριφέρ ήταν τρύπιο εδώ και 3-4 χρόνια. Δεν το έκανα γιατι ήξερα τι μανίκι που είναι και δεύτερον γιατι μου ζητούσαν όλοι 300 ευρώ εργατικά για κατέβασμα ταμπλώ και μόνο.
Ο ηλεκτρολόγος που πάμε το λεωφορείο μου είπε οτι θα μου το κάνει με 170. Άρχισα σιγά σιγά να το σκέφτομαι. Κυρίως για το αν αξίζει ή όχι και αν έχω σκοπό να το κρατήσω το αμάξι για καιρό ή αν θα το αλλάξω. Έτυχε να βρώ και ένα καινούργιο ψυγειάκι 65 ευρώ, το αγόρασα και το πήρα απόφαση. Τελικά εργατικά, μαζί με κάτι άλλα μαστορέματα και λαμπάκια σε ταμπλώ και δυσπρόσιτα σημεία και 4 λίτρα παραφλού, σύνολο 100 ευρώ! Αυτό δε με χάλασε τόσο. χαχα.
Ο μάστορας είναι απίστευτος και τον εμπιστεύομαι τρελά. Είναι μανούλα στις πατέντες και φτιάχνει πράγματα πολύ πιο δύσκολα απο το "να ξεβιδώσει 5 βίδες" όπως μου είπε. που άλλωστε "πλέον στις βγάζω με το χέρι, όλες ξεβιδωμένες θα είναι" όπως μου είπε.
Έντυσε κάτι σκόρπια καλώδια, μόνωσε κάτι ετοιμόρροπες φίσες, έβαλε σε κάθε σημείο επαφής αεροστόπ, και το αμάξι έγινε καλύτερο απο πριν. Αντι να τρίζει, σταμάτησαν και οι τριγμοί που είχε πριν. Και εκτός απο το ταμπλώ, έπρεπε να βγάλει και κάτι συστήματα του κλιματισμού, άρα έπρεπε να βγάλει και όλο το φρέον και να το ξαναβάλει. Απ τις 8 το πρωί και έφυγα στις 5...
Μεγάλη υπόθεση η ζέστη πάντως :lol:
Αν και δεν είναι πολυτέλεια, εγώ το βλέπω πλέον σαν την υπέρτατη άνεση. Είχα ξεχάσει πόσο γρήγορα ζεσταίνει το νερό, γιατι έλεγα πριν το φτιάξω, σπίτι-δουλειά είναι 10 λεπτά δρόμος, σιγά μην προλάβει να ζεσταθεί το νερό..
Είχα συνηθίσει απο το λεωφορείο που μετά απο 30 λεπτά ζέσταμα, ακόμα κρύα είναι τα νερά

Άντε πότε θα χιονίσει? :lol:
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6637
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Αλλαγή ψυγείου καλοριφέρ

Δημοσίευση από MacPap »

Καλορίζικο!

Aντε τώρα και AirCondition!
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Αλλαγή ψυγείου καλοριφέρ

Δημοσίευση από erling »

Για τα τριξίματα ρώτησα macpap.
UltiMo_ έγραψε:Αντι να τρίζει, σταμάτησαν και οι τριγμοί που είχε πριν.
Αλλά ο μάστορας ήταν μερακλής και έκανε καλή δουλειά.
Καλές και ζεστές βόλτες πλέον....
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Αλλαγή ψυγείου καλοριφέρ

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Να 'στε καλά. Κλιματισμό έχει απ τη μάνα του. Δε θα ξεχάσω ποτέ τις βόλτες στα χιόνια περτούλι ελάτη, χωρίς καλοριφέρ, με ανοιχτά παράθυρα και με κλιματισμό ανοιχτό για να μη θολώνουν τα τζάμια :lol: :biritses
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6637
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Αλλαγή ψυγείου καλοριφέρ

Δημοσίευση από MacPap »

erling έγραψε:Για τα τριξίματα ρώτησα macpap.
Γούρνες είναι τα τριξίματα?

Αααα ΕΧτε ξυφύγ.. κει πάνω!!! :lol:

Ο Κλιματισμός δουλεύει και εντός Βόλου? :twisted:
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Αλλαγή ψυγείου καλοριφέρ

Δημοσίευση από erling »

Γουρνα=λακούβα.....
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Αλλαγή ψυγείου καλοριφέρ

Δημοσίευση από UltiMo_ »

γούρνα θηλυκό

φυσική εδαφική κοιλότητα, μικρών διαστάσεων, που συγκεντρώνει νερά

τα βράχια στην παραλία είναι γεμάτα γούρνες από τις οποίες μπορείς να μαζέψεις δολώματα για ψάρεμα



Τι γλώσσα μιλάτε εσείς εκεί κάτω και δεν ξέρετε τη γούρνα?
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Απάντηση

Επιστροφή στο “Τεχνικά θέματα...”