ΚΤΕΟ μη προγραμματισμένος έλεγχος?

Αν έχετε απορείες για τεχνικά θέματα εδώ είναι ο χώρος για να ρωτήσετε...
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

ΚΤΕΟ μη προγραμματισμένος έλεγχος?

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Βρήκα ένα μεταχειρισμένο αυτοκίνητο πολύ καλό, αλλα στο τεστ ντράιβ άκουγα ένα συγκεκριμένο τακ τακ αριστερά όταν έστριβα με κάποιο συγκεκριμένο τρόπο. και μου δημιουργήθηκε μια απορία. αν δε θέλω να το πάω σε κάποιον μάστορα για έλεγχο. Μπορώ να το πάω στο ΚΤΕΟ? αυτό ή το οποιοδήποτε δικό μου αμάξι. Δε θέλω χαρτί ΚΤΕΟ, δε θέλω να με περάσουν ή να με κόψουν, θέλω απλά να τους δώσω τα σχετικά λίγα λεφτά, ωστε να μου πουν τη γνώμη τους και να δώ τα νουμεράκια που θα βγάλουν τα μηχανήματα. Άραγε γίνεται?


W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6638
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: ΚΤΕΟ μη προγραμματισμένος έλεγχος?

Δημοσίευση από MacPap »

Καλή ερώτηση θα το κοιτάξω και θα επανέλθω!!
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: ΚΤΕΟ μη προγραμματισμένος έλεγχος?

Δημοσίευση από erling »

Γίνεται. Κέντρο Τεχνικού Ελέγχου Οχημάτων είναι.
Εγώ πριν από κάθε μεγάλο service πάω και το τσεκάρουν στην express service, αμορτισέρ, δάπεδο, φρένο, σύστημα διεύθυνσης κλπ
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
enias
Δημοσιεύσεις: 2050
Εγγραφή: 10 Ιούλ 2010, 16:46

Re: ΚΤΕΟ μη προγραμματισμένος έλεγχος?

Δημοσίευση από enias »

UltiMo_ έγραψε:στο τεστ ντράιβ άκουγα ένα συγκεκριμένο τακ τακ αριστερά όταν έστριβα με κάποιο συγκεκριμένο τρόπο.
Αν είναι όταν στρίβεις τέρμα το τιμόνι τότε θέλει αλλαγή μπιλιοφόρου. Το είχα πάθει παλιότερα.
Αινείας
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: ΚΤΕΟ μη προγραμματισμένος έλεγχος?

Δημοσίευση από erling »

UltiMo_, μπας και είναι κανένα megane ?
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
enias
Δημοσιεύσεις: 2050
Εγγραφή: 10 Ιούλ 2010, 16:46

Re: ΚΤΕΟ μη προγραμματισμένος έλεγχος?

Δημοσίευση από enias »

Αν είναι μπιλοφόρος, τότε όλα τα αυτοκίνητα μπορούν να το πάθουν. Εγω το είχα πάθει σε FIAT UNO. Γενικά είναι απο τις μεσαίου κόστους ζημιές, κοντά στα 200€ αν και στο παλιό καλό φιατάκι είχε κοστίσει πολύ λιγότερα.
Αινείας
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: ΚΤΕΟ μη προγραμματισμένος έλεγχος?

Δημοσίευση από UltiMo_ »

erling έγραψε:UltiMo_, μπας και είναι κανένα megane ?
Με προσβάλεις.. έχω καλύτερο γούστο στα αυτοκίνητα! ( :lol: πλάκα κάνω!)
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
athanatos
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 17:36

Re: ΚΤΕΟ μη προγραμματισμένος έλεγχος?

Δημοσίευση από athanatos »

UltiMo_ έγραψε:Βρήκα ένα μεταχειρισμένο αυτοκίνητο πολύ καλό, αλλα στο τεστ ντράιβ άκουγα ένα συγκεκριμένο τακ τακ αριστερά όταν έστριβα με κάποιο συγκεκριμένο τρόπο.
Πολλά μπορεί να είναι. Εκτός από μπιλιοφόρο, μπορεί να είναι ρουλεμάν, ακρόμπαρο, αμορτισέρ, ψαλίδι, σινεμπλόκ, ζαμφόρ, ακόμα και κάποιο πρόβλημα στο θόλο από παλιό τρακάρισμα. :? Διάγνωση μέσω forum δεν γίνεται. :roll: Και γι’ αυτό δεν σε χρεώνουμε. :lol: :lol:
Σ’ όλους τους τόπους κι αν γυρνώ μόνον ετούτον αγαπώ !
Οδυσσέας Ελύτης
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: ΚΤΕΟ μη προγραμματισμένος έλεγχος?

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Για το τι "μπορεί" να είναι, ξέρω. δε ζήτησα διάγνωση, και γενικώς το θέμα είναι οφ τόπικ. απλά απο εκεί προέκυψε η απορία για το ΚΤΕΟ.
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6638
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: ΚΤΕΟ μη προγραμματισμένος έλεγχος?

Δημοσίευση από MacPap »

Τώρα εγώ να μάθω ή το λύσαμε? :astrakia
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Τεχνικά θέματα...”