Διπλώματα οδήγησης και "τριαντάρι"

Ο χώρος των υποψηφίων και των νέων οδηγών...
Απάντηση
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Διπλώματα οδήγησης και "τριαντάρι"

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Με το νέο δίπλωμα οδήγησης μορφής πιστωτικής κάρτας, πολλά έχουν ακουστεί. Εκτος οτι είναι πανάκριβο, καθυστερεί και πολύ η έκδοσή του. Έχει ακουστεί οτι είναι μόνο ένας εκτυπωτής πανελλαδικά και έχει πέσει η δουλειά πάνω του βουνό. Ένας τρόπος μείωσης της καθυστέρησης αυτής είναι η οργάνωση η οποία δεν υπάρχει. Τι θέλω να πω..

Βγάζοντας τώρα το ΠΕΙ, στη τελευταία στήλη δεξιά πρέπει να μου συμπληρώσουν σαν παρατήρηση έναν αριθμό. Το οποίο σημαίνει οτι έχω ΠΕΙ. Δηλαδή με άλλα λόγια πρέπει να πετάξω το δίπλωμά μου, να πληρώσω το τριαντάρι, και να μου εκτυπώσουν άλλο. Συν 10 ευρώ στον φωτογράφο.

Ταυτόχρονα όμως θέλω να βγάλω και για μηχανή. Έχω κινήσει γη και ουρανό στο δάσκαλο αλλα και στο μηχανολογικό (όταν πήγα για εξετάσεις) να καθυστερήσουν κανα μήνα την έκδοση του διπλώματος, ωστε να περάσω τα τεστ της μηχανής, και να μου δώσουν το δίπλωμα με όλα συπληρωμένα. Αυτό όμως λόγω γραφειοκρατίας δεν γίνεται. Δηλαδή θα πάρω το ΠΕΙ, και πριν ακόμα εκτυπωθεί το δίπλωμα (θα φάει κανα μήνα), θα έχει ήδη πάει στον εκτυπωτή η εντολή να μου εκτυπώσουν και το δίπλωμα συν μηχανή.

Και το ακόμα καλύτερο? Μάρτιο 2014 λήγει το διπλωμά μου. Φυσικά δεν μπορώ να το αναθεωρήσω τώρα, αλλα το αργότερο ένα μήνα πριν απο την λήξη του.

Δηλαδή τρίτη φορά τριαντάρια και φωτογράφους! Όλα αυτά μέσα σε λίγους μήνες.



Μπορεί το οτι θέλω να βγάλω για μηχανή να χοντραίνει λίγο το πρόβλημά μου, αλλα τα άλλα δύο, δηλαδή ανανέωση και ΠΕΙ το αντιμετωπίζουν πολλοί επαγγελματίες!
Κάθε 5 χρόνια το ΠΕΙ, κάθε 5 χρόνια ανανέωση, άρα μέσο όρο κάθε 2,5 χρόνια θα στέλνουμε καρτέλες και τριαντάρια στο μηχανολογικό!


W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Διπλώματα οδήγησης και "τριαντάρι"

Δημοσίευση από erling »

Οι αμερικάνοι λένε "φτιάξε ένα νόμο για να κάνεις χρήμα". Κάτι ήξεραν....
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
Απάντηση

Επιστροφή στο “Νέοι & υποψήφιοι οδηγοί...”