Προϋπηρεσία οδηγού

Ο χώρος των υποψηφίων και των νέων οδηγών...
Απάντηση
kalikatzar0s
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 23 Μάιος 2014, 16:27

Προϋπηρεσία οδηγού

Δημοσίευση από kalikatzar0s »

γεια σας παιδια ειμαι νεος στο φορουμ σας και ηθελα να ρωτησω κατι γιατι εμενα με φαινετε πολυ περιεργο
προσφατα εβγαλα διπλωμα για Γ, Ε, Δ, μαζι και ολα τα Π.Ε.Ι. και εχω την εξεις απορια
οπου ρωταω για δουλεια με λενε προυπηρεσια αλλα κανενας δεν με δινει να οδηγησω και ετσι δεν θα εχω προυπηρεσια ποτε. ειναι λιγο περιεργο εως εκνευριστικο.
οταν εβγαλα τα διπλωματα τα εβγαλα ευκολα και σχετικα γρηγορα χωρις πολυ ζορι στην οδηγηση.
θελω να πω οτι με κοβει αρκετα να οδηγησω (σιγουρα καμια σχεση τα μαθηματα στην σχολη οδηγων με την οδηγηση εξω)
γιατι να μην υπαρχει καποιος τροπος να ανεβω σε ενα φορτηγο η σε ενα λεωφορειο να οδηγησω?
ο μονος τροπος απο οτι φαινετε ειναι να παρω δικο μου οχημα που αυτο δεν μπορω να το κανω σιγουρα.
και μαλλον πεταξα τα λεφτα μου στα διπλωματα.


UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: προυπηρεσια

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Αν το αφεντικό έχει όρεξη μπορεί να σε εκπαιδεύσει ή να σε βάλει με έναν οδηγό για "βοηθό" για λίγο καιρό. Ακόμα και χωρίς μισθό να σου πει για αρχή, μην το αρνηθείς. Οι εποχές είναι δύσκολες
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
kalikatzar0s
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 23 Μάιος 2014, 16:27

Re: προυπηρεσια

Δημοσίευση από kalikatzar0s »

UltiMo_ έγραψε:Αν το αφεντικό έχει όρεξη μπορεί να σε εκπαιδεύσει ή να σε βάλει με έναν οδηγό για "βοηθό" για λίγο καιρό. Ακόμα και χωρίς μισθό να σου πει για αρχή, μην το αρνηθείς. Οι εποχές είναι δύσκολες
Αφεντικό και όρεξη λίγο δύσκολο το ξέρω ότι οι καιροι είναι δύσκολοι που έφυγα γερμανια αλλά και εδώ το ίδιο μοχαμπεντι γίνεται όλοι Ζητάνε προϋπηρεσία και αρκετοι ζητάνε να έχω και adr μηπως χρειαστεί καμιά φορά να μπορούν όλοι οι οδηγοί να είναι διαθέσιμοι.
Το μόνο που θα με σώσει είναι ένα θαύμα να με πάρει για βοηθο κάποιος. :D
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6638
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: προυπηρεσια

Δημοσίευση από MacPap »

kalikatzar0s έγραψε:[...και αρκετοι ζητάνε να έχω και adr μηπως χρειαστεί καμιά φορά να μπορούν όλοι οι οδηγοί να είναι διαθέσιμοι….
Τι είναι το adr?
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: προυπηρεσια

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Τι είναι η ADR;

Είναι το ακρωνύμιο (Accord european relatif au transport international des merchandises Dangereuses par Route) της Ευρωπαϊκής Συμφωνίας σχετικά με τις Διεθνείς Μεταφορές Επικίνδυνων Εμπορευμάτων που πραγματοποιούνται οδικώς και η οποία υπογράφηκε στη Γενεύη το 1957. Σύμφωνα με το άρθρο 2 της εν λόγω Συμφωνίας, η οδική μεταφορά επικίνδυνων εμπορευμάτων, εκτός από ορισμένα εξαιρετικά επικίνδυνα εμπορεύματα, επιτρέπεται αρκεί να υπόκειται σε συμμόρφωση με τις διατάξεις των τεχνικών παραρτημάτων Α και Β της Συμφωνίας. Τα παραρτήματα της ADR περιλαμβάνουν διατάξεις που μεταξύ άλλων αφορούν την ταξινόμηση των εμπορευμάτων, τις διαδικασίες αποστολής, τις απαιτήσεις για την κατασκευή και τον έλεγχο των συσκευασιών, των δεξαμενών κλπ, τις συνθήκες μεταφοράς, φόρτωσης, εκφόρτωσης, διαχείρισης, τις απαιτήσεις για τα πληρώματα και το όχημα. Οι παραπάνω διατάξεις υπόκεινται σε τροποποιήσεις- επικαιροποιήσεις ανά τακτά χρονικά διαστήματα (συνήθως ανά διετία). Τις νέες εκδόσεις της ADR ενσωματώνει κάθε φορά η Ευρωπαϊκή Επιτροπή υπό μορφή Οδηγίας με την οποία εναρμονίζουν το εθνικό τους δίκαιο και την οποία εφαρμόζουν τα κράτη μέλη της Ε.Ε.

http://www.yme.gr/index.php?tid=924#1
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6638
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: προυπηρεσια

Δημοσίευση από MacPap »

Πάλι κάτι μάθαμε!
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Νέοι & υποψήφιοι οδηγοί...”