Είναι από τα χειρότερα δυστυχήματα

Είδατε κάποιο ατύχημα μοιραστείτε το μαζί μας εδώ...
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6662
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Είναι από τα χειρότερα δυστυχήματα

Δημοσίευση από MacPap »

athanatos έγραψε:Αν είναι να κάτσω ανάμεσα στις νταλίκες, τότε γιατί να πάρω μηχανή;
Αυτό το σκεπτικό το έχουν δυστυχώς πολλοί. Και θα συμφωνήσω με τον Ultimo_ πως
UltiMo_ έγραψε:Γιατί σου προσφέρει ευχαρίστηση, ελευθερία,... ευκολότερο παρκάρισμα κτλ...
Οι μηχανές είναι απλώς ένα άλλο είδος οχήματος και ως τέτοιο χρησιμοποιείται στο εξωτερικό. Εδώ δυστυχώς έχει γίνει από πολλούς ένας τρόπος έκφρασης αντίστοιχος με αυτόν που έχουν κάποιοι στις στάσεις των λεωφορείων που δεν περιμένουν την σειρά τους...

Ευτυχώς όχι απ'όλους... :D


Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
athanatos
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 17:36

Re: Είναι από τα χειρότερα δυστυχήματα

Δημοσίευση από athanatos »

Αν δεν έχεις οδηγήσει ποτέ σου μηχανή, ότι και να σου πω δεν θα καταλάβεις. Θα λες τα δικά σου.
Σ’ όλους τους τόπους κι αν γυρνώ μόνον ετούτον αγαπώ !
Οδυσσέας Ελύτης
DELPIERO1981
Δημοσιεύσεις: 397
Εγγραφή: 05 Φεβ 2011, 17:48
Τοποθεσία: ΕΞΟΡΙΣΤΟΣ ΣΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Re: Είναι από τα χειρότερα δυστυχήματα

Δημοσίευση από DELPIERO1981 »

Είναι ευχαρίστηση, απόλαυση, ελευθερία, και πολλά άλλα που από τη φύση τους δεν τα έχουν τα άλλα οχήματα. Όποτε ανεβαίνω πάνω της αυτά νοιώθω, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι προκαλώ με την οδήγησή μου. Όμως υπάρχουν και περιορισμοί.
ΝΑ ΠΛΗΡΏΣΩ ΔΙΌΔΙΑ;... ΤΟ ΆΛΛΟ ΜΕ ΤΟΝ ΤΟΤΌ ΤΟ ΞΈΡΕΙΣ;
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6662
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Είναι από τα χειρότερα δυστυχήματα

Δημοσίευση από MacPap »

athanatos έγραψε:Αν δεν έχεις οδηγήσει ποτέ σου μηχανή, ότι και να σου πω δεν θα καταλάβεις. Θα λες τα δικά σου.
Και τι σε κάνει να πιστεύεις πως δεν το έχω κάνει? Οχι φυσικά στο βαθμό που το έχουν κάνει κάποιοι αλά και ταξίδια έχω κάνει και συνοδηγός υπήρξα σε ταξίδια, Και ο ίδιος έχω κάνει 15.000 με ένα DAX όταν ήμουν φοιτητής και μερικά χρόνια μετά...

Εσύ όμως μπορείς να μου πεις τι είναι αυτό που δεν καταλαβαίνουν οι οδηγοί αυτοκινήτων? Και που καταλαβαίνουν μόνο όσοι οδηγούν μηχανή όταν περνάνε με 50 χλμ την ώρα ανάμεσα σε κινούμενα αυτοκίνητα ή όταν κάθονται μπροστά από τα τα αυτοκίνητα στα φανάρια τόσο μπροστά που δεν βλέπουν πλέον το φανάρι?

Για΄τι θεωρείς πως αυτά που παρέθεσε ο Ultimo_ είναι λάθος? Δεν ξέρω αν είναι σωστά!! Αλλά θα ήθελα και την άποψη ενός που οδηγεί μηχανή γιατί νομίζει πως είναι λάθος.
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
athanatos
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 17:36

Re: Είναι από τα χειρότερα δυστυχήματα

Δημοσίευση από athanatos »

Δεν είναι λάθος αυτά που λέει ο UltiMo, αλλά μην μας βάζετε όλους σε ένα τσουβάλι.
Αν είναι να κάτσω πίσω από 15 αυτοκίνητα στο φανάρι, τότε καλύτερα να πάρω το αυτοκίνητο.
Δηλαδή όταν είχες το DAXάκι, δεν πέρναγες ανάμεσα σε κινούμενα αυτοκίνητα;
Σ’ όλους τους τόπους κι αν γυρνώ μόνον ετούτον αγαπώ !
Οδυσσέας Ελύτης
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6662
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Είναι από τα χειρότερα δυστυχήματα

Δημοσίευση από MacPap »

Ποτέ! Φοβάμαι (ακόμα και σήμερα με το αυτοκίνητο) τους ηλίθιους και τους αφηρημένους. Που μπορεί για οιωνδήποτε λόγο, να ανοίξουν την πόρτα, να φτύσουν από το παράθυρο να τεντώσουν το χέρι, να ανοίξουν για να δουν αν εχει σκάσει το λάστιχο κλπ κλπ κλπ. Οι αντιδράσεις του κόσμου είναι απρόβλεπτες ειδικά στην Ελλάδα. ΑΝ πέρναγα πέρναγα σταματημένα αυτοκίνητα και ποτέ δεν καθόμουν μπροστά στο φανάρι αλλά δίπλα στο πεζοδρόμιο.

Η μηχανή κακά τα ψέματα ακόμα και αν κάτσεις πίσω από 15 αυτοκίνητα είναι πιο μανιτζέβελη από ένα αυτοκίνητο. Και μόνο το οτι βρίσκεις να παρκάρεις έξω από τον προορισμό σου και αμέσως φτάνει. Δεν είναι απαραίτητο λοιπόν να την αγοράζει κανείς για να κάνει σφήνες.

But that's me
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Είναι από τα χειρότερα δυστυχήματα

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Με το ίδιο σκεπτικό, και γώ γιαυτό έχω μικρό αυτοκίνητο πόλης. οικονομικό, εύκολο στο παρκάρισμα. κτλ. αυτό μου δίνει το δικαίωμα να κάνω σφήνες με το saxo μέσα στην πόλη?αν το κάνω, ποια η διαφορά μου με έναν παπάκια?


Η ακόμα καλύτερα... hummer!! Και αντίο μποτιλιάρισμα!

W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Είναι από τα χειρότερα δυστυχήματα

Δημοσίευση από UltiMo_ »

athanatos έγραψε:Αν είναι να κάτσω ανάμεσα στις νταλίκες, τότε γιατί να πάρω μηχανή;
Περνάω μπροστά και ανάμεσα στα αυτοκίνητα, μόνο όπου με παίρνει και χωρίς να ενοχλώ τους άλλους οδηγούς.
Δηλαδή περνάς τα αυτοκίνητα και στέκεσαι μπροστά τους. Αν ένα αυτοκίνητο σε περάσει και σένα για να κάτσει μπροστά σου, τι θα κάνεις??

W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
athanatos
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 17:36

Re: Είναι από τα χειρότερα δυστυχήματα

Δημοσίευση από athanatos »

UltiMo_ έγραψε:Δηλαδή περνάς τα αυτοκίνητα και στέκεσαι μπροστά τους.
Όχι.
Σ’ όλους τους τόπους κι αν γυρνώ μόνον ετούτον αγαπώ !
Οδυσσέας Ελύτης
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Είναι από τα χειρότερα δυστυχήματα

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Πέρα απο το αστείο και την υπερβολή του βίντεο, αυτό που γίνεται απο το 0:25 μέχρι το 0:30 το βλέπω επι 8 ώρες τη μέρα σε ΚΑΘΕ φανάρι που σταματάω κάθε 3 λεπτά. Είμαι πάντα πρώτος στο φανάρι λόγω μικρής ταχύτητας και το βλέπω ΑΜΕΤΡΗΤΕΣ φορές τη μέρα και το κάνουν ΟΛΟΙ. Δε μαρέσει να τους βάζω όλους στο ίδιο τσουβάλι, αλλα απο τους Έλληνες μοτοσυκλετιστές, ούτε ένας στους 100 δεν γλιτώνει απο αυτό το τσουβάλι..
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ατυχήματα...”