ΔΑΚΡΥΑ Στο πανελλήνιο για την πράξη του πατέρα που σκοτώθηκε

Είδατε κάποιο ατύχημα μοιραστείτε το μαζί μας εδώ...
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

ΔΑΚΡΥΑ Στο πανελλήνιο για την πράξη του πατέρα που σκοτώθηκε

Δημοσίευση από UltiMo_ »

ΔΑΚΡΥΑ Στο πανελλήνιο για την πράξη του πατέρα που σκοτώθηκε ο γιος του!

Μια αρκετά συγκινητική ιστορία... από έναν πατέρα που μόλις σκοτώθηκε ο γιος του με μηχανή κάπου στην Στερεά Ελλάδα.....

Έπιασε τη μηχανή και την έθαψε...

Μάλιστα επάνω σε μαρμάρινη πινακίδα έγραψε:

Εσύ μου έθαψες το γιο, εγώ θα θάψω εσένα"

Εικόνα

Πηγή: aggouria.com


W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6671
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: ΔΑΚΡΥΑ Στο πανελλήνιο για την πράξη του πατέρα που σκοτώ

Δημοσίευση από MacPap »

Τον γυιό του δεν το έφαγε η μηχανή! Η βλακεία τον έφαγε!!!
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
thanos
Δημοσιεύσεις: 670
Εγγραφή: 15 Ιούλ 2010, 21:28

Re: ΔΑΚΡΥΑ Στο πανελλήνιο για την πράξη του πατέρα που σκοτώ

Δημοσίευση από thanos »

βρε μακπαπ πως βγάζεις τέτοιο συμπέρασμα χωρίς προηγουμένως να γνωρίζεις τι και πως ακριβώς εγινε;

μπορει απο βλακεία να χάθηκε το παλικάρι, μπορεί ομως και όχι
μπορεί να χάθηκε και απο βλακεία κάποιου άλλου και όχι του ίδιου

αν ξερεις τις λεπτομέρειες του συμβάντος, μπορεις να τις αναρτήσεις ωστε και εμεις να βγάλουμε τα δικά μας συμπεράσματα

παντως ειναι ασχημο να χάνονται ζωές έτσι, ειτε απο βλακεία ειτε από οποιοδήποτε άλλο λόγο!
:(
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6671
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: ΔΑΚΡΥΑ Στο πανελλήνιο για την πράξη του πατέρα που σκοτώ

Δημοσίευση από MacPap »

Αγαπημένε μου φίλε thanos! Τόσα χρόνια με ξέρεις! Τώρα θα μάθεις πως συνήθως ακριβολογώ όταν γράφω? Άσε που είμαι προσεκτικότατος στο τί γράφω (συνήθως)!!! :biritses

Κατ αρχάς εγώ ΔΕΝ είπα η βλακεία ΤΟΥ. Είπα η βλακεία!!!

Τώρα η βλακεία ΤΟΥ, του πατέρα ΤΟΥ, του οδοποιού, του κατασκευαστή της μηχανής, του ερχόμενου από την άλλη μεριά, του δρόμου ή της κατσίκας που πετάχτηκε ΔΕΝ ξέρω!

ΤΟ ποιό πιθανόν πάντως είναι, να είναι η βλακεία του ηλίθιου, που για άλλη μια φορά δεν βρήκε τίποτε καλλίτερο να κάνει στην ζωή του, από το να πάρει μια ωραία φωτό, να προσθέσει μια βλακεία ιστορία πίσω από αυτήν και να την δημοσιεύσει. Αποτέλεσμα την πήραν και άλλοι ηλίθιοι (ταχαμου δημοσιογράφοι) που αναδημοσίευσαν την βλακεία, και έτσι ο φίλος μας ο ultimo_ την βρήκε και να την μοιράστηκε μαζί μας!!! Ο μόνος που δε είναι βλάkας ίσως είναι ο ultimo_.
:biritses

Σιγά μην έχουμε τέτοια τοπία στην Αττική! Πάντως η φωτό κυκλοφορεί από πριν το 2009!

Σε μια ισπανική δημοσίευση δε του 2011 όπως αναφέρει ο συντάκτης της δημοσίευσης, ΝΟΜΙΖΕΙ (έχει την γνώμη) πως το "Αγαλμα" της φωτογραφίας φτιάχτηκε από κάποιον που μάλλον είχε ατύχημα! Χωρίς άλλα στοιχεία. Αναφέρει δε πως έψαξε να δει αν είναι μοντάζ, πράγμα που αποτελεί δείγμα πως η φωτό δεν είναι καν δική του!!!!

La estatua de una moto Suzuki GSXR 600 2006 trás un accidente

Αρωγός βέβαια σε όλες αυτές τις σαχλαμάρες το facebook οπου ο καθένας διαδίδει ότι του έρθει!! :lol:
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: ΔΑΚΡΥΑ Στο πανελλήνιο για την πράξη του πατέρα που σκοτώ

Δημοσίευση από erling »

Το θέμα είναι πως δεν την έθαψε... και πως η μηχανή δεν δείχνει τρακαρισμένη....
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6671
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: ΔΑΚΡΥΑ Στο πανελλήνιο για την πράξη του πατέρα που σκοτώ

Δημοσίευση από MacPap »

Το θέμα είναι πως αν ήταν στην Ελλάδα όλο και κάτι θα της έλειπε!!! :twisted:
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: ΔΑΚΡΥΑ Στο πανελλήνιο για την πράξη του πατέρα που σκοτώ

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Θρήνος για τον άδικο χαμό του Μαρίνου

Εικόνα

Το απόγευμα αποχαιρετούν, στο Αρκαλοχώρι, τον 25χρονο Μαρίνο -
«Βροχή» τα μηνύματα από τους φίλους του στο Facebook.
Η λατρεία που είχε στις μηχανές έμελε να αποδειχθεί μοιραία για τον 25χρονο Μαρίνο Καρπαθιωτάκη, ο οποίος έχασε τη ζωή του, χθες, στο δρόμο πριν την Επισκοπή , λίγο μακριά από το σημείο όπου πριν από 40 μέρες έχασε τη ζωή του ένας 17χρονος.

Ο άτυχος Μαρίνος εξέπνευσε στην άσφαλτο μετά από τροχαίο με τη μηχανή του, κι αφού προηγουμένως είχε αφήσει την κοπέλα του. Τραγική ειρωνεία... λίγο πριν το μοιραίο τροχαίο, περίπου στις 18.00 το απόγευμα της Δευτέρας, αστυνομικοί βεβαίωσαν στον 25χρονο παράβαση για κράνος...

Το Μαρίνο, λάτρη των δύο τροχών - όπως μπορεί κανείς να καταλάβει από τις φωτογραφίες που μοιραζόταν με τους φίλους του στο Facebook - θα αποχαιρετήσουν συγγενείς και φίλοι, στις 17.30 το απόγευμα στο Αρκαλοχώρι.

cretalive
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4920
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: ΔΑΚΡΥΑ Στο πανελλήνιο για την πράξη του πατέρα που σκοτώ

Δημοσίευση από rasPUTIN »

MacPap έγραψε:Το θέμα είναι πως αν ήταν στην Ελλάδα όλο και κάτι θα της έλειπε!!! :twisted:
Ἀν ἦταν στὴν Ἑλλάδα θὰ τὴν ἔκλεβαν οἱ γύφτοι ὤστε νὰ πουλήσουν τὸ μέταλλο.
Ἰστότοπος κοινωνικῆς δικτυώσεως γιὰ Ἕλληνες, χωρὶς νεοταξίτικη λογοκρισία, χωρὶς ὀρθοπολιτικὴ ἠλιθιότητα.
https://hellasbook.gr/
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6671
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: ΔΑΚΡΥΑ Στο πανελλήνιο για την πράξη του πατέρα που σκοτώ

Δημοσίευση από MacPap »

UltiMo_ έγραψε:Θρήνος για τον άδικο χαμό του Μαρίνου
Τέτοια παιδιά πεθαίνουν κάθε μέρα πολλά και συνήθως από κάποια βλακεία!!! Η δε εντοιχισμένη μηχανή δεν είναι απαραίτητα δική του!!!
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: ΔΑΚΡΥΑ Στο πανελλήνιο για την πράξη του πατέρα που σκοτώ

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Όχι δεν ήταν δικιά του. Ίσως κακώς τα έβαλα στο ίδιο τόπικ. Ήθελα να τονίσω πως εδώ ήταν δικιά του η βλακεία. Το πρόστιμο ήταν σημάδι απο το θεό πως πρέπει να βάλει κράνος, το αγνόησε, άρα η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά, και πήγε και σκοτώθηκε. Τώρα το πως ορίζει ο συγγραφέας την λέξη άδικο, δεν ξέρω. Μακάρι ο θάνατος του να γίνει τουλάχιστον μάθημα προς τους υπόλοιπους αν και πολύ αμφιβάλω.
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ατυχήματα...”