κοντρίτσες σε δημόσιο δρόμο

Είδατε κάποιο ατύχημα μοιραστείτε το μαζί μας εδώ...
Απάντηση
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

κοντρίτσες σε δημόσιο δρόμο

Δημοσίευση από UltiMo_ »



W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4844
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: κοντρίτσες σε δημόσιο δρόμο

Δημοσίευση από rasPUTIN »

Τὸ ὄχημα εἶχε πινακίδα; Σὰν νὰ μοῦ φαίνεται πῶς τὸ παιδὶ τῆς πόρνης τὴν εἶχε ἀφαιρέσει.
οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: κοντρίτσες σε δημόσιο δρόμο

Δημοσίευση από UltiMo_ »

οι πινακίδες είναι για τους φλώρους. οι μάγκες την βγάζουν
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4844
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: κοντρίτσες σε δημόσιο δρόμο

Δημοσίευση από rasPUTIN »

Ἔλα ντέ, μ*λ*κες σὰν ἐμένα εἶναι, νὰ τὴν ἔχουν ὀρατὴ καὶ καθαρή;
οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
pipinos1976
Δημοσιεύσεις: 1194
Εγγραφή: 08 Απρ 2011, 23:52

Re: κοντρίτσες σε δημόσιο δρόμο

Δημοσίευση από pipinos1976 »

Σε μερικές πολιτείες των ΗΠΑ δεν είναι υποχρεωτική η πινακίδα μπροστά.

Τα ίδια κάνουν, όμως, κι εδώ με τις κόντρες. Και μάλιστα με κάλυψη της ΕΛ.ΑΣ.



Διαβάστε την περιγραφή και θα καταλάβετε. Έκλεισαν όλη την Ε.Ο. για να κάνουν κόντρα, ο βλάκας με την BMW τρέχει να τους προλάβει κάνοντας μόνος του κόντρα, ο άλλος με την Mercedes πήγαινε χαλαρά δεξιά και ούτε ενδιαφέρθηκε για τίποτε κι εγώ, ο μόνος που είχε πλήρη αντίληψη της κατάστασης, προσπάθησα να σώσω όλο τον κόσμο μαζί και να διευκολύνω: και τους δύο κάνουν κόντρα να μην ταλαιπωρηθούν, και να μην με σκοτώσουν, γιατί για να φρενάρουν ούτε συζήτηση, και τον οδηγό της MB να μην ενοχλήσω και να μην τρακάρω και να συνεχίσω κανονικά την πορεία μου. Ο μόνος που την πλήρωσε ήταν ο οδηγός της BMW που τον έκλεισα γιατί δεν υπήρχε περίπτωση να φρενάρω από τα 130 που πήγαινα σε <80 της MB για να προλάβει να περάσει κι αυτός.

Ευχαριστώ.
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: κοντρίτσες σε δημόσιο δρόμο

Δημοσίευση από UltiMo_ »

τι σενάρια βγάζεις ρε φίλε;
εγω το μόνο που είδα είναι οτι άλλαξες λωρίδα "επειδή δεν πρόλαβες να φρενάρεις γιατι πήγαινες με 130".
και όποιος παει πιο γρήγορα απο σένα "κάνει κόντρες ο αλήτης".
και όποιος παει πιο αργά απο σένα "πάει χαλαρά και δεν ενδιαφέρεται για τίποτα".


μια χαρά παει η μερσεντές. οικογενειάρχης είναι, εκδρομή πάει και είναι φορτωμένος βαλίτσες. μια χαρα είναι τα 80.
απλά εσύ υπερεκτίμησες τα φρένα σου και πήγαινες με 130.
και η bmw μια χαρά παει αλλα του κλεισε το δρόμο ένα opel που πήγαινε με 70 στην αριστερή λωρίδα.


όλα είναι θέμα οπτικής γωνίας
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
pipinos1976
Δημοσιεύσεις: 1194
Εγγραφή: 08 Απρ 2011, 23:52

Re: κοντρίτσες σε δημόσιο δρόμο

Δημοσίευση από pipinos1976 »

Η κόντρα που γίνεται είναι εμφανής. Στην περιγραφή (αν είχα και πίσω κάμερα θα φαινόταν) γράφω τι έγινε. Έκατσε στην αριστερή λωρίδα η μηχανή, στην δεξιά η Porsche, πήγαιναν με 50, είχαν κλείσει όλη την Ε.Ο. μέχρι να βρουν σχετικά άδειο δρόμο μπροστά τους και τότε άνοιξαν σε κόντρα με το κλασσικό συνθηματικό, την κόρνα (μπιπ-μπιπ-μπιπ και φύγαμε). Προφανώς η μηχανή πέρασε μπροστά, από πίσω η Porsche κι εγώ προσπαθούσα να εξυπηρετήσω τους δύο της κόντρας, τον άλλο με την MB που πάει βόλτα (αυτός, όμως δεν εξυπηρέτησε), αλλά και να μην φρενάρω στα 80 της MB, αφού πήγαινα ήδη +50 σε σχέση με την MB και το όριο. Τελικά, αυτό που δεν φαινόταν από την ελαφριά στροφή, ήταν η BMW που τους κυνήγησε (πρέπει να πήγε με 150 περίπου) και έφαγε το κλείσιμο γιατί δεν υπήρχε περίπτωση να κόψω ακόμη περισσότερο για να μπω ξανά πίσω από την MB, ώστε να τον εξυπηρετήσω και αυτόν. Η πλάκα είναι πως ενημέρωσα την ΕΛ.ΑΣ. για την κόντρα, αλλά, όπως καταλαβαίνεις, το περιπολικό ήταν εκεί για το συμφέρον του εργολάβου και όχι για την οδική ασφάλεια.

Πάντως, αν το πάρουμε έτσι όπως λες οι λύσεις είναι οι εξής:

1. Θα έπρεπε να κάτσω αριστερά, να ολοκληρώσω το προσπέρασμά μου με ασφάλεια και ας σκοτωθούν οι πίσω (έκανα δεξιά όταν άκουσα το σήμα της έναρξης της κόντρας) ή ας πέσουν πάνω μου να σκοτωθούμε όλοι μαζί. Όταν γράφω για κόντρα, ξέρω τι λέω, δεν τα βγάζω από το μυαλό μου, δεν είναι σενάρια, είναι η πραγματικότητα.

2. Να κορνάρω κι εγώ για κόντρα με όποιον βρω και να είμαι αριστερά συνέχεια απαιτώντας να μου αδειάζουν τον δρόμο γιατί πρέπει να κερδίσω. Απλά εγώ θα ξεκινάω την κόντρα στο Κερατσίνι και θα την ολοκληρώνω στο τέλος της διαδρομής μου.

3. Θα κάθομαι αριστερά με 81, θα ολοκληρώνω το προσπέρασμα, θα πιάνω μετά σιγά-σιγά δεξιά και δεν θα με ενδιαφέρει τίποτε για τους άλλους στον δρόμο.

Τώρα, για τα υπόλοιπα τα flames που γράφεις, τι να πω; Είναι θέμα οπτικής γωνίας, όπως γράφεις κι εσύ.

Ευχαριστώ.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ατυχήματα...”