Ασυνείδητοι δεν υπάρχουν μόνο στην Ελλάδα

Εχετε εμπειρία στην οδήγηση στο εξωτερικό μιλήστε μας...
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Ασυνείδητοι δεν υπάρχουν μόνο στην Ελλάδα

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Ασυνείδητοι δεν υπάρχουν μόνο στην Ελλάδα
(οδηγοί ΚΑΙ περαστικοί)



W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Ασυνείδητοι δεν υπάρχουν μόνο στην Ελλάδα

Δημοσίευση από erling »

Η κυρία που ήταν μπροστά απλά γύρισε πίσω και πήγε από την άλλη πλευρά!!!!!
Πρέπει να είναι καθημερινό φαινόμενο εκεί......
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Ασυνείδητοι δεν υπάρχουν μόνο στην Ελλάδα

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Κωστάκηηηηη, κιάλλο πελάτη "χάσαμε"!!
χαχαχ απίστευτη απάθεια
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6637
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Ασυνείδητοι δεν υπάρχουν μόνο στην Ελλάδα

Δημοσίευση από MacPap »

Πάντως κανείς δεν ασχολείται με το άτομο που είναι κάτω από το φορτηγάκι...
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Ασυνείδητοι δεν υπάρχουν μόνο στην Ελλάδα

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Απίστευτο...

(το βίντεο αρχίζει στο 1:05)



Ένα σοκαριστικό βίντεο που κυκλοφορεί στο διαδίκτυο κάνει το γύρο του κόσμου. Στο βίντεο που προκαλεί αποτροπιασμό φαίνεται καθαρά ένα κοριστάκι το οποίο παρασύρεται δύο φορές από διερχόμενα αυτοκίνητα.

Το τραγικό περιστατικό συνέβη στην κινεζική πόλη Φοσάν και καταγράφηκε από κάμερες της τροχαίας. Το βίντεο δείχνει το παιδί που ήταν μόλις 2 ετών να παρασύρεται από ένα φορτηγό σε δρόμο της πόλης. Μάλιστα αντί ο ασυνείδητος οδηγός να σταματήσει αύξησε ταχύτητα και εξαφανίστηκε.
Το αξιοπερίεργο είναι ότι από το σημείο αν και πέρασαν άνθρωποι δεν σταμάτησε κανείς για να βοηθήσει το άτυχο παιδί. Στη συνέχεια το αποτέλεσμα ήταν το κοριτσάκι να χτυπηθεί και από άλλο διερχόμενο αυτοκίνητο.


Σύμφωνα με τα κινεζικά ΜΜΕ ένας οδοκαθαριστής έσπευσε να βοηθήσει αλλά όταν το παιδί έφτασε στο νοσοκομείο ήταν εγκεφαλικά νεκρό. Η μικρή χάθηκε από την προσοχή της μητέρας της όταν εκείνη μπήκε σε καθαριστήριο για να πάρει τα πλυμένα ρούχα.

Οι δύο οδηγοί που χτύπησαν το παιδί έχουν συλληφθεί ενώ αυτό που προκαλεί ερωτηματικά είναι η αναισθησία και η αδιαφορία των ανθρώπων.


Αναρτήθηκε από Voliotaki
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Ασυνείδητοι δεν υπάρχουν μόνο στην Ελλάδα

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Καλα, δε πιστεύω οτι δεν έχετε σχολιάσει τίποτα σε αυτό το βίντεο. Εγώ σοκαρίστηκα..
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
grigoris
Δημοσιεύσεις: 546
Εγγραφή: 23 Αύγ 2011, 19:47

Re: Ασυνείδητοι δεν υπάρχουν μόνο στην Ελλάδα

Δημοσίευση από grigoris »

Σαν τι να πούμε ρε Γιάννο?
Υπάρχουν λόγια για να σχολιάσεις? :evil:
Η Ελληνική Σημαία είναι σύμβολο ιερό.Έχει τ' ουρανού το χρώμα και στην άκρη το Σταυρό.Την Ελληνική Σημαία, μάνα μου, την αγαπώ.Στον εχθρό δεν την αφήνω, προτιμώ να σκοτωθώ.
athanatos
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 17:36

Re: Ασυνείδητοι δεν υπάρχουν μόνο στην Ελλάδα

Δημοσίευση από athanatos »

Δεν έχω λόγια…..
Σ’ όλους τους τόπους κι αν γυρνώ μόνον ετούτον αγαπώ !
Οδυσσέας Ελύτης
dk
Δημοσιεύσεις: 103
Εγγραφή: 11 Οκτ 2010, 17:24
Επικοινωνία:

Re: Ασυνείδητοι δεν υπάρχουν μόνο στην Ελλάδα

Δημοσίευση από dk »

Δεν τα κατάφερε το 2χρονο αγγελούδι

Την τελευταία του πνοή άφησε τις πρώτες πρωινές ώρες χθες το 2χρονο κοριτσάκι που τραυματίστηκε σοβαρά πριν από λίγες ημέρες όταν παρασύρθηκε από διερχόμενο όχημα σε αγορά της πόλης Φοσάν στην Κίνα, μετέδωσε το βρετανικό τηλεοπτικό δίκτυο, BBC.

Η υπόθεση της μικρούλας Wang Yue τράβηξε τα φωτά της δημοσιότητας και έκανε τον γύρο του κόσμου τις τελευταίες ημέρες.

«Η Wang Yue πέθανε λόγω οργανικής ανεπάρκειας. Από την πρώτη ημέρα που μεταφέρθηκε εδώ, βρισκόταν σε κώμα. Το νοσοκομείο δεν πρόκειται να ζητήσει χρήματα από τους γονείς της για τα έξοδα περίθαλψης», δήλωσε εκπρόσωπος του νοσοκομείου.

Πηγή: zougla.gr
Εικόνα
Ο ταξιδιωτικός μου χάρτης!!
We are all travellers on the earth. We come...we see...we go!!
leftergr
Δημοσιεύσεις: 209
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2010, 17:30
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης

Re: Ασυνείδητοι δεν υπάρχουν μόνο στην Ελλάδα

Δημοσίευση από leftergr »

Αυτό με το παιδάκι δεν είναι για σχολιασμό . Για κλωτσιές και μπουνιές είναι , για να μην πω τίποτε χειρότερο . Όταν το είδα πρώτη φορά , σκέφτηκα τι θα γινόταν αν στη θέση του , ήταν ο γιός μου που είναι 2.5 τώρα . Ακόμα και τώρα που το σκέφτομαι χαλιέμαι και ανατριχιάζω και βρίζω από μέσα μου :cry: :twisted: :( :cry:

Φιλικά Λευτέρης
Η μελωδία της Ευτυχίας Carrera GT revs, LOUD & EVIL Black Porsche Carrera GT taking off!
Honk if you’ve never seen an Uzi fired from a car window .
God must love stupid people, he made so many.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Οδήγηση στο εξωτερικό...”