Smart ὄχημα, βλάκας ὁδηγὸς

Προτροπές και συμβουλές για ασφαλή οδήγηση...
Απάντηση
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4845
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Smart ὄχημα, βλάκας ὁδηγὸς

Δημοσίευση από rasPUTIN »

Ξημερώματα (περίπου 3:50) βρίσκομαι στὴν Μεσογείων (στὸ ῤεύμα πρὸς Ἁγία Παρασκευὴ) σταματημένος στὸ φανάρι τῆς Κατεχάκη λόγω κόκκινου.

Ἕνα Smart (μὲ dummy ὀδηγὸ) βρίσκεται σταματημένο στὸ φανάρι, στὸν περιφερειακὸ (Κανελοπούλου) μὲ σκοπὸ νὰ στρίψει ἀριστερὰ γιὰ κέντρο. Οἱ ἐπὶ τῆς Κατεχάκη ἔχουν πράσινο.

Ὁ dummy ὁδηγὸς τοῦ Smart βιαζόταν (θὰ ἔχανε τὸ τραῖνο;;;;) καὶ ἔστριψε ἀριστερὰ μὲ κόκκινο. Ὁ ὁδηγὸς τοῦ Hyundai τὸ ὁποῖο ἐρχόταν ἀπὸ τὴν Κατεχάκη ἔκανε ἐλιγμὸ γιὰ νὰ μὴν πέσει πάνω του.

Ἀν τὸν προλαβαίναμε (τὸν dummy τοῦ Smart), τὸν βουτάγαμε καὶ τοῦ ῤίχναμε μερικὲς θὰ εἴχαμε ἄδικο;


οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
enias
Δημοσιεύσεις: 2050
Εγγραφή: 10 Ιούλ 2010, 16:46

Re: Smart ὄχημα, βλάκας ὁδηγὸς

Δημοσίευση από enias »

Μπορεί να μπέρδεψε το φανάρι που στρίβει με αυτό που πάει ευθεία.
Σε κάθε περίπτωση, ο τίτλος του θέματος δείχνει λίγο ρατσιστικός.
"Βλάκας οδηγός με smart όχημα" ακούγεται πιο σωστό. Φαντάζομαι οτι δεν εννοείς οτι όποιος οδηγεί smart είναι βλάκας, αλλα οτι ο συγκεκριμένος που έτυχε να οδηγεί smart, είναι βλάκας.
Αινείας
trip73p
Δημοσιεύσεις: 390
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 20:35
Επικοινωνία:

Re: Smart ὄχημα, βλάκας ὁδηγὸς

Δημοσίευση από trip73p »

Καλά ρε συ?τι έκανες τετοια ωρα εκεί? :lol: :lol: :lol:
Eίμαι ο εφιάλτης μέσα στις νύχτες μου!
...και δηλώνω σαλταρισμένος!!!!
athanatos
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 17:36

Re: Smart ὄχημα, βλάκας ὁδηγὸς

Δημοσίευση από athanatos »

Νυχτοπερπατήματα… ;)
Σ’ όλους τους τόπους κι αν γυρνώ μόνον ετούτον αγαπώ !
Οδυσσέας Ελύτης
enias
Δημοσιεύσεις: 2050
Εγγραφή: 10 Ιούλ 2010, 16:46

Re: Smart ὄχημα, βλάκας ὁδηγὸς

Δημοσίευση από enias »

UltiMo_ έγραψε:Το να βλέπω αυτοκίνητα να περνάν με κόκκινο δεν μου κάνει εντύπωση πλέον. Το βλέπω όλη μέρα. Ειδικά για παπάκια; αν δω κάποιον να σταματήσει σε κόκκινο θα ξαφνιαστώ. Σίγουρα θα είναι απο άλλη χώρα.

Σήμερα ήμουν με το λεωφορείο σε δρόμο με 3 λωρίδες. Η δεξιά με παρκαρισμένα. Κλασσικά. Εγώ επομένως στη μεσαία. Μπροστά μου παπάκι. Τον ακολουθάω στα 10 μέτρα. Πλησιάζουμε σε φανάρι, και αρχίζει αυτός να φρενάρει. Κοιτάω, πράσινο το φανάρι. Κόβω και γω να μην πέσω πάνω του. Κόβει κι άλλο αυτός, κόβω κι άλλο εγώ. Συνέχεια πράσινο το φανάρι. Συνεχίζει αυτός να φρενάρει, μέχρι που σταματάει, κατεβαίνει απο το παπάκι και φεύγει! :astrakia Στη μεσαία λωρίδα!! Διπλοπαρκαρισμένος. Σταματάω και γώ, με κοιτάει, τον κοιτάω απορημένος και του κάνω νόημα "τι κάνεις?". Και μου κάνει νόημα με τα δύο δάχτυλα "ένα λεπτάκι" και μπήκε σε ένα σουβλατζίδικο....... :astrakia

μετά απο αυτό τι άλλο να δεις και να σου κάνει εντύπωση?
MOD (enias): Η δημοσίευση του μέλους ultimo όπως και αυτές που ακολούθησαν, διασπάστηκαν σε νέο θέμα με τίτλο Εγωιστική αντικοινωνική συμπεριφορά οδηγού
Αινείας
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4845
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Smart ὄχημα, βλάκας ὁδηγὸς

Δημοσίευση από rasPUTIN »

Τεχνικὰ θέματα Smart.
[Διάσπαση] Smart: τεχνικά θέματα
οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
Απάντηση

Επιστροφή στο “Οδική Ασφάλεια...”