Αθάνατη Ελλαδάρα

Προτροπές και συμβουλές για ασφαλή οδήγηση...
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Αθάνατη Ελλαδάρα

Δημοσίευση από UltiMo_ »

15 μέτρα αριστερά είναι η είσοδος για τριώροφο δωρεαν στεγασμένο πάρκινγκ..

Εικόνα


Εντός του καταστήματος (μεγάλη αλυσίδα παιδικών ειδών) έχει ολόκληρο χάρτη και πλάνο για περίπτωση πυρκαγιάς. Κανείς δεν υπολόγισε οτι θα πέσει πάνω σε 5-6 παπάκια βέβαια


W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
athanatos
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 17:36

Re: Αθάνατη Ελλαδάρα

Δημοσίευση από athanatos »

Τι να πω... :evil:
Σ’ όλους τους τόπους κι αν γυρνώ μόνον ετούτον αγαπώ !
Οδυσσέας Ελύτης
DELPIERO1981
Δημοσιεύσεις: 397
Εγγραφή: 05 Φεβ 2011, 17:48
Τοποθεσία: ΕΞΟΡΙΣΤΟΣ ΣΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Re: Αθάνατη Ελλαδάρα

Δημοσίευση από DELPIERO1981 »

Kλασσική Ελλάδα...
ΝΑ ΠΛΗΡΏΣΩ ΔΙΌΔΙΑ;... ΤΟ ΆΛΛΟ ΜΕ ΤΟΝ ΤΟΤΌ ΤΟ ΞΈΡΕΙΣ;
Tassos
Δημοσιεύσεις: 384
Εγγραφή: 13 Ιούλ 2010, 20:26

Re: Αθάνατη Ελλαδάρα

Δημοσίευση από Tassos »

Μέχρι να φάνε κάποια κλήση και το πρόστιμο για έκθεση χ ατόμων σε κίνδυνο να βρεθούν να πουλήσουν και τα σώβρακα για να ξεπληρώσουν.

Τάσος
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Αθάνατη Ελλαδάρα

Δημοσίευση από UltiMo_ »

κλήση? απο ποιόν? Αφού είναι ιδιωτικός χώρος. τροχαία δε νομίζω. δημοτική αποκλείεται.. ίσως υπουργείο προστασίας του πολίτη? :astrakia :lol:
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6648
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Αθάνατη Ελλαδάρα

Δημοσίευση από MacPap »

Αυτό δεν νομίζω να εμπίπτει στις διατάξεις του ΚΟΚ μάλλον είναι θέμα ασφάλειας κτηρίων ο Haridimos ίσως ξέρει περισσότερα.
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Αθάνατη Ελλαδάρα

Δημοσίευση από rasPUTIN »

Ποιὸ ἀκριβῶς εἶναι τὸ πρόβλημα;; Ὄτι κλείνουν τὴν εἴσοδο τῆς ἀποθήκης;
οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6648
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Αθάνατη Ελλαδάρα

Δημοσίευση από MacPap »

Δεν είναι αποθήκη είναι κατά το κολλημένο χαρτί έξοδος κινδύνου. ΑΝ και έχω την άποψη πως ασχέτως καγκκουριάς η έξοδος θα έπρεπε να είναι καλλίτερα σεσημασμένη.
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
trip73p
Δημοσιεύσεις: 390
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 20:35
Επικοινωνία:

Re: Αθάνατη Ελλαδάρα

Δημοσίευση από trip73p »

MacPap έγραψε:Δεν είναι αποθήκη είναι κατά το κολλημένο χαρτί έξοδος κινδύνου. ΑΝ και έχω την άποψη πως ασχέτως καγκκουριάς η έξοδος θα έπρεπε να είναι καλλίτερα σεσημασμένη.
Πολύ σωστά.Δεν εχει την σωστή συμανση,ασχετα αν είνια ιδιωτικός χώρος.Δεν λέω οτι δεν φταίνε και οι οδηγοι των 2κυκλων...
Eίμαι ο εφιάλτης μέσα στις νύχτες μου!
...και δηλώνω σαλταρισμένος!!!!
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Αθάνατη Ελλαδάρα

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Δίπλα ακριβώς κάνει τέρμα η γραμμή του αστικού. εκεί ΕΧΕΙ σωστή σήμανση. δύο ταμπέλες με κείμενο, μια με ζωγραφιά ένα γερανό να τραβάει το αυτοκίνητο, κάτω έχει καρφωμένες κορύνες και κίτρινο πλέγμα βαμμένο. Δεν πιάσαν τόπο. άρα στην Ελλαδάρα, δεν βοηθάει και πολύ η σήμανση
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Απάντηση

Επιστροφή στο “Οδική Ασφάλεια...”