εγκαίνια πεζογέφυρας στην Κηφισίας

Προτροπές και συμβουλές για ασφαλή οδήγηση...
Tassos
Δημοσιεύσεις: 384
Εγγραφή: 13 Ιούλ 2010, 20:26

Re: εγκαίνια πεζογέφυρας στην Κηφισίας

Δημοσίευση από Tassos »

Λοιπόν πριν μια ώρα πέρασα πάλι από τη γέφυρα. Το φανάρι που υπήρχε, αλλά προφανώς τα καλόπαιδα του Κολεγίου δεν μπορούσαν να περιμένουν, εξακολουθεί να υπάρχει και να δημιουργεί μποτιλιάρισμα. Η ταχύτητα αυξάνεται κατά 3 φορές με το που περάσει κάποιος το φανάρι στην άνοδο και το μποτιλιάρισμα που δημιουργεί φτάνει αρκετά χιλιόμετρα πριν.

Το πρόβλημα μου παραμένει - στήθηκε ένα έργο με ιδιωτικά κεφάλαια που δεν ήταν απαραίτητο και το κόστος λειτουργίας βαραίνει τα δημοτικά τέλη που πληρώνω εγώ.

Ας συνεχίσουμε την κουβέντα.

Τάσος


thanos
Δημοσιεύσεις: 670
Εγγραφή: 15 Ιούλ 2010, 21:28

Re: εγκαίνια πεζογέφυρας στην Κηφισίας

Δημοσίευση από thanos »

Tassos έγραψε:
Το πρόβλημα μου παραμένει - στήθηκε ένα έργο με ιδιωτικά κεφάλαια που δεν ήταν απαραίτητο και το κόστος λειτουργίας βαραίνει τα δημοτικά τέλη που πληρώνω εγώ.

Ας συνεχίσουμε την κουβέντα.

Τάσος
εχεις μάθει με ποιό ποσό επιβαρύνεται ο δήμος για την λειτουργία του έργου;

και αναρωτιέμαι, βρέθηκαν τόσα κεφάλαια για να γίνει το έργο αυτό, και δεν βρέθηκαν τα απαραίτητα κεφάλαια, ωστε το ρεύμα/ενέργεια να ειναι πχ δωρεάν μεσω φωτοβολταικής εγκατάστασης;
leftergr
Δημοσιεύσεις: 209
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2010, 17:30
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης

Re: εγκαίνια πεζογέφυρας στην Κηφισίας

Δημοσίευση από leftergr »

Αν θυμάμαι καλά , σε κάποια φώτο που είχα δεί , στην γέφυρα λειτουργεί και ανανσερ για ΑΜΕΑ . Οπότε Θανάση , φαντάζομαι ότι ένα απλό φωτοβολταϊκό δεν θα έφτανε σε αυτή την περίπτωση .

Τώρα το πρόβλημα με το μποτιλιάρισμα και το φανάρι , αν και δεν ξέρω ακριβώς , πιθανόν να είναι υπαιτιότητα του Δήμου . Που δεν έχει φροντίσει ακόμα να το ξηλώσει , και να απελευθερωθεί η κίνηση των αυτοκινήτων . Εκτός βέβαια και αν χρειάζεται .

Ίσως μια φώτο από το συγκεκριμένο σημείο , δείξει το πρόβλημα καλύτερα .

Φιλικά Λευτέρης
Η μελωδία της Ευτυχίας Carrera GT revs, LOUD & EVIL Black Porsche Carrera GT taking off!
Honk if you’ve never seen an Uzi fired from a car window .
God must love stupid people, he made so many.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Οδική Ασφάλεια...”