Ηλίθιος βιαστικός παππούς

Προτροπές και συμβουλές για ασφαλή οδήγηση...
Απάντηση
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Ηλίθιος βιαστικός παππούς

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Σήμερα γυρνούσα Βόλο απο Εθνική. Στον επαρχιακό δρόμο που ενώνει την Εθνική οδό με το Βόλο, είδα μπροστά μου στα 200 μέτρα, φάρους πορτοκαλί, περιπολικά με φάρους μπλε. Πλησίασα το σημείο με προσοχή, και κατάλαβα οτι είχε γίνει κάποιο ατύχημα. Υπήρχαν περιπολικά και 2 αυτοκίνητα στη μέση του δρόμου τρακαρισμένα, και κόσμος στη μέση του οδοστρώματος. Ελάττωσα την ταχύτητά μου στα 10 και πέρασα απο το στενό σημείο που έμεινε διαθέσιμο, πίσω απο άλλα δύο προπορευόμενα αυτοκίνητα. Ξαφνικά έρχετε απο πίσω μου μια μερσεντές με έναν παππού, και μας περνάει απο δεξιά γκαζωμένος. Περνώντας ξυστά απο μένα και απο έναν αστυνομικό που ήταν πεζός δίπλα μου και έκανε άλμα για να τον αποφύγει.

Αν και σε τέτοιες περιπτώσεις δεν γίνεται κάτι. Τότε τι να περιμένουμε σε περιστατικά απουσία τροχαίας.
Δεν μπορούσε να γίνει κάτι? Καταδίωξη? Αλκοτέστ? Κάτι ρε παιδί μου. Κινδυνεύουμε απο θάνατο λόγω απροσεξίας ή/και ηλιθιότητας!


W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4844
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Ηλίθιος βιαστικός παππούς

Δημοσίευση από rasPUTIN »

Ἀν ὑπῆρχε πλῆθος ἀστυνομικῶν θὰ ἔπρεπε κάποιος νὰ τὸν καταδιώξει.
Εἰσαγγελέας τοῦ χρειάζεται.
οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
Απάντηση

Επιστροφή στο “Οδική Ασφάλεια...”