Δύο γάιδαροι μαλώνανε σε ξένο αχυρώνα

Προτροπές και συμβουλές για ασφαλή οδήγηση...
Απάντηση
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Δύο γάιδαροι μαλώνανε σε ξένο αχυρώνα

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Εικόνα

Χτες ήμουνα σε λεωφόρο μιας κατεύθυνσης, δύο λωρίδων. Ήταν ένας ταρίφας (κόκκινο), στην δεξιά. σταματημένος με αλάρμ σε σημείο που δεν χωρούσα. Του κορνάρω, και φεύγει τσατισμένος απο την δεξιά λωρίδα, περνάει το φανάρι που ήταν 10 μέτρα μπροστά του με κόκκινο, και στρίβει στη διασταύρωση αριστερά.
Απο την αριστερή λωρίδα, ήταν ένα σαξόραλο, το οποίο ήθελε και αυτό να περάσει με κόκκινο, για να πάει ευθεία. Κόντεψαν να τρακάρουν στην μέση του δρόμου οπου πέσανε φρεναρίσματα, κορναρίσματα και βρισιές. Και λέει ο ταρίφας στον πιτσιρικά: "Καλά ρε καραγκιόζη, δεν είδες οτι είχε κόκκινο?"

:astrakia :astrakia :astrakia


W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Δύο γάιδαροι μαλώνανε σε ξένο αχυρώνα

Δημοσίευση από erling »

Αλήθεια αν τράκαραν, ποιος θα αποζημιώνονταν?
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6638
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Δύο γάιδαροι μαλώνανε σε ξένο αχυρώνα

Δημοσίευση από MacPap »

Δεν το ξέρω αλλά υποθέτω κανένας. Στην Γερμανία πάντως ούτε θα περνούσε από το μυαλό τους να φωνάξουν ασφάλειες θα έτρωγαν και κλήση από πάνω.
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Οδική Ασφάλεια...”