Η επανεξέταση ενός δυστυχήματος #2

Προτροπές και συμβουλές για ασφαλή οδήγηση...
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Johnny
Δημοσιεύσεις: 3383
Εγγραφή: 14 Ιούλ 2010, 20:23
Τοποθεσία: Μεταμόρφωση - Αττικής (Κουκου city)

Η επανεξέταση ενός δυστυχήματος #2

Δημοσίευση από Johnny »

Η επανεξέταση ενός δυστυχήματος #2


Ένα εξαιρετικό video αυστραλιανής παραγωγής που δημιούργησε ο παγκόσμιος οργανισμός TAC, στο πλαίσιο νέας καμπάνιας για την οδική ασφάλεια.
Το συγκεκριμένο σποτάκι δείχνει τι μπορεί να σημαίνει στην πράξη μια «αμελητέα» υπέρβαση ταχύτητος έστω 5 km/h και πώς αυτή η «αμελητέα υπέρβαση» μπορεί να αλλάξει δραματικά την έκβαση των πραγμάτων.





Γιά μεταφρασμένο video
http://www.videoman.gr/48487

Πηγή:videoman.gr


Η ανθρωπότητα δεν έχει προχωρήσει ούτε ένα βήμα μπροστά, από την στιγμή που υπάρχει έστω και ένα παιδί που υποφέρει.
Άλμπερτ Αϊνστάιν
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Johnny
Δημοσιεύσεις: 3383
Εγγραφή: 14 Ιούλ 2010, 20:23
Τοποθεσία: Μεταμόρφωση - Αττικής (Κουκου city)

Η επανεξέταση ενός δυστυχήματος #2

Δημοσίευση από Johnny »

Η επανεξέταση ενός δυστυχήματος



Ο TAC είναι ένας οργανισμός που έχει ιδρυθεί για την χρηματοδότηση της περίθαλψης των θυμάτων από αυτοκινητιστικά δυστυχήματα, στην πολιτεία Victoria της Αυστραλίας. Επιπλέον, με πολύ εύστοχα και συνήθως σοκαριστικά διαφημιστικά, προωθεί την ασφάλεια και την προσοχή των οδηγών στους δρόμους. Αυτή είναι μια πρόσφατη διαφήμιση του οργανισμού, που εξετάζει το δυστύχημα ενός μοτοσικλετιστή.







Για μεταφρασμένο video
http://www.videoman.gr/20722

Πηγή:videoman.gr
Η ανθρωπότητα δεν έχει προχωρήσει ούτε ένα βήμα μπροστά, από την στιγμή που υπάρχει έστω και ένα παιδί που υποφέρει.
Άλμπερτ Αϊνστάιν
Εικόνα
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Η επανεξέταση ενός δυστυχήματος #2

Δημοσίευση από erling »

Ωραία βιντεο. Και το μήνυμα που πήρα είναι το "κάνε εσύ κάτι, μην περιμενεις από τους άλλους"
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
Άβαταρ μέλους
Johnny
Δημοσιεύσεις: 3383
Εγγραφή: 14 Ιούλ 2010, 20:23
Τοποθεσία: Μεταμόρφωση - Αττικής (Κουκου city)

Re: Η επανεξέταση ενός δυστυχήματος #2

Δημοσίευση από Johnny »

erling έγραψε:Ωραία βιντεο. Και το μήνυμα που πήρα είναι το "κάνε εσύ κάτι, μην περιμενεις από τους άλλους"

Θα συμφωνήσω μαζί σου erling. Και εγώ οταν ειδα τα video μου εκανε ενα κλίκ μέσα μου. Ειδικά οταν εισαι στον δρόμο ολη μέρα και εχεις δει
απίστευτα πράγματα, κάποια στιγμή βλέποντας αυτα τα video η μνήμη σου φέρνει γεγονότα που λές καλύτερα να ειχα κάνει κάτι εγώ
διότι ουτε οι ταμπέλες ουτε οι υποδείξεις ειναι σίγουρο οτι ειναι σωστές. Οταν προβλέπεις εσυ με την δική σου πρωτοβουλία
σίγουρα μπορείς να προλάβεις κάτι κακό που μπορεί να στοιχίσει το λιγότερο μώλωπες και απο εκει και πέρα ανθρώπινες ζωές.
Η ανθρωπότητα δεν έχει προχωρήσει ούτε ένα βήμα μπροστά, από την στιγμή που υπάρχει έστω και ένα παιδί που υποφέρει.
Άλμπερτ Αϊνστάιν
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Οδική Ασφάλεια...”