Ηλίθιοι οδηγοί ή ηλίθια φανάρια;;

Προτροπές και συμβουλές για ασφαλή οδήγηση...
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Ηλίθιοι οδηγοί ή ηλίθια φανάρια;;

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Δηλαδή επειδή του καυλ**** του υπάλληλου να το φυτέψει εκεί το φανάρι, αλλάζουν οι κανόνες του παιχνιδιού χωρίς να μας νοιάζει αν τοποθετήθηκε σε σωστό σημείο το φανάρι?


W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Ηλίθιοι οδηγοί ή ηλίθια φανάρια;;

Δημοσίευση από erling »

UltiMo_ έγραψε:Έχει και απέναντι ναι. Αλλα είναι δίπλα στις μπάρες και τα δυο τα φανάρια

Στη θεωρία καλά τα λες αλλα εγώ δεν μπορώ να καταλάβω ποιος είναι ο λόγος, όταν ανέβει η μπάρα, το seat να δικαιούται να φύγει, αλλα το polo οχι. Επειδή "έκανε το χρέος του δυο λεπτά πριν" και πέρασε δυο λεπτά πριν με πράσινο?
Επειδή έτσι λέει ο ΚΟΚ. Τόσο απλό....
UltiMo_ έγραψε: Επίσης όταν είναι κάτω η μπάρα, όπως στη φωτογραφία, γιατι το polo να μην μπορεί να πάει δεξιά? Ενοχλεί κανέναν?
Γιατί έχει κόκκινο....

Λοιπόν για να τα ξεδιαλύνουμε...
1. Το SEAT εκεί που είναι δεν εμποδίζει κανέναν πριν ανέβουν οι μπάρες αφού η Ιερολοχιτών πάει δεξιά ή αριστερά (παλιά δεν πήγαινε μόνο δεξιά;)
2. Μόλις ανέβουν οι μπάρες (και εφόσον το polo έχει ακόμα κόκκινο που είναι το θέμα μας) περνάει τις γραμμές και έτσι δεν εμποδίζει τους απέναντι που θέλουν να στρίψουν δεξιά (όπως το βλέπουμε εμείς από το φανάρι) στην Ιερολοχιτών.
3. Έχει κάθε δικαίωμα να συνεχίσει μέχρι να βρει την διασταύρωση με την Βυζαντίου, όπου θα πρέπει να περιμένει μέχρι να αδειάσει ο κόμβος.
Οπότε αποφασίζει. Μένει και περιμένει επάνω στις γραμμές μέχρι να αδειάσει ο κόμβος ή περιμένει πριν τις γραμμές μέχρι να γίνει πράσινο το φανάρι που μόλις πέρασε!!!!! (εγώ θα παρέμενα πάντως στην θέση μου πριν τις γραμμές)
4. Το ίδιο ακριβώς πρόβλημα έχουν και οι ερχόμενοι από την Βυζαντίου (δες στην φωτό που έμεινε ο ερχόμενος από την Βυζαντίου).
5. Το ίδιο πρόβλημα έχουν και οι ερχόμενοι από την Ιερολοχιτών από την άλλη πλευρά να μην πω ακόμα μεγαλύτερο αφού αν μείνουν στις μπάρες δεν επιτρέπουν την κίνηση επί της Βυζαντίου.

Η λύση; Υπογείωση των γραμμών. Δεν υπάρχει άλλη λύση όσο και να το παιδεύουμε.....

υ.γ. Οι κύκλοι είναι τα φανάρια.

Εικόνα
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Ηλίθιοι οδηγοί ή ηλίθια φανάρια;;

Δημοσίευση από UltiMo_ »

πλάκα μας κάνεις.... που τη βρήκες τη φωτογραφία? πως ανέβηκες εκει πάνω? :lol:

όσο για τη λύση σου....... άστο καλύτερα! Εδώ ένα τάπητα παρακαλάμε 5 χρόνια να βάλουνε γιατι έχουμε σπάσει τις αναρτήσεις όλες (είναι πάρα πολλές οι γραμμές, διπλές τριπλές)
και ο οσε λέει οτι είναι υπεύθυνος ο δήμος, και ο δήμος λέει οτι δεν τους αφήνει ο οσε.
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Ηλίθιοι οδηγοί ή ηλίθια φανάρια;;

Δημοσίευση από erling »

Όπως ο superman ...
Να και μία μόλις έφυγε το τραίνο, πάει να περάσει αυτός που περίμενε... :)

Εικόνα
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Ηλίθιοι οδηγοί ή ηλίθια φανάρια;;

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Τι είσαι ρε κερατά, nsa?
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4844
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Ηλίθιοι οδηγοί ή ηλίθια φανάρια;;

Δημοσίευση από rasPUTIN »

Προφανῶς λόγω ἐπαγγέλματος ἔχει πρόσβασι σὲ ἀεροφωτογραφίες.
οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Ηλίθιοι οδηγοί ή ηλίθια φανάρια;;

Δημοσίευση από erling »

Όχι βρε σεις....ούτε NSA ούτε Α/Φ επίσημες (ακόμα περιμένουμε το ΥΠΕΚΑ να βάλει αυτής της 28.7.11)
Ελεύθερα είναι στο διαδίκτυο....αλλά θα σας στοιχίσει κάτι :) :biritses
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Ηλίθιοι οδηγοί ή ηλίθια φανάρια;;

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Εικόνα
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Απάντηση

Επιστροφή στο “Οδική Ασφάλεια...”