pipinos1976 videos

Προτροπές και συμβουλές για ασφαλή οδήγηση...
pipinos1976
Δημοσιεύσεις: 1194
Εγγραφή: 08 Απρ 2011, 23:52

Re: pipinos1976 videos

Δημοσίευση από pipinos1976 »

Το YouTube μου έστειλε ένα mail σήμερα οποίο με ενημερώνει ότι αλλάζουν τα προαπαιτούμενα για να είναι ένα κανάλι monetized. Απαιτούνται 4000 ώρες θέασης στους τελευταίους 12 μήνες, αλλά και 1000 συνδρομητές. Τις ώρες τις πιάνω εύκολα, αρκεί να ανεβάζω 2-3-4 βίντεο τον μήνα και να μην τα έχω στο χαλαρό όπως σήμερα. Τους συνδρομητές, όμως, είναι δύσκολο να τους φτάσω εξαιτίας του ότι το κανάλι μου έχει 90% βίντεο σχετικά με αυτοκίνητο στην Ελλάδα - άρα εξ ορισμού ελάχιστο κοινό, ενώ το υπόλοιπο 10% είναι και πάλι τεχνολογικά θέματα ή ταξίδια που περιορίζονται λόγω των προσωπικών στιγμών που περιέχουν, άρα δεν είναι δυνατόν να ανέβουν παρά ελάχιστα από αυτά. Με δεδομένες αυτές τις εξελίξεις θα είναι εξαιρετικά δύσκολο να συνεχίσω να ανεβάζω βίντεο, καθώς, ακόμη και ο πρωτόγονος εξοπλισμός που χρησιμοποιώ (κυρίως η κάμερα του αυτοκινήτου στο 90% των βίντεο) κοστίζει αρκετά για να είναι δυνατόν να τον αντικαταστήσω, οπότε, με το που θα υπάρξει κάποια βλάβη ή θα έρθει ο καιρός της απόσυρσης, θα μείνω χωρίς εξοπλισμό, άρα και χωρίς βίντεο.

Στο δια ταύτα τώρα. Όποιος ενδιαφέρεται για τα βίντεο που ανεβάζω και έχει παρακολουθήσει κάποια από αυτά, θα του ζητήσω, αν θέλει και αν έχει λογαριασμό στο YouTube, να γραφτεί συνδρομητής, ώστε να πιάσω το όριο των 1000 σε κάποια φάση και να συνεχίσω το ανέβασμα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον τόπο και τον χρόνο.

Σημειώσεις:

1. Δεν κοιτάω ποτέ ποιοι είναι συνδρομητές μου, δεν γνωρίζω ονόματα από τα fora, εκτός αυτών που έχω συναντηθεί και δια ζώσης, οπότε δεν υπάρχει περίπτωση ταυτοποίησης, ούτε και με ενδιαφέρει κάτι τέτοιο.

2. Ο στόχος είναι μακρινός, αφού είμαι ακόμη στους 215 συνδρομητές, αλλά θα το παλέψω, μήπως και μου βγει στους επόμενους 12 μήνες.

3. Η εφαρμογή της νέας πολιτικής θα ξεκινήσει από 20 Φεβρουαρίου, οπότε, τότε, θα χάσω και τα χρήματα που έχω ήδη συγκεντρώσει για φέτος (κοντά στα 70€).

4. Για όποιες απορίες είμαι ανοιχτός να απαντήσω σε pm.


Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6637
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: pipinos1976 videos

Δημοσίευση από MacPap »

Πρόσθεσα 2 αλλά δεν κατάλαβα τι θα κάνει το YouTube. δεν θα σε πληρώνει για τα videάκια?
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
pipinos1976
Δημοσιεύσεις: 1194
Εγγραφή: 08 Απρ 2011, 23:52

Re: pipinos1976 videos

Δημοσίευση από pipinos1976 »

Μέχρι τώρα, αν είχες στο κανάλι 10.000 views και πάνω, μπορούσες να το κάνεις monetize, δηλαδή να βάζεις διαφημίσεις στα βίντεο και να παίρνεις ένα μικρό ποσόν ανάλογα με τις θεάσεις που έχεις. Ενδεικτικά σου λέω ότι εγώ έβγαζα κάπου 60€ τον χρόνο τον τελευταίο χρόνο, όταν δηλαδή όλα τα βίντεο που ανέβαζα είχαν διαφημίσεις. Αυτά ήταν αρκετά για να αγοράζω κάμερα για το αυτοκίνητο και κάρτα μνήμης.

Με την νέα ρύθμιση, που θα ισχύσει από 20 Φεβρουαρίου, για να παίρνεις χρήματα από τις διαφημίσεις, θα πρέπει να έχεις 4000 ώρες παρακολούθησης τον χρόνο, αλλά και 1000 συνδρομητές στο κανάλι σου. Εγώ στις ώρες είμαι κοντά, αν σκεφτείς ότι φέτος, που δεν ανεβάζω πολλά βίντεο, έχω κάπου 250.000 ώρες παρακολούθησης. Το πρόβλημα είναι στους συνδρομητές, που τα μικρά κανάλια αδυνατούν να φτάσουν. 1000 συνδρομητές είναι πάρα πολλοί για να τους φτάσει κανείς, οπότε κανείς μας δεν θα βγάζει πλέον χρήμα, εκτός από τους μεγάλους. Και πάλι γίνεται συγκέντρωση του πλούτου και η πίτα τρώγεται από λίγους και δυνατούς, ενώ οι λίγοι και αδύνατοι πετιούνται στο καλάθι των αχρήστων. Φυσικά, το YouTube τους χρειάζεται κι αυτούς, οπότε σε παρακαλάει να παραμείνεις και σου λέει: όταν και αν φτάσεις στα όρια που θέτουμε, θα αρχίσουμε να σου δίνουμε και πάλι χρήματα αυτόματα. Στηρίζονται στο ότι δεν θα κάτσει κανείς να κάνει αφαίρεση διαφημίσεων από όλα τα βίντεό του, ως πράξη εκδίκησης, οπότε θα βγάζουν από τους πολλούς μικρούς και θα τα δίνουν στους λίγους μεγάλους. Απατεώνες του κοινού ποινικού δικαίου δηλαδή...

Στηρίζοντάς με ανεβαίνω στον αριθμό των συνδρομητών, οπότε σταδιακά, μέσα σε 1-2 χρόνια, θα επανέλθω και πάλι στις πληρωμές, άρα θα μπορώ να αλλάζω τον εξοπλισμό μου και να συνεχίσω το ανέβασμα βίντεο.

Ευχαριστώ.
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4845
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: pipinos1976 videos

Δημοσίευση από rasPUTIN »

Θὰ σοῦ προσθέσω κι ἐγῶ μερικά.
οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4845
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: pipinos1976 videos

Δημοσίευση από rasPUTIN »

+3 ἀπό'μένα
οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
pipinos1976
Δημοσιεύσεις: 1194
Εγγραφή: 08 Απρ 2011, 23:52

Re: pipinos1976 videos

Δημοσίευση από pipinos1976 »

Ευχαριστώ για την βοήθεια. Να δούμε στο μέλλον τι θα γίνει, αν και πότε θα μας ανοίξουν πάλι τις πληρωμές...

Και τώρα ένα σύντομο θέμα, μόνον με σχεδιάγραμμα αυτή την φορά.

Κινούμαι σε ένα μικρό στενό (μονόδρομος) και θέλω να βγω σε κεντρικό δρόμο στρίβοντας αριστερά. Ο κεντρικός δρόμος έχει ένα S πριν το σημείο που βγαίνω. Είμαι στο αριστερό του στενού, όπως ορίζει ο νόμος. Φτάνω στην άκρη, αλλά εκεί έχω το εξής πρόβλημα: στην γωνία είναι σταματημένο ένα μεγάλο SUV, οπότε για να βλέπω τον κεντρικό δρόμο θα πρέπει είτε να είμαι πριν από αυτό (αδύνατον, αφού υπάρχουν παρκαρισμένα πίσω από το SUV και δεν βλέπω), είτε να βγω στο κεντρικό δρόμο αρκετά, ώστε να έχω ορατότητα σε γωνία πάνω από 90 deg σχέση με το αμάξι (βλ. σχήμα). Πράγματι, αφού αυτή ήταν η μοναδική λύση έκανα ακριβώς αυτό. Βγαίνοντας, όμως, ένα μικρό λεωφορείο που ερχόταν αναγκάζεται να κόψει, αφού δεν χωράει και πρέπει να βγει στο αντίθετο ρεύμα για να περάσει. Την ίδια ώρα τυχαίνει να πάρει τηλέφωνο και η γυναίκα για να πάω να την πάρω από το σχολείο, οπότε ο οδηγός του λεωφορείου με βλέπει να προσπαθώ να απαντήσω στο τηλέφωνο (ήμουν σταματημένος και περίμενα να περάσει), οπότε αρχίζει να μου κάνει σήματα για το τηλέφωνο κτλ. Εκείνη την στιγμή, νευριασμένος γιατί έπρεπε να κάνω αυτό που έκανα (όχι το τηλέφωνο, την έξοδο τόσο πολύ στον δρόμο) του έριξα κάτι γαλλικά και του έδειχνα τον παράνομα σταθμευμένο που μου έκοβε τελείως την ορατότητα (σκεφθείτε ότι εγώ ήμουν σε ελαφρά ανωφέρεια με το Aygo και στην κορυφή της βρισκόταν κάτι στο μέγεθος μιας X5). Το μετάνιωσα μετά γιατί είχα και το παιδί μαζί μου, αλλά εκείνη την στιγμή βγήκα εκτός εαυτού, κάτι που μου συμβαίνει μεν σπάνια, αλλά πάντα μου συμβαίνει όταν πιέζομαι από βλακεία άλλου και βγαίνω φταίχτης στο τέλος προσπαθώντας να διορθώσω βλακείες που δεν έπρεπε να γίνονται. Μετά, εξήγησα του μικρού τι είχε γίνει, αλλά μέσα μου σκεφτόμουν εκτός της βλακείας που έκανα και την παλιά πρόταση που είχα κάνει και την επαναλαμβάνω (και βρίσκει εφαρμογή και στους δύο που δημιούργησαν το πρόβλημα): α) εξετάσεις για δίπλωμα αυτοκινήτου ΜΟΝΟΝ αν έχεις Μ.Ο. στην Φυσική Λυκείου πάνω από 15 και β) εξετάσεις εκτός από τα θεωρητικά και σε πρακτική Φυσική (ταχύτητα, ορμή διάδοση φωτός, καθρέφτες κτλ).

Και το σχήμα:

Εικόνα

Το σχήμα κατασκευάστηκε σε 10 λεπτά από το Libreoffice Draw, οπότε μην έχετε μεγάλες απαιτήσεις.

Ευχαριστώ.
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: pipinos1976 videos

Δημοσίευση από UltiMo_ »

σαν οδηγός λεωφορείου, θα σου πω οτι είναι εκνευριστικό να πλακώνεσαι στα φρένα κάθε 2 λεπτά ή να πρέπει να έχεις το νου σου στο 10x απο ο,τι θα έπρεπε, απλα επειδή οι μισοί οδηγοί χωρίς υπερβολή, έχουν την παντόφλα στο αυτί τους. ειδικά γυναίκες μικρής ηλικίας οι οποίες δεν μπορεί να έχουν και μεγάλη εμπειρία/ικανότητα στην οδήγηση ωστε να μπορούν να υποστηρίξουν οδήγηση με ένα χέρι και μισό μυαλό. τους οποίους μετα αρχίζεις να τους καταλαβαίνεις πριν δεις το κινητό, γιατι απλά κάνουν χαρακτηριστικές κινήσεις. οχτάρια, απροσεξίες, χαρακτηριστικά αργή ταχύτητα κτλ. κυρίως οι κινήσεις τους δεν είναι έξυπνες και δε σε βοηθουν να τους βοηθήσεις να περάσετε όλοι γρήγορα απο ένα σημείο (αν καταλαβαίνεις τι εννοώ). οπότε ας πούμε οτι απλά ήσουν παράπλευρη απώλεια και πλήρωσες τα νεύρα του οδηγού. υποθέτω δε θα είχε εύκολη βάρδια. πολύ χειρότερη απο την δικιά σου μέρα.
το suv σου φταίει και η τροχαία και οχι ο οδηγός του λεωφορείου ο οποίος νευρίασε μαζι σου είτε δικαιολογημένα είτε οχι.
το μόνο που μπορείς να κάνεις ειναι να δανιστείς μια φράση απο την βόρεια ελλάδα που λέει οτι ο μαλ@κας είναι ανίκητος. στην περίπτωση μας, ο νευριασμένος οδηγός είναι ανίκητος. κάνεις το μαλ@κα και προχωράς. όσο και αν πονάει τον εγωισμό και αντρισμό σου. είτε έχεις δίκιο είτε οχι, αν μπλέξεις με κάποιον που έχει νεύρα, κάηκες. λες συγνώμη και φεύγεις. μόνο έτσι θα συνεχίσει η μέρα σου να είναι ανεκτή. αλλιώς τρια στενά παρακάτω θα ξανανευριάσεις με κάποιον άλλον
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: pipinos1976 videos

Δημοσίευση από UltiMo_ »

επίσης τα φαινόμενα απατούν. χαρακτηριστικό παράδειγμα ενος φίλου. ήταν στο κέντρο και ήθελε να πάρει τη μάνα του που ψώνιζε. παρκαρε σε κάτι διαβάσεις, έβγαλε τη ζώνη και σήκωσε το τηλέφωνο. τελευταία στιγμή αποφάσισε οτι δεν ήθελε να παρκάρει τόσο προκλητικά αν και δεν είχε σκοπό να βγει απο το όχημα, και πάτησε γκάζι για να παρκάρει 10 μέτρα μπροστά (μετα τη διαστάυρωση) για να ενοχλεί όσο το δυνατόν λιγότερο.
εκείνη τη στιγμή όμως άναψε το κόκκινο (ήταν πίσω απ τις διαβάσεις και δεν το είδε) και περνούσε και ένας τροχαίος. συνδυασμός της χρονιάς. και τον γράψανε για ζώνη, για κινητό, για κόκκινο φανάρι, του ξηλώσανε διπλώματα κτλ..
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
pipinos1976
Δημοσιεύσεις: 1194
Εγγραφή: 08 Απρ 2011, 23:52

Re: pipinos1976 videos

Δημοσίευση από pipinos1976 »

Γράφω 3 πράγματα σε 1 για ευκολία:

1. Για το προηγούμενο post έχεις δίκιο. Ο οδηγός του λεωφορείου δεν έφταιγε βασικά, απλά κι αυτός θα έπρεπε να είχε καταλάβει ότι ένα μικρό αυτοκίνητο (Aygo), πίσω από ένα τεράστιο SUV είναι αδύνατον να αφήσει τον οδηγό του να δει τι έρχεται, άρα θα βγω έξω για να δω είτε κρατάω κινητό είτε όχι, είτε με είτε άνευ κινήσεως. Τέλος πάντων, ξέσπασα και μου πέρασε, τι να κάνουμε; Συμβαίνουν κι αυτά στην ζωή μας.

2. Το ίδιο έχω πάθει εγώ παλαιότερα, βγαίνοντας από μαγαζί. Προσπαθούσα να κάνω πίσω γιατί κάποιος βλάκας είχε παρκάρει πάνω στην ράμπα του μαγαζιού, κατέβαζα το αμάξι από το πεζοδρόμιο, είχε ανοίξει και την πόρτα για να δω αν θα βρω από κάτω και πώς πρέπει να βγω, τελικά τα καταφέρνω και βγαίνω στον δρόμο, βάζω 1η να φύγω και πάω να πιάσω την ζώνη να την φορέσω. Με σταμάτησαν και με έγραψαν για ζώνη, λοιπόν, σε εκείνο ακριβώς το σημείο. Βρε άνθρωπε, του έλεγα, δεν έβλεπες πώς πάλευα να βγω και, αντί να γράψεις τον βλάκα που έχει κλείσει την είσοδο/έξοδο, γράφεις εμένα που έκανα το αμάξι 4x4; Τίποτε, λοιπόν...

Και ένα περιστατικό χτεσινό.

3. Το πρωί πηγαίνουμε στην γιαγιά και τον παππού. Παρκάρουμε και μου λέει ο παππούς: να το βάλω πιο κάτω σε λίγο που θα φύγει ο Μήτσος (ένας φίλος του που είχε παρκάρει έξω από τον χώρο στάθμευσης που αντιστοιχεί στο δικό μου σπίτι) για να πλύνει η κυρία Ευτυχία (τυχαίο, δεν θυμάμαι πώς την λένε) τον δρόμο εκεί που πάρκαρες; Εντάξει, του λέω, και ανεβαίνω στην γιαγιά. Έρχεται μετά ο παππούς και μου λέει: μέσα στο αμάξι έχεις κάτι ψιλά, τα σκέπασα με μια χαρτοπετσέτα για να μην σου σπάσουν το αμάξι για να τα πάρουν. Δεν φαίνονται εκεί που είναι, του απαντάω. Από την επιμονή και την γκρίνια του, τελικά, άφησα τα ψιλά σκεπασμένα με την πετσέτα. Πήγαμε, αγοράσαμε εφημερίδα, ψωμί κτλ, οπότε τα ψιλά εξαφανίστηκαν (είχε μείνει περίπου 0,5-1€ σε μικρά κέρματα). Πηγαίνω το βράδυ βόλτα με φίλους, επιστρέφω στο αμάξι και βλέπω το φωτάκι αναμμένο. Αμέσως κατάλαβα τι είχε συμβεί. Το είχαν ανοίξει για να κλέψουν, αφού είχαν δει την χαρτοπετσέτα, το μόνο που ήταν άσπρο μέσα στο αμάξι. Κλειδαριά συνοδηγού τελείως άχρηστη. Κλειδαριά οδηγού δουλεύει με το κλειδί. Ευτυχώς δουλεύουν με το κουμπί και έχουμε αμάξι. Του λέω, του παππού σήμερα το πρωί: με την ιδέα σου να βάλεις την χαρτοπετσέτα, το μόνο πράγμα που έκλεψαν οι κλέφτες από το αμάξι, αφού τα ψιλά τα έπλυνα και είναι εντάξει, μου χρωστάς τώρα 300€ για τις κλειδαριές και 30€ έναν βιολογικό καθαρισμό. Κόκκαλο ο παππούς, που δεν πίστευε ότι θα άνοιγαν το αμάξι για να κλέψουν μια χαρτοπετσέτα...!!! Βρε καημένε, του λέω, ό,τι ξεχωρίζει θα πάνε να το πάρουν. Η χαρτοπετσέτα που έβαλες ήταν άσπρη/κόκκινη, την πέρασαν για χαρτονόμισμα των 10€ και γι' αυτό πήγαν να το πάρουν. Άσε, λοιπόν, τις ιδέες και κάνε την πάπια.
Και όλα αυτά στο κέντρο του Πειραιά με την ΔΙΑΣ να κάνει μπλόκο 10m από το αμάξι... το οποίο το έκλεβαν, μάλλον οι κακόμοιροι άστεγοι της περιοχής.

Ευχαριστώ.
pipinos1976
Δημοσιεύσεις: 1194
Εγγραφή: 08 Απρ 2011, 23:52

Re: pipinos1976 videos

Δημοσίευση από pipinos1976 »



Η περιγραφή του βίντεο τα λέει όλα:
Κινούμενος από Άρτα προς Πρέβεζα φτάνω την BMW με πινακίδες Ιωαννίνων η οποία κινείται αργά. Από πίσω έρχεται ένα αυτοκίνητο με πινακίδες Άρτας. Παρά το γεγονός ότι είναι ντόπιος δεν γνωρίζει τον δρόμο και θεωρούσε πως έπρεπε να περάσω αμέσως την BMW (ακούγεται η κόρνα και έπαιζε και τα φώτα), πράγμα που, όπως φαίνεται από το βίντεο, θα ήταν εξαιρετικά επικίνδυνο, καθώς δεν είχα ορατότητα στο αντίθετο ρεύμα (αμέσως εμφανίζονται αντιθέτως κινούμενα οχήματα). Ο οδηγός αρχίζει τις χειρονομίες, ενώ χτυπιόταν κυριολεκτικά μέσα στο αυτοκίνητο. Μόλις βρέθηκε ευκαιρία πέρασα, ενώ το πίσω αυτοκίνητο ακολούθησε με τα φώτα να παίζουν συνεχώς. Ενώ έχω φτάσει τα 90, κόβω για λίγο στα 80 για να περάσει, αλλά ο οδηγός προτιμά να κάθεται από πίσω, να ανάβει φώτα και να χτυπιέται. Αποφασίζει να περάσει, όταν επιτάχυνα στα 90. Περνάει, συνεχίζει τις χειρονομίες και κάνει σήμα να σταματήσουμε δεξιά... μάλλον για να παίξουμε ξύλο. Κόβει δεξιά, τον περνάω και συνεχίζει το ίδιο βιολί μέχρι που κάνω πως στρίβω δεξιά στην διασταύρωση, ώστε να με αφήσει ήσυχο. Πριν φύγει προς Πρέβεζα ρίχνει και ένα τελευταίο βρίσιμο...
Αν έχετε τηλεόραση βάλτε το βίντεο εκεί. Θα τον δείτε να χτυπιέται μέσα στο αυτοκίνητο. Ο άνθρωπος ήταν κυριολεκτικά για δέσιμο. Αυτό που του προκάλεσε την έκρηξη οργής πιθανολογώ ότι είναι οι αθηναϊκές πινακίδες που είχα. Φυσικά, αν και ο ίδιος είναι ντόπιος, δεν έχει ιδέα από τον δρόμο. Αν είχα κάνει δεξιά να περάσει εμένα και την BMW το πιο πιθανόν είναι ότι θα είχε τρακάρει με τους απέναντι, που ούτε καν τους είχε φανταστεί (να τους δει δεν το συζητάω).

Ευχαριστώ.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Οδική Ασφάλεια...”