Σπύρος Παπαδόπουλος "Ήμουν σίγουρος ότι θα πεθάνω!"

Προτροπές και συμβουλές για ασφαλή οδήγηση...
xrisa
Δημοσιεύσεις: 261
Εγγραφή: 14 Ιούλ 2010, 17:45

Σπύρος Παπαδόπουλος "Ήμουν σίγουρος ότι θα πεθάνω!"

Δημοσίευση από xrisa »

ΣΠΥΡΟΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ "ΗΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ!"

Για το τροχαίο του ατύχημα μίλησε ο Σπύρος Παπαδόπουλος το οποίο θα μπορούσε να είχε πολύ πιο άσχημη κατάληξη από αυτή που τελικά έζησε ο ηθοποιός. «Θυμώνω όταν βλέπω ανθρώπους να μην φοράνε πάνω στη μηχανή κράνος.
Αυτό με έσωσε» δήλωσε ο Σπύρος Παπαδόπουλος ο οποίος πρόσθεσε: «Ήμουν σίγουρος ότι θα πεθάνω εκείνη την ώρα. Ευτυχώς όμως, όλα πήγαν καλά». Από τότε που έχει πάθει το τροχαίο, ο ηθοποιός παραδέχτηκε ότι έχει αλλάξει ριζικά ο τρόπος που σκέφτεται, προσπαθώντας να μην αγχώνεται για πράγματα που δεν έχουν τόση σημασία».
Πηγή: Star
Αναρτήθηκε από NEWS στις 10/23/2010 09:42:00 μμ
stavros-marinis.blogspot.com/2010/10/blog-post_289.html#more


enias
Δημοσιεύσεις: 2050
Εγγραφή: 10 Ιούλ 2010, 16:46

Re: ΣΠΥΡΟΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ "ΗΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ!"

Δημοσίευση από enias »

Δυστυχώς όμως κι αυτός όπως πολλοί άλλοι, επρέπε πρώτα να χτυπήσει και μετά να το καταλάβει. Μερικοί δεν έχουν δεύτερη ευκαιρία για να άλλαξουν τρόπο σκέψης. Τι καλά που θα ήταν να πίστευαν αυτο που τους λένε χωρίς να είναι ξεροκέφαλοι. Γιατί είμαι σίγουρος οτι πολλοί θα δούν το παραπάνω ποστ, αλλα θα το προσπεράσουν στο μυαλό τους, εως ότου τους δοθεί η ευκαιρία να ζήσουν κάτι παρόμοιο προκειμένου να αλλάξουν με τη σειρά τους.

Και εντωμεταξύ... οι στατιστικές γράφουν...
Αινείας
sissy
Δημοσιεύσεις: 176
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2010, 15:47
Τοποθεσία: Αθήνα - Χανιά

Re: ΣΠΥΡΟΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ "ΗΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ!"

Δημοσίευση από sissy »

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου enias :applause
"Ό,τι δεν λύνεται, κόβεται...."
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: ΣΠΥΡΟΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ "ΗΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ!"

Δημοσίευση από erling »

Αν και ίσως είμαι από τους λίγους ανθρώπους που γλίτωσε γιατί δεν φορούσε ζώνη, ένα θα πω.
ΦΟΡΑΤΕ ΠΑΝΤΑ ΖΩΝΗ ΚΑΙ ΚΡΑΝΟΣ ακόμα και για 100μ
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
thanos
Δημοσιεύσεις: 670
Εγγραφή: 15 Ιούλ 2010, 21:28

Re: ΣΠΥΡΟΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ "ΗΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ!"

Δημοσίευση από thanos »

καλέ μου έρλινγκ, ΄
πως πειθεις έναν οικογενειαρχη πατέρα να φοράει τη ζώνη στο αυτοκίνητο όταν οδηγάει, είτε για 100 μέτρα είτε για 100Χ100 χιλιόμετρα;
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: ΣΠΥΡΟΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ "ΗΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ!"

Δημοσίευση από erling »

Φίλε μου δεν μπορείς.
Να φανταστείς πως ενώ του έλεγα να βάλει στον μικρό του ζώνη, αυτός δεν άκουγε (ο πατέρας δεν άκουγε) οπότε έκανα επίτηδες μια στραβοτιμονιά και ο μικρός πήγε στην αγκαλιά του.
Αλλά ακόμα προσπαθώ να εξηγήσω στον δικό μου γιο, γιατί ο πατέρας του άλλου δεν φοράει ζώνη ούτε έχει κάθισμα για τον μικρό!!!!
Αν δεν θέλει να καταλάβει κάποιος δεν..... Ίσως μόνο αν πάθει, κάτι που το απεύχομαι βεβαίως για όλους.
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
enias
Δημοσιεύσεις: 2050
Εγγραφή: 10 Ιούλ 2010, 16:46

Re: ΣΠΥΡΟΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ "ΗΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ!"

Δημοσίευση από enias »

thanos έγραψε:καλέ μου έρλινγκ, ΄
πως πειθεις έναν οικογενειαρχη πατέρα να φοράει τη ζώνη στο αυτοκίνητο όταν οδηγάει, είτε για 100 μέτρα είτε για 100Χ100 χιλιόμετρα;
1)Στήνεστε ενα σαββατόβραδο στα επείγοντα ενος νοσοκομείου που εφημερεύει η ορθοπεδική
2) Βιντάκια στο youtube απο crash tests

Αρχίστε με αυτά και αμα σκεφτώ τίποτε άλλο, θα σας πώ.
Αινείας
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: ΣΠΥΡΟΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ "ΗΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ!"

Δημοσίευση από erling »

Το 2 το έχω δοκιμάσει αλλά δεν.....
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
thanos
Δημοσιεύσεις: 670
Εγγραφή: 15 Ιούλ 2010, 21:28

Re: ΣΠΥΡΟΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ "ΗΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ!"

Δημοσίευση από thanos »

to 2o προυποθέτει εξοικίωση με το ιντερνετ και υπαρξη αυτού, αν δεν υπάρχουν αυτά?

για το 1ο, μαλλον μαζί με την κλήση θα πρέπει η τροχαία να τον στείλει εκει στα επειγοντα του νοσοκομείου ενα σαββατοβραδο και να παρουσιάσει μετα στο αστυνομικό τμήμα σχετική βεβαίωση.
γιατι ξέρω οτι και κλήση για ζώνη να πληρώσει, πάλι δεν θα ξαναφορέσει, δυστυχώς!!!
manos
Δημοσιεύσεις: 206
Εγγραφή: 19 Σεπ 2010, 20:12

Re: ΣΠΥΡΟΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ "ΗΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ!"

Δημοσίευση από manos »

thanos έγραψε:΄πως πειθεις έναν οικογενειαρχη πατέρα να φοράει τη ζώνη στο αυτοκίνητο όταν οδηγάει, είτε για 100 μέτρα είτε για 100Χ100 χιλιόμετρα
τι θελει να πει ο ποιητης?
Δε μετανιώνω στη ζωή
όσα κι αν κάνω λάθη
γιατί απ' αυτά διδάχτηκα
όλα όσα 'χω μάθει.....(Το παρελθόν είναι δάσκαλος του παρόντος και οδηγός του μέλλοντος)
Απάντηση

Επιστροφή στο “Οδική Ασφάλεια...”