Σπύρος Παπαδόπουλος "Ήμουν σίγουρος ότι θα πεθάνω!"

Προτροπές και συμβουλές για ασφαλή οδήγηση...
manos
Δημοσιεύσεις: 206
Εγγραφή: 19 Σεπ 2010, 20:12

Re: ΣΠΥΡΟΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ "ΗΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ!"

Δημοσίευση από manos »

sissy έγραψε:Ποια είναι η "πηγή" σου manos?
γιατι δεν με πιστευεις sissy? :lol: πρωταγωνιστες στο mega :geek:


Δε μετανιώνω στη ζωή
όσα κι αν κάνω λάθη
γιατί απ' αυτά διδάχτηκα
όλα όσα 'χω μάθει.....(Το παρελθόν είναι δάσκαλος του παρόντος και οδηγός του μέλλοντος)
sissy
Δημοσιεύσεις: 176
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2010, 15:47
Τοποθεσία: Αθήνα - Χανιά

Re: ΣΠΥΡΟΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ "ΗΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ!"

Δημοσίευση από sissy »

Δεν τίθεται θέμα εμπιστοσύνης ή όχι. Έχουμε ξαναπεί πως είναι καλό να αναγράφουμε τις πηγές από τις οποίες αντιγράφουμε κάποιο θέμα.
Ευχαριστώ :)
"Ό,τι δεν λύνεται, κόβεται...."
manos
Δημοσιεύσεις: 206
Εγγραφή: 19 Σεπ 2010, 20:12

Re: ΣΠΥΡΟΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ "ΗΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ!"

Δημοσίευση από manos »

sissy έγραψε:Δεν τίθεται θέμα εμπιστοσύνης ή όχι. Έχουμε ξαναπεί πως είναι καλό να αναγράφουμε τις πηγές από τις οποίες αντιγράφουμε κάποιο θέμα.
Ευχαριστώ :)
μου το ειπε ενας φιλος μου :lol:
Δε μετανιώνω στη ζωή
όσα κι αν κάνω λάθη
γιατί απ' αυτά διδάχτηκα
όλα όσα 'χω μάθει.....(Το παρελθόν είναι δάσκαλος του παρόντος και οδηγός του μέλλοντος)
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6638
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: ΣΠΥΡΟΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ "ΗΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ!"

Δημοσίευση από MacPap »

manos έγραψε:...ολα τα κρατικα οχηματα (ΠΕΡΙΠΟΛΙΚΑ-ΠΥΡΟΣΒΕΤΙΚΕς-ΤΟΥ ΣΤΡΑΤΟΥ)...δεν ειναι ασφαλισμενα....
Δεν ξέρω αν σε αυτά συγκαταλέγονται και οι σκουπιδιάρες αλλά αυτές είναι ασφαλισμένες. Μιλάω εκ προσωπικής πείρας.

Φιλικά Κώστας
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: ΣΠΥΡΟΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ "ΗΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ!"

Δημοσίευση από UltiMo_ »

erling έγραψε:Αν και ίσως είμαι από τους λίγους ανθρώπους που γλίτωσε γιατί δεν φορούσε ζώνη, ένα θα πω.
ΦΟΡΑΤΕ ΠΑΝΤΑ ΖΩΝΗ ΚΑΙ ΚΡΑΝΟΣ ακόμα και για 100μ
Νεκρός 78χρονος σε τροχαίο

Τη ζωή του στην άσφαλτο άφησε προχθες 78χρονος στην παλιά Ε.Ο. Λαμίας - Βόλου
στο ύψος της Σούρπης,όταν έχασε τον έλεγχο του Ι.Χ . αυτοκινήτου που οδηγούσε, το οποίο εξετράπη της πορείας του και προσέκρουσε σε δέντρο.
Ο 78χρονος Φ. Χ. επιχείρησε να φορέσει τη ζωή ασφαλείας κατά την ώρα οδήγησης κι αυτό είχε ως αποτέλεσμα το θανάσιμο τραυματισμό του. Στο ίδιο αυτοκίνητο επέβαινε και η 70χρονη σύζυγός του η οποία είναι καλά στην υγεία της, αλλά θρηνεί το χαμό του συντρόφου της.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος UltiMo_ την 27 Οκτ 2010, 10:08, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: ΣΠΥΡΟΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ "ΗΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ!"

Δημοσίευση από UltiMo_ »

:(
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
enias
Δημοσιεύσεις: 2050
Εγγραφή: 10 Ιούλ 2010, 16:46

Re: ΣΠΥΡΟΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ "ΗΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ!"

Δημοσίευση από enias »

Οταν γεροντάκια έχουν ξεπεράσει τόσα προβλήματα υγείας για να φτάσουν 78 και 80+, και στο τέλος πάνε απο αυτοκίνητο, είναι δυο φορές κρίμα. :cry:

Στο χωριό συγγενικού μου προσώπου, υπήρξε περίπτωση γριούλας 84 που πήγε να περάσει το δρόμο του χωριού και την παρέσυρε και την σκότωσε κάποιος που θεωρούσε οτι το όριο των 50 ήταν πολύ χαμηλό για χωριό και πολυ περιττό επίσης. :evil:
Αινείας
manos
Δημοσιεύσεις: 206
Εγγραφή: 19 Σεπ 2010, 20:12

Re: ΣΠΥΡΟΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ "ΗΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ!"

Δημοσίευση από manos »

Haridimos έγραψε:Ἀλλὰ πιστεύω ὄτι ὀ καθένας μας ἔχει ξεχαστεῖ ἔστω μία φορὰ στὴν ζωή του.
ναι αλλα το κακο μια φορα θα γινει .η κακια η ωρα που λεμε.που εγω δεν πιστευω οτι υπαρχει κακια ωρα, ουτε κακια στιγμη.εμεις οι ιδιοι την δημιουργουμε.δηλαδη οταν δεν φορεσω κρανος επιδη παω 100 μετρα πιο κατω και στα 20 μετρα τρακαρω και μου ανοιξει το κεφαλι θα πω η κακια ωρα(οχι εγω)γιατι παντα το φοραω αλλα τωρα ετυχε και δεν το εβαλα........δικιολογιες.εγω την δημιουργησα την κακια ωρα.
Δε μετανιώνω στη ζωή
όσα κι αν κάνω λάθη
γιατί απ' αυτά διδάχτηκα
όλα όσα 'χω μάθει.....(Το παρελθόν είναι δάσκαλος του παρόντος και οδηγός του μέλλοντος)
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4845
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: ΣΠΥΡΟΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ "ΗΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ!"

Δημοσίευση από rasPUTIN »

UltiMo_ έγραψε:Ο 78χρονος Φ. Χ. επιχείρησε να φορέσει τη ζωή ασφαλείας κατά την ώρα οδήγησης κι αυτό είχε ως αποτέλεσμα το θανάσιμο τραυματισμό του.
Ἀν προσπαθοῦσε νὰ φορέσει ζώνη ἐν κινήσει ἤταν γιὰ τὰ πανηγύρια. Πάλι καλὰ ποὺ δὲν σκοτώθηκε κάποιος ἀθῶος.

manos έγραψε:
Haridimos έγραψε:Ἀλλὰ πιστεύω ὄτι ὀ καθένας μας ἔχει ξεχαστεῖ ἔστω μία φορὰ στὴν ζωή του.
ναι αλλα το κακο μια φορα θα γινει .η κακια η ωρα που λεμε.που εγω δεν πιστευω οτι υπαρχει κακια ωρα, ουτε κακια στιγμη.εμεις οι ιδιοι την δημιουργουμε.δηλαδη οταν δεν φορεσω κρανος επιδη παω 100 μετρα πιο κατω και στα 20 μετρα τρακαρω και μου ανοιξει το κεφαλι θα πω η κακια ωρα(οχι εγω)γιατι παντα το φοραω αλλα τωρα ετυχε και δεν το εβαλα........δικιολογιες.εγω την δημιουργησα την κακια ωρα.
Δὲν ἔχεις ἄδικο. Ἀλλὰ ἀν ἀπλῶς ξεχαστεῖς μιὰ φορὰ ἀλλὰ κατὰ τἄλλα εἶσαι σωστὸς τότε οἱ πιθανότητες νὰ προκαλέσεις ἀτύχημα εἶναι ἐλάχιστες.
Ἀν τὴν μία ξεχάστηκες, τὴν ἄλλη βιαζόσουν, τὴν ἄλλη εἶχες τὰ νεύρα σου κ.ο.κ. τότε αὐξάνονται οἰ πιαθνότητες νὰ προκαλέσεις ἀτύχημα.

Ἀν ξεχνιέσαι συνεχῶς τότε δὲν κάνεις γιὰ ὁδηγός.

Ἀν εἶσαι πάντα σωστὸς καὶ τὴν μιὰ φορὰ ποὺ ξεχάστηκες ἔκλεισες σπίτι τότε μᾶλλον σὲ εἶχε "ἐπικηρύξει ὁ Θεός".
οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
athanatos
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 17:36

Re: ΣΠΥΡΟΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ "ΗΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ!"

Δημοσίευση από athanatos »

xrisa έγραψε: Ο οδηγος του οχηματος που παρεσυρε τον αναβατη, νοσηλευεται με καρδιακα προβληματα στο νοσοκομειο.
Εμένα αυτός με πειράζει, οι άλλοι καλά να πάθουν, και δεν με νοιάζει αν ακούγομαι κυνικός. :evil:
enias έγραψε:Οταν γεροντάκια έχουν ξεπεράσει τόσα προβλήματα υγείας για να φτάσουν 78 και 80+, και στο τέλος πάνε απο αυτοκίνητο, είναι δυο φορές κρίμα. :cry:
Κάτι δεν μου κάθεται καλά εδώ…
Σ’ όλους τους τόπους κι αν γυρνώ μόνον ετούτον αγαπώ !
Οδυσσέας Ελύτης
Απάντηση

Επιστροφή στο “Οδική Ασφάλεια...”