Γαμος. Υπερ και Κατά

Αν δεν έχει κατηγορία γι'αυτό βάλτε το εδώ...
Απάντηση
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Γαμος. Υπερ και Κατά

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Ήθελα να ξεκινήσω απο καιρό αυτό το τόπικ, αλλα έψαχνα αφορμή. Ας ξεκινήσουμε με κάτι αστείο..




Γάμος και φυσική Εξέλιξη:

1 --> 2 --> 3 --> 4 --> 5 --> 6


W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
grigoris
Δημοσιεύσεις: 546
Εγγραφή: 23 Αύγ 2011, 19:47

Re: Γαμος. Υπερ και Κατά

Δημοσίευση από grigoris »

Μην είμαστε και υπερβολικοί.Εγώ προσωπικά είμαι υπέρ αν και ακόμα δεν το σκέφτομαι.!
Η Ελληνική Σημαία είναι σύμβολο ιερό.Έχει τ' ουρανού το χρώμα και στην άκρη το Σταυρό.Την Ελληνική Σημαία, μάνα μου, την αγαπώ.Στον εχθρό δεν την αφήνω, προτιμώ να σκοτωθώ.
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Γαμος. Υπερ και Κατά

Δημοσίευση από UltiMo_ »

εγώ είμαι κατά. μέχρι να βρώ κάποιον παντρεμένο που να είναι υπερ και να μου πει, ναι! παντρέψου! :lol:
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6652
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Γαμος. Υπερ και Κατά

Δημοσίευση από MacPap »

Ο γάμος ασχετα με το πως το. εχουν εκφιλισει ειπναι θρησκευτικό μυστηριο. Δεν ειναι εθυμο η πανυγήρι. Απο την στιγμή λοιπον που μπορεις να συζεις νομιμα και δεν εισαι θρήσκος....
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Γαμος. Υπερ και Κατά

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Τελικά υπάρχει κάποιος παντρεμένος που να μην το μετάνιωσε ή που να είναι υπέρ του γάμου για κάποιο λόγο? Δεν εννοώ το θρησκευτικό μυστήριο. Εννοώ την παντρειά.

Έχω γνωρίσει πολλούς, όπως όλοι σας, που μεταξύ σοβαρού και αστείου μου έχουν πει "μην παντρευτείς ποτέ σου να γλιτώσεις".
Αντιθέτως ποτέ δεν βρήκα κάποιον που να μου πει "ναι, παντρέψου, είναι τέλειο!"

Μόνο ο πατέρας μου (που φυσικά δε θα μπορούσε να πει στον γιο του να μην παντρευτεί) που μου είπε να παντρευτώ γιατι "έτσι πρέπει" και γιατι "έτσι κάνουν όλοι" οι οποίες είναι οι πιο μελαγχολικές φράσεις που έχω ακούσει στη ζωή μου..
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
athanatos
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 17:36

Re: Γαμος. Υπερ και Κατά

Δημοσίευση από athanatos »

Η απάντησή μου βρίσκεται στην υπογραφή σου.
UltiMo_ έγραψε:Όποιος κοιτάει τον ''πισινό'' του, ζει μια ζωή του ''πισινού''
Σ’ όλους τους τόπους κι αν γυρνώ μόνον ετούτον αγαπώ !
Οδυσσέας Ελύτης
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6652
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Γαμος. Υπερ και Κατά

Δημοσίευση από MacPap »

:applause :biritses

Απίθανο!!!!
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Γαμος. Υπερ και Κατά

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Δηλαδή ο εργένης ζει μια ζωή εγωιστική πιστεύεις? Άσχετα απο το αν περνάει καλύτερα ή χειρότερα.
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4893
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Γαμος. Υπερ και Κατά

Δημοσίευση από rasPUTIN »

Τὶ ἀπίθανο; Δὲν κατάλαβα τὸ παραμικρό. :astrakia :astrakia :astrakia :astrakia
Ἰστότοπος κοινωνικῆς δικτυώσεως γιὰ Ἕλληνες, χωρὶς νεοταξίτικη λογοκρισία, χωρὶς ὀρθοπολιτικὴ ἠλιθιότητα.
https://hellasbook.gr/
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Γαμος. Υπερ και Κατά

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Στην καινούργια διαφήμιση με αυτόν τον τύπο και την σως που γλιστράει...

Εικόνα

...λέει και την ατάκα "με κρεμμύδι, βρασμένο αν υπάρχει πρόσωπο, ωμό αν δεν υπάρχει" το οποίο είναι μια απίστευτη μικρογραφία των καταπιέσεων του γάμου. Το να έχεις μια μόνιμη σχέση, σε εμποδίζει ακόμα και το κρεμμύδι σου να φας όπως ακριβώς το γουστάρεις. Και φυσικά όπου "κρεμμύδι" βάλτε οτιδήποτε άλλο σας λείπει απο τον παλιό καλό καιρό της εργένικης ζωής σας.
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ότι περισσεύει...”