Γαμος. Υπερ και Κατά

Αν δεν έχει κατηγορία γι'αυτό βάλτε το εδώ...
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Γαμος. Υπερ και Κατά

Δημοσίευση από UltiMo_ »

enias έγραψε:Δυστυχώς, ο pipinos1976 έχει δίκιο.
που αθέτησε τις αρχές του επειδή υπάρχει €€€€€€€€€€€ από πίσω;;
ναι. δίκιο έχει :D

:lol: :lol:


W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
pipinos1976
Δημοσιεύσεις: 1194
Εγγραφή: 08 Απρ 2011, 23:52

Re: Γαμος. Υπερ και Κατά

Δημοσίευση από pipinos1976 »

Αθέτησε είπες, άρα έκανε κάτι που ήταν αντίθετο, άρα ή είμαι βλάκας, πράγμα άτοπο γιατί τότε δε θα ήξερα τις συνέπειες, ή παντρεύτηκαν χωρίς να υπάρχει €€€€€€€ από πίσω. Τώρα, το ερώτημα είναι: αφού τα λες αυτά γιατί παντρεύτηκες; μήπως τελικά είσαι βλάκας; Η απάντηση απλή: όταν είπαμε να παντρευτούμε, πριν 4-5 χρόνια, υπήρχε χρήμα, οπότε όλα γίνονταν. Απλά, μας πρόλαβαν τα μνημόνια, η αλλαγή κατάστασης, το καθυστερήσαμε όσο γινόταν, αλλά, τελικά, είδαμε ότι δε θα φτιάξει κάτι, η αναμονή θα οδηγούσε μοιραία ή σε αδυναμία τεκνοποίησης ή σε χωρισμό, και το προχωρήσαμε. Άλλωστε, υπάρχει και ο λόγος που δίνεις και πρέπει να τον τηρείς.

Ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6652
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Γαμος. Υπερ και Κατά

Δημοσίευση από MacPap »

Εγώ λέω καλά κάνατε με ή χωρίς €.
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
enias
Δημοσιεύσεις: 2050
Εγγραφή: 10 Ιούλ 2010, 16:46

Re: Γαμος. Υπερ και Κατά

Δημοσίευση από enias »

pipinos1976 έγραψε:Η απάντηση απλή: όταν είπαμε να παντρευτούμε, πριν 4-5 χρόνια, υπήρχε χρήμα, οπότε όλα γίνονταν. Απλά, μας πρόλαβαν τα μνημόνια, η αλλαγή κατάστασης, το καθυστερήσαμε όσο γινόταν, αλλά, τελικά, είδαμε ότι δε θα φτιάξει κάτι, η αναμονή θα οδηγούσε μοιραία ή σε αδυναμία τεκνοποίησης ή σε χωρισμό, και το προχωρήσαμε. Άλλωστε, υπάρχει και ο λόγος που δίνεις και πρέπει να τον τηρείς.
Κατανοητό στο 100% και είναι και προς τιμήν σου. :applause

Εγώ δεν θα έκανα το ίδιο αλλα δεν θέλω να το τεκμηριώσω, γιατί είναι προσωπικό θέμα και θα καταντούσε κάτι χειρότερο και απο κουτσομπολιό.
Εκμεταλλεύσου πάντως τούτο το ποστ, για να δείξεις στην σύζυγο οτι είναι απο τις τυχερές... :roll:
Αινείας
pipinos1976
Δημοσιεύσεις: 1194
Εγγραφή: 08 Απρ 2011, 23:52

Re: Γαμος. Υπερ και Κατά

Δημοσίευση από pipinos1976 »

Αυτά τα ξέρει, αλλά και πάλι θετική δεν είναι. Την έχει επηρεάσει δυσμενώς η οικονομική κρίση και η απουσία ρευστού. Ισχύει, τελικά, αυτό που λένε ότι κοντά στη γέννα της φταίνε όλα και κυρίως ο σύζυγος. Να δούμε πώς θα είναι μετά και αφού περάσει το πρώτο διάστημα της κατάθλιψης. Όταν είναι στα καλά της λέει και καμιά καλή κουβέντα, αλλά άντε να την πετύχεις έτσι...

Ευχαριστώ.
enias
Δημοσιεύσεις: 2050
Εγγραφή: 10 Ιούλ 2010, 16:46

Re: Γαμος. Υπερ και Κατά

Δημοσίευση από enias »

Αφού το πήρατε απόφαση και το κάνατε, τελείωσε. Προχωράτε εμπρός και με θάρρος. Δεν έχει νόημα οποιαδήποτε άλλη σκέψη... Όπως θα τα καταφέρουν οι υπόλοιποι, έτσι θα κάνετε και εσείς. :)
Αινείας
athanatos
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 17:36

Re: Γαμος. Υπερ και Κατά

Δημοσίευση από athanatos »

Φτάνει, μην λέτε άλλα, καραδοκεί ο UltiMo… :lol: :lol: :lol:
Σ’ όλους τους τόπους κι αν γυρνώ μόνον ετούτον αγαπώ !
Οδυσσέας Ελύτης
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Γαμος. Υπερ και Κατά

Δημοσίευση από UltiMo_ »

ναι ρε. αναγούλα με έπιασε
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Γαμος. Υπερ και Κατά

Δημοσίευση από erling »

Και εγώ πριν απο λιγες ώρες έκανα εμετό, επίτηδες, στο τραπέζι την ώρα του φαγητού διότι κάποιος αποκάλεσε αηδία το φαγητό που έτρωγα....
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
pipinos1976
Δημοσιεύσεις: 1194
Εγγραφή: 08 Απρ 2011, 23:52

Re: Γαμος. Υπερ και Κατά

Δημοσίευση από pipinos1976 »

UltiMo_ έγραψε:ναι ρε. αναγούλα με έπιασε
Να σε φτιάξω περισσότερο; τώρα περιμένω το παιδί έξω από την αίθουσα... το σκέφτομαι και γελάω και κοντεύω να πάρω τους δρόμους.

Ευχαριστώ.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ότι περισσεύει...”