Μετανάστες αδέρφια μας, πολυπολιτισμός

Αν δεν έχει κατηγορία γι'αυτό βάλτε το εδώ...
pipinos1976

Re: Μετανάστες αδέρφια μας, πολυπολιτισμός

Δημοσίευση από pipinos1976 » 01 Οκτ 2017, 21:14

Το περιεχόμενο είναι απλό. Γιατί κρατάνε στρατιωτικές τσάντες, κρύβονται, με βλέπουν και εκνευρίζονται; Είναι απλοί λαθρομετανάστες ή κουβαλάνε και άλλα πράγματα στις τσάντες τους, όπως μαγικό χορτάρι ή κανένα ΑΚ-47, χειροβομβίδες κτλ σε εγχώριες κι αλλοδαπές εγκληματικές οργανώσεις; Πάντως ΕΛ.ΑΣ. δεν πήρα, αφού δεν τους εμπιστεύομαι ότι εργάζονται για το κοινό καλό, ειδικά σε περιοχή όπου δεν υπάρχει κόσμος και μάρτυρες που θα με σώσουν σε περίπτωση στραβής (είτε από τους μεν, είτε από τους δε).

Ευχαριστώ.

Άβαταρ μέλους
erling

Δημοσίευση από erling » 05 Οκτ 2017, 01:56

Να πω ότι είδα κάτι? θα πω ψέμματα..
Τι θα έπρεπε να δω?
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"

Άβαταρ μέλους
MacPap

Δημοσίευση από MacPap » 05 Οκτ 2017, 12:27

Ομολογώ πως θυμίζει λίγο εκείνο το vidάκι που δείχνει έναν "εξωγήινο" να περνάει τον δρόμο στο Area 51.

Βεβαίως λαθρομετανάστες έχω δει και εγώ στο δρόμο αλλά στην περιοχή των ζαγορίων... ή σε φορτηγά από τον Πειραιά.
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Ένα νεκρό χωριό από τροχαία, το χρόνο, φτάνει! Δεν χρειάζονται άλλες μελέτες.
Αν ξέρεις το σωστό και παρ'όλα αυτά πράττεις το λάθος, ή αναίσθητος είσαι ή βλάκας.

pipinos1976

Δημοσίευση από pipinos1976 » 08 Οκτ 2017, 23:08

Για να το δεις καλά πρέπει να το βάλεις σε μεγάλη οθόνη. Στην αρχή του βίντεο, στα 5sec, βλέπεις να πετάγονται 2 άτομα μέσα από το δάσος, να διασχίζουν κάθετα τον δρόμο και να κρύβονται πίσω από το κτήριο στα αριστερά. Δεν περίμεναν να είμαι εκεί, οπότε, μόλις με είδαν, στράβωσαν, έκοψαν ταχύτητα (αυτό φαίνεται), γύρισαν το κεφάλι (αυτό δεν φαίνεται καθαρά) και κρύφτηκαν κοιτώντας προς το μέρος μου. Όταν ξεκίνησα να πάω προς τα εκεί είχαν για τα καλά χωθεί πίσω από τα δέντρα, ώστε να μην τους δει κανείς. Προφανώς, περίμεναν το αυτοκίνητο να έρθει να τους πάρει.

Τώρα, αν ήταν ή όχι λαθρομετανάστες δεν το γνωρίζω. Ως προς το μετανάστες δηλαδή, γιατί λάθρο ήταν σίγουρα, αφού κρύβονταν. Το περίεργο ήταν ότι είχαν στρατιωτικά σακίδια, ενώ ελάχιστοι μετανάστες έχουν κάτι τέτοιο. Δεν έκατσα να δω περισσότερα, ούτε ειδοποίησα κανέναν γιατί τα πράγματα εκεί πάνω είναι άγρια και δεν ξέρεις τι μπορεί να γίνει την επόμενη στιγμή. Είναι εξαιρετικά συνηθισμένο, πάντως, να περνάνε εγκληματίες (π.χ. επαγγελματίες δολοφόνοι κτλ) ή διακινητές (π.χ. ναρκωτικών ή όπλων) από την περιοχή.

Ευχαριστώ.

Σημ: μιλάμε για απόσταση κάπου 10km από τα σύνορα Ελλάδος - Αλβανίας.

Άβαταρ μέλους
UltiMo_

Δημοσίευση από UltiMo_ » 09 Οκτ 2017, 23:53

στο 7ο δευτερόλεπτο εκει που πετάγεται απο το θάμνο φαίνεται καθαρά οτι είναι πράκτορας νεφελίμ, ενώ στο 9ο που ανοιγοκλείνει ο ένας τα μάτια, φαίνεται οτι είναι προφανώς reptilian (αυτό δεν φαίνεται καθαρά)

When life throws you curves, aim for the apex
ὓβρις -> ἂτη -> νέμεσις -> τίσις

Άβαταρ μέλους
Haridimos
Site Admin

Δημοσίευση από Haridimos » 13 Οκτ 2017, 17:24

Δρακονιανοί, σαυρόμορφοι ποὺ'λεγε καὶ κάποιος πυροβολημένος.
οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι

Απάντηση

Επιστροφή σε “Ότι περισσεύει...”