Καταναλωτὴ ΠΟΛΕΜΑ σου πίνουνε το ΑΙΜΑ

Αν δεν έχει κατηγορία γι'αυτό βάλτε το εδώ...
Απάντηση
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4845
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Καταναλωτὴ ΠΟΛΕΜΑ σου πίνουνε το ΑΙΜΑ

Δημοσίευση από rasPUTIN »

MOTHERCARE και Ελληνική αισχροκέρδια!

Το mothercare αγαπητέ κύριε έχει εδώ και πολύ καιρό που δε στέλνει Ελλάδα και Ρουμανία μόνο (όπου είναι ο ίδιος αντιπρόσωπος - τυχαίο?δε νομίζω) για λόγους αισχροκέρδειας. Είναι η μόνη λέξη που βρίσκω, όταν το ίδιο προϊόν με 50% έκπτωση έχει στα εδώ mothercare 8,00 ? ενώ στην Αγγλία έχει 3 λίρες.

Εικόνα

Υπάρχουν πολλά site και με πιο ωραία ρούχα από mothercare και πιο φτηνά και το ίδιο καλά ποιοτικώς (next, tesco, marks and spencer), τα οποία μαζί και με mοτhercare εννοείται αλλά και από όποιο site Αγγλίας δε στέλνει Ελλάδα (απλά με έχουν νευριάσει τα mothercare και δεν ξαναψωνίζω από εκεί) μπορείς να τα παραγγείλεις από http://bambam.yokaboo.com/ με περίπου 40 λίρες για τα μεταφορικά και τις υπηρεσίες μέχρι 10 κιλά. Είναι ΝΟΜΙΜΟΤΑΤΟ κι η κοπέλα είναι ελληνίδα οπότε η συνεννόηση είναι άψογη!
Είμαι κι εγώ νέα μανούλα και ψάχνω τρόπους εξοικονόμησης χρημάτων. Και θα αγοράσω από το εξωτερικό, συγκεκριμένα από το http://www.pramworld.co.uk ένα κάθισμα αυτοκινήτου recaro young sport με 208 ? συμπεριλαμβανομένων των μεταφορικών, όταν το ίδιο ακριβώς εδώ στην Ελλάδα θα το πάρω 300 ?! Είναι κρίμα να αισχροκερδούν εις βάρος μας, ήρθε η ώρα να ξυπνήσουμε και να ψωνίσουμε έξυπνα!

ANAΓΝΩΣΤΡΙΑ

Τετάρτη, 04 Αυγούστου 2010
tro-ma-ktiko.blogspot.com


οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
athanatos
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 17:36

Re: Καταναλωτὴ ΠΟΛΕΜΑ σου πίνουνε το ΑΙΜΑ

Δημοσίευση από athanatos »

Το ίδιο συμβαίνει και με ένα Σουηδικό κατάστημα στην Ελλάδα με το αντίστοιχο της Γαλλίας (υποθέτω ότι θα συμβαίνει και σε άλλες χώρες). Το έχει τσεκάρει φίλος που αγοράζει πολλά πράγματα από το εξωτερικό μέσω internet.
Σ’ όλους τους τόπους κι αν γυρνώ μόνον ετούτον αγαπώ !
Οδυσσέας Ελύτης
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ότι περισσεύει...”