Το παράπονο του Λαζόπουλου

Αν δεν έχει κατηγορία γι'αυτό βάλτε το εδώ...
Απάντηση
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4845
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Το παράπονο του Λαζόπουλου

Δημοσίευση από rasPUTIN »

Ξέσπασμα Λάκη Λαζόπουλου: «Παλεύω να σταθώ όρθιος»!

Εικόνα

Ο Λάκης Λαζόπουλος είναι χειμαρρώδης στην συνέντευξη του στην Reallife και στον Βασίλη Μπουζιώτη. Ο ηθοποιός και παρουσιαστής μιλά για όλο το παρασκήνιο της αποχώρησης του από τον Alpha, αλλά και τον κόσμο που είναι δίπλα του και αναφέρεται για τη δύσκολη περίοδο που περνά εκτός δουλειάς.

Το «απελπισίτο» γυρίζει την Ελλάδα. Πως νιώθεις τον κόσμο εκεί; Γιατί είπαν, άλλα και έγραψαν πολλοί, πως ο κόσμος σου γύρισε την πλάτη, ότι σε… τιμωρεί που τον έσπρωξες στον ΣΥΡΙΖΑ κλπ. Το ένιωσες να συμβαίνει;
Ο κόσμος δεν μου γύρισε ποτέ την πλάτη, ούτε με… τιμώρησε. Αυτά είναι αθλιότατα ψεύδη, κατασκευασμένα από διαφόρων ειδών… λιοντάρια που επιθυμούν να με… εξαφανίσουν – χωρίς να το καταφέρνουν, όπως βλέπεις. Και στην περιοδεία κι εδώ στην Αθήνα ήρθαν άνθρωποι που μου είπαν τη γνώμη τους, που μου εξέθεσαν τις δικές τους θέσεις, που μπορεί να μη συμπίπτουν με τις δικές μου, αλλά αυτό έγινε χαλαρά κι ευγενικά. Δεν υπήρξε καμία ένταση και καμία επιθετικότητα. Αυτά τα έγραψαν εγκάθετοι δημοσιογράφοι, εντεταλμένες εφημερίδες και κανάλια. Δεν θα σταθώ σε εντεταλμένα κανάλια που είπαν «εξαφανίστε τον Λαζόπουλο»…

Υπήρξαν και sites που έγραψαν πολλά.
Ούτε με τις ηλεκτρονικές «συμμορίες» θα κάτσω να ασχοληθώ. Ξέρω και πως δρουν και από που υποκινούνται, αλλά και από που πληρώνονται για να με «συντρίψουν». Το ότι δεν μπορεί να υπάρξει εισαγγελική παρέμβαση σε αυτή τη «χούντα» των social media και στον «κανιβαλισμό» της το θεωρώ εγκληματικό.

Άρα ο κόσμος είναι πάντα μαζί σου;
Έλα μια βόλτα μαζί μου στο δρόμο. Δες τι γίνεται στην πλατεία του θεάτρου. Ποτέ δεν μου γύρισε την πλάτη ο κόσμος. Είπα από τη σατιρική εκπομπή μου τη γνώμη μου, τόνισα πως πρέπει να ξεπεράσουμε τη βρώμικη μεταπολίτευση για να πάμε μπροστά, είδα «φως» σε ένα πρόσωπο που έμοιαζε δυνατό, κι ας κατάλαβα άλλα στη διαδρομή. Δεν επέβαλα τον ΣΥΡΙΖΑ, υπογράμμισα την ανάγκη να τιμωρήσουμε όλους αυτούς που επί δεκαετίες χρεοκόπησαν τη χώρα. Αν και οι επόμενοι δεν μπορούν να ανατάξουν το κλίμα αυτό, έχουν τη δική τους ευθύνη.

Σου έγινε άγριο μπούλινγκ για πολύ καιρό.
Γιατί το βλέπεις να έχει σταματήσει; Μια ζωή μπούλινγκ μου κάνουν.

Παλαιότερα δεν θυμάμαι να συνέβαινε τόσο έντονα αυτό.
Κάνεις λάθος! Πάντα συνέβαινε, απλώς δεν υπήρχαν τα social media και οι ηλεκτρονικές συμμορίες για να το πολλαπλασιάζουν αυτό. Μπούλινγκ δέχομαι από το ’79 που ξεκίνησα να γράφω. Ήθελε να με αφορίσει για ένα επιθεωρησιακό μου κείμενο ο μητροπολίτης Λάρισας και μας πετροβολούσαν έπειτα από υπόδειξη του. Έπειτα μου έκοψαν την πρώτη μου επιθεώρηση που θα γινόταν στην ΕΡΤ, μου έγινε άγρια λογοκρισία από το ΠΑΣΟΚ στα «Αλαλούμια», κόπηκε ένα σόου μου με εντολή Μητσοτάκη στην κρατική τηλεόραση, κυνηγήθηκα από τον Σαρτζετάκη, που έβαλε να με συλλάβουν. Ζω ένα διαρκές μπούλινγκ.

Δεν δείχνεις να… μασάς όμως. Προχωράς.
Δεν είναι εύκολο, αλλά δεν τους κάνω τη χάρη να το βάλω κάτω. Και με τον Alpha, τι έγινε; Οι… Γερμανοί δεν είναι φίλοι μας.

Υπήρξε γερμανικός δάχτυλος, λες;
Ασφαλώς. Αλλά δεν θα το σχολιάσω άλλο αυτό. Συνέβη. Έκλεισε ένας κύκλος στον Alpha, πέρασα καλά, δούλεψα σκληρά και κάποια στιγμή ειδοποιήθηκα να μην καυτηριάζω τον Σόιμπλε και τη στρατηγική του, επέλεξα να μην το κάνω…

Άρα τιμωρήθηκες;
Με έναν τρόπο, ναι.

Και βρέθηκες εκτός.
Δεν θεωρώ ότι βρέθηκα εκτός. Βρίσκομαι εντός των αρχών μου κι αυτό μετράει για μένα. Οι αρχές μου είναι να μην υπακούω και να κάνω αυτό που θέλω ελεύθερος – αν δεν μπορώ, τελειώνω. Είμαι εκεί που πιστεύω. Αν δεν μπορώ να λέω αυτό που σκέφτομαι, δεν μπορώ να είμαι κάπου…

Να σταθούμε σε κάτι πολύ σοβαρό. Πολλοί είπαν πως… λάκη-σες λόγω των πυρών, ότι… οπισθοχώρησες, χωρίς να ξέρουν πως περνάς μια πολύ δύσκολη περίοδο εκτός δουλειάς και παλεύεις να σταθείς όρθιος.
Δεν λάκη-σα ποτέ στη ζωή μου και δεν οπισθοχώρησα ποτέ! Από εκεί και πέρα, επειδή – όπως λες κι εσύ – είναι σοβαρό το θέμα, θέλω να πω ότι, πράγματι, περνούσα και περνώ μια πολύ δύσκολη περίοδο εκτός δουλειάς και δεν θέλω να συζητήσω κάτι παραπάνω. Παλεύω να σταθώ όρθιος. Ας το κλείσουμε εδώ!

Πηγή: zappit

24/12/2017
Πηγή: http://www.topontiki.gr/article/252553/ ... ho-orthios


οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4845
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Το παράπονο του Λαζόπουλου

Δημοσίευση από rasPUTIN »

Ούτε με τις ηλεκτρονικές «συμμορίες» θα κάτσω να ασχοληθώ.
Το ότι δεν μπορεί να υπάρξει εισαγγελική παρέμβαση σε αυτή τη «χούντα» των social media και στον «κανιβαλισμό» της το θεωρώ εγκληματικό.
Μια ζωή μπούλινγκ μου κάνουν.
Μεγάλο θράσος ἔχει ὁ ἀστράτευτος πισωγλέντης. Δὲν τοῦ εἴχανε πεῖ ὅτι «καὶ οἱ κρίνοντες κρίνονται»; Ἔβγαινε στὸν ἀέρα κάθε Τρίτη κι ἔκρινε τοὺς πάντες καὶ τὰ πάντα. Τὶ προσδοκοῦσε; Ὅτι θὰ μποροῦσε νὰ λέει ὅτι θέλει χωρὶς ἀντίλογο; Ὅτι θὰ μποροῦσε νὰ κρίνει (καὶ κάποιες φορὲς νὰ κατακρίνει) καὶ θὰ λάμβανε τὴν ἀπάντησιν ποὺ τοῦ ἄξιζε;

Χοῦντα τὰ σόσηαλ μύντια; Γιατὶ; Πῶς; Ἐπειδὴ οἱ ἐκφραζόμενες εἰς αὐτὰ ἀπόψεις δὲν ταιριάζουν μὲ τὰ καλούπια ποὺ ἔχει φτιάξει ἠ χοῦντα τῶν ΜΜΕ;

Προσπάθησαν κάποιοι νὰ λογοκρίνουν τὰ ἰστολόγια ἀλλὰ δὲν τοὺς πέρασε κι αὐτὸ πονάει πολλούς.

Περαστικά σας κύριε Λαζόπουλοε.
οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6638
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Το παράπονο του Λαζόπουλου

Δημοσίευση από MacPap »

Ας πρόσεχε!
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
pipinos1976
Δημοσιεύσεις: 1194
Εγγραφή: 08 Απρ 2011, 23:52

Re: Το παράπονο του Λαζόπουλου

Δημοσίευση από pipinos1976 »

Εγώ θα μείνω στο θέμα των trolls το οποίο το έχω βιώσει στο πετσί μου στους 4Τροχους και στο petrolheads. Τους βλέπεις να έχουν διατεταγμένη υπηρεσία και είναι σίγουρο ότι πληρώνονται για να κάνουν τη δουλειά του εκάστοτε κόμματος. Στο petrolheads π.χ. είναι ομάδα από ΣΥΡΙΖΑ η οποία καταπνίγει την οποιαδήποτε αντίθετη φωνή. Όπως ακούγεται στην πιάτσα τα απλά trolls, τα οποία χρησιμοποιούν το υλικό που δίνει το κόμμα και γράφουν ασυναρτησίες στα διάφορα blogs, πληρώνονται 50-60 λεπτά το κομμάτι. Στο petrolheads, υποτίθεται σπουδασμένοι άνθρωποι, άτομα με μεταπτυχιακά και διδακτορικά, που υποτίθεται κατέχουν σοβαρές θέσεις, τα βλέπεις όλη μέρα στο forum να δίνουν απαντήσεις. Πότε εργάζονται; Πότε βγαίνουν βόλτα; Πότε γυμνάζονται, όπως γράφουν; Φυσικά, έχουν βάρδιες για να καλύπτουν όλο το 24ωρο και έτοιμο υλικό από το κόμμα.

Αυτό το πράγμα, λοιπόν, βίωσε στο πετσί του κι ο Λαζόπουλος. Απλά, στην συγκεκριμένη περίπτωση, ήταν ο ίδιος που είχε αναλάβει συμβόλαια στο παρελθόν, όπως οι περισσότεροι δημοσιογράφοι και συγγραφείς. Όπως, λοιπόν, είπε και ο Σελασιέ: "It is us today. It will be you tomorrow." Το θέμα είναι να μην γίνονται τέτοια πράγματα από πουθενά. Φαίνεται, όμως, πως το διαδίκτυο είναι πλέον τόπος προπαγάνδας και άγριων μαχών, οπότε ας το έχουμε αυτό υπόψη μας όλοι.

Ευχαριστώ.
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4845
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Το παράπονο του Λαζόπουλου

Δημοσίευση από rasPUTIN »

Δηλαδή; Ὑπάρχει ὑπηρεσία τρολλαρίσματος;

Δυσκολεύομαι νὰ τὸ πιστέψω.

Ἔχω βρεῖ διάφορα στὸ Διαδίκτυο.

Μὲ λίγο ψάξιμο βρίσκεις τὴν ἄκρη ὤστε:
νὰ πληρώσεις (μὲ πραγματικὸ χρῆμα) νὰ σοῦ γράψουν κώδικα.

νὰ πληρώσεις (μὲ πραγματικὸ χρῆμα) νὰ σοῦ κάνουν μετατροπὴ τὰ pdf σὲ raw text.

νὰ πληρώσεις (μὲ πραγματικὸ χρῆμα) νὰ σἐ ἀνεβάσουν level στὸ Farmville.



Ἀν ξέρεις ποῦ νὰ ψάξεις μπορεῖς:
νὰ πληρώσεις (μὲ εἰκονικὸ χρῆμα) νὰ σοῦ δώσουν στοιχεία λογαριασμοῦ χρήστη ἀπὸ Facebook, twitter κ.ο.κ..

νὰ πληρώσεις (μὲ εἰκονικὸ χρῆμα) νὰ ῥίξουν τὸν ἰστότοπο τοῦ ἐχθροῦ ἢ νὰ τὸν ταράξουν στὰ DDOS.

νὰ πληρώσεις (μὲ εἰκονικὸ χρῆμα) τὸν ῥῶσο ὤστε νὰ «φυτέψει» ἀρχεία παιδικῆς πορνογραφίας στὸν ὑπολογιστὴ κάποιου ἐχθρού σου.




Τέτοιο πράγμα, ὠσὰν αὐτὸ ποὺ περιγράφεις δὲν ἔχω δεῖ.
οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4845
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Το παράπονο του Λαζόπουλου

Δημοσίευση από rasPUTIN »

Οὔλτιμο, τὸ μήνυμά σου πῆγε ἀλλοῦ.

[Διάσπαση] Ανάθεση ψηφιακού έργου μέσω Διαδικτύου
οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4845
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Το παράπονο του Λαζόπουλου

Δημοσίευση από rasPUTIN »



http://www.youtube.com/watch?v=vWUEi-4yZns
Λαζόπουλος παιδεραστής πισωγλέντης προπαγανδιστής













Στὸ 7:37 ῥωτάει: ὡς τὶ βγαίνει ὁ κύριος Πλευρης καὶ τὶν καλεῖτε στὰ κανάλια;

Αὐτὸς ὁ ἀστράτευτος πισωγλέντης ὡς τὶ βγαίνει;
οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ότι περισσεύει...”