Logitech

Μοιραστείτε μαζί μας αυτό που είδατε, ακούσατε ή διαβάσατε...
Απάντηση
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Logitech

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Μας κούφανε η εταιρία!

Είναι μια εταιρία η οποία είναι άριστη σε όλα της τα προϊόντα. Άψογης ποιότητας και πρωτότυπου σχεδιασμού. Εκτός ίσως απο τα ηχεία τα οποία τα βρίσκω πολύ ερασιτεχνικά για τα γούστα μου και την τιμή τους.
Πριν 13 μήνες είχα αγοράσει το κορυφαίο ποντίκι της σειράς. Αρκετά ακριβό (60 ευρώ). Δεν υπάρχουν λογια για αυτό το ποντίκι. Είναι άψογο. Δουλεύει με μια επαναφορτιζόμενη ΑΑ.
Προχτές έβγαλα την μπαταρία της μάνας του, 2000mah και την αντικατέστησα με μια πολύ καλής ποιότητας eneloop 2700 mah.
Συνέβη κάτι περίεργο όμως. Η μπαταρία φάνηκε να αδειάζει μέσα σε μια μόλις μέρα. Έβγαλα την μπαταρία, την ζέστανα λίγο με τα χέρια μου, την ξαναέβαλα, και την έδειξε κανονικά full.
Δεν είναι πρόβλημα άξιο λόγου, αλλα απο απλή απορία, άρχισα να ψάχνω στο google για χρήστες με παρόμοιο πρόβλημα. Αν και όλοι είχαν τα ίδια και τα ίδια προβλήματα, για το δικό μου, δεν βρήκα καμμία αναφορά. Αποφάσισα λοιπόν να στείλω email στην ίδια την logitech, περιγράφοντας σε 2 μόνο σειρές, ό,τι έγραψα και εδώ, για να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος τρόπος να επανεκκινήσω ή να "καλιμπράρω" τον μετρητή της μπαταρίας. Η απάντησή τους με κούφανε. Θέλανε απόδειξη αγοράς. Με τσατίλα βγάζω μια σκοτεινή κουνημένη φωτογραφία την αποδειξη και την στέλνω. Η απάντηση με κούφανε ακόμα περισσότερο! "Το προιόν είναι ελλατωματικό. Σας στείλαμε στην διεύθυνση σας την αντικατάσταση" :astrakia Με αριθμό δέματος κτλ. Όλα κανονικά. Είναι δυνατόν????

Πουλάω ποντίκι :lol:


W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Απάντηση

Επιστροφή στο “Μας έκανε εντύπωση...”