πρωην υπουργός με πλαστες πινακίδες ;

Μοιραστείτε μαζί μας αυτό που είδατε, ακούσατε ή διαβάσατε...
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: πρωην υπουργός με πλαστες πινακίδες ;

Δημοσίευση από UltiMo_ »

ναι,μη φατε




Αφαντος ο Λιάπης -Εστειλε τον δικηγόρο του στο Αυτόφωρο

Δεν θα παραστεί ο Μιχάλης Λιάπης για να δικαστεί στο Αυτόφωρο για τις πλαστές πινακίδες που είχε βάλει στο αυτοκίνητο του, καθώς αναμένεται να επικαλεστεί πρόβλημα υγείας, αφού σύμφωνα με τον δικηγόρο του, νιώθει συμφόρηση λόγω ενός ανευρύσματος που του είχε παρουσιαστεί πέρυσι.

Φυσικά και έχει το δικαίωμα να μην παραστεί, αλλά να τον εκπροσωπήσει ο συνήγορος του, ωστόσο για ακόμα μια φορά αρνείται να αναλάβει τις ευθύνες του, μετά τις αστείες δικαιολογίες για το λόγο που κυκλοφόρησε το ΙΧ του.

Η υπόθεση του είναι πρότελευταία στο πινάκιο και κάποιοι υποστηρίζουν πως ίσως την τελευταία στιγμή να πάει ο πρώην υπουργός στο Αυτόφωρο.

iefimerida.gr http://www.iefimerida.gr/node/135670#ixzz2nuoIf0JO


W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: πρωην υπουργός με πλαστες πινακίδες ;

Δημοσίευση από erling »

Μα μερικοί (iefimerida.gr) δεν παίζονται... Σε ποιο αυτόφωρο να πάει;
Αυτόφωρο είναι το παράπτωμα....
Στο δικαστήριο δεν θα πάει...
Ότι θέλουμε για να φανεί....
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
thanos
Δημοσιεύσεις: 670
Εγγραφή: 15 Ιούλ 2010, 21:28

Re: πρωην υπουργός με πλαστες πινακίδες ;

Δημοσίευση από thanos »

Δύο χρόνια με πλαστές πινακίδες
http://www.akous.gr/post.asp?uid=21881

Υ.Γ.:
Haridimos έγραψε:.....
Έχει συγγράψει τρία βιβλία πολιτικού περιεχομένου: ..... «Για Ένα Νέο Ήθος» [
Απύθμενο όπως φαίνεται το θράσος του κυριου να γράφει τέτοια βιβλία
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: πρωην υπουργός με πλαστες πινακίδες ;

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Εγώ πάντως δεν κατάλαβα πως γίνεται να σου βεβαιώσουν παραβίαση του στοπ.
Πως το παραβιάζεις το στοπ? Ο μόνος τρόπος να το παραβιάσεις δεν είναι να τρακάρεις?
Εκτός και αν σε "δει" κάποιος αστυνομικός να μην ακινητοποιείς πριν τη γραμμή του στοπ. Πράγμα που το κάνουν μόνο τα εκπαιδευτικά οχήματα
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4845
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: πρωην υπουργός με πλαστες πινακίδες ;

Δημοσίευση από rasPUTIN »

Volkswagen Touareg 4.2 V8 FULL EXTRA '07 - € 14.990
Νούμερο αγγελίας: 4485155, Τηλέφωνο: 6999999999


Ιδιαιτερότητες
Ατρακάριστο, Βιβλίο service, Προβολείς ομίχλης, Ζαντες 18", DVD, Οροφή Ηλεκτρική / Ηλιου, Airbag 8+, Τηλέφωνο, Υδραυλικό τιμόνι, Immobilizer, TV/Camera, Xenon φώτα, Κλιματισμός(A/C), ABS, Ηλεκτρικά παράθυρα, Ζάντες αλουμινίου, Κοτσαδόρος, Πλοήγηση, ESP, Κεντρικό κλείδωμα, Ηλεκτρικοί Καθρέφτες, Bucket Καθίσματα, Συναγερμός, Parctronic, Δερμάτινα Καθίσματα, Cruise Control, Bluetooth, Αερανάρτηση, Αισθητήρας Βροχής, Θερμαινόμενα Καθίσματα, Ηλεκτρικά Καθίσματα, CD Player, Υπολογιστής Ταξιδιού, Ράδιοκασετ/νο

Περιγραφή
Αγαπητοί φίλοι/φίλες,
Πριν κάποια χρόνια αγόρασα το σεμνo και ταπεινo jeep που βλέπετε στις φωτογραφίες. Μου στοίχισε περίπου 100.000 ευρώ, αλλά τότε έβγαζα από μίζeς και bonus στο Υπoυργeίo μας δεκάδες χιλιάδες ευρώ κάθε μήνα. Τώρα είμαι ένας απλός συνταξιούχος, με λίγα μετρητά στη τράπεζα και μόλις 28 ακίνητα στο όνομά μου. Αυτό δεν μου επιτρέπει να κυκλοφορώ με 4.200cc και να πληρώνω 1350 ευρώ τέλη κυκλοφορίας ανά έτος, αλλά και άλλα 1000 ευρώ ασφάλεια και εκατοντάδες ευρώ για σέρβις. Αποφάσισα μετά τη χθεσινή μου περιπέτεια να πουλήσω το αυτοκίνητό μου όσο όσο για να πληρώσω τα πρόστιμα αλλά και τα δικαστικά έξοδα από τη σύλληψή μου με πλαστές πινακίδες, ασφάλεια και χωρίς δίπλωμα. Είναι σκληρός ο αποχωρισμός μου από το αγαπημένο μου Touareg αλλά δεν μπορώ να κάνω αλλιώς. Έχω κάνει το σκaτo μου παξιμάδι και πιστέψτε με θα μου στοιχίσει που θα το δώσω, αλλά έτσι είναι η ζωή. Πληρώνουμε τα λάθη μας.

Μετά τιμής
Misel Liapis

Πηγή: http://www.car.gr/classifieds/cars/view/4485155/
οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4845
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: πρωην υπουργός με πλαστες πινακίδες ;

Δημοσίευση από rasPUTIN »

Εικόνα
οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
thanos
Δημοσιεύσεις: 670
Εγγραφή: 15 Ιούλ 2010, 21:28

Re: πρωην υπουργός με πλαστες πινακίδες ;

Δημοσίευση από thanos »

Έπεσε η καμπάνα για τον Μισέλ,
4 χρόνια με αναστολή και 3 χιλιάρικα το πρόστιμο
http://www.tovima.gr/society/article/?aid=553019
Απάντηση

Επιστροφή στο “Μας έκανε εντύπωση...”