Ενα GT-R εργο τέχνης απο Ιάπωνες.

Μοιραστείτε μαζί μας αυτό που είδατε, ακούσατε ή διαβάσατε...
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Johnny
Δημοσιεύσεις: 3383
Εγγραφή: 14 Ιούλ 2010, 20:23
Τοποθεσία: Μεταμόρφωση - Αττικής (Κουκου city)

Ενα GT-R εργο τέχνης απο Ιάπωνες.

Δημοσίευση από Johnny »

Ενα GT-R εργο τέχνης απο Ιάπωνες.



Εικόνα



Οι Ιάπωνες είναι γνωστοί για τα εξεζητημένα και ιδιαίτερα bodykit που τοποθετούν στα αυτοκίνητά τους. Ωστόσο, αυτή τη φορά ξεπέρασαν κάθε προηγούμενο.
Στην έκθεση του Τόκιο, ο βελτιωτικός οίκος Kuhl Racing παρουσίασε ένα GT-R σε χρυσή απόχρωση, με σκαλιστά σύμβολα στο αμάξωμα και πολύπλοκα μοτίβα. Το φινίρισμα ονομάζεται «3D Ultimate Engraving Metal Paint», με καλλιτέχνες και τεχνίτες να εργάζονται επί εβδομάδες για να τελειοποιήσουν το ανάγλυφο σώμα του αυτοκινήτου. Σε σχέση με το απλό GT-R, φέρει μεγαλύτερους προφυλακτήρες, εισαγωγές αέρα, φτερά, ποδιές και διαχύτη, με το αμάξωμα να είναι κυριολεκτικά ένα με το έδαφος.Το εντυπωσιακό είναι ότι, το χρυσό supercar της Nissan, προκάλεσε αίσθηση στους επισκέπτες της έκθεσης, θεωρώντας το έργο τέχνης.
Πηγή:zougla.gr


Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα


Η ανθρωπότητα δεν έχει προχωρήσει ούτε ένα βήμα μπροστά, από την στιγμή που υπάρχει έστω και ένα παιδί που υποφέρει.
Άλμπερτ Αϊνστάιν
Εικόνα
leftergr
Δημοσιεύσεις: 209
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2010, 17:30
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης

Re: Ενα GT-R εργο τέχνης απο Ιάπωνες.

Δημοσίευση από leftergr »

Αυτοκίνητο πάντως που να μπορείς να το χρησιμοποιήσεις , δεν το λες ...... :o
Η μελωδία της Ευτυχίας Carrera GT revs, LOUD & EVIL Black Porsche Carrera GT taking off!
Honk if you’ve never seen an Uzi fired from a car window .
God must love stupid people, he made so many.
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Ενα GT-R εργο τέχνης απο Ιάπωνες.

Δημοσίευση από UltiMo_ »

πάντα είχα μια απορία. πάνω σε αυτά.
αν εγω του κάνω μια γρατσουνιά. ένα απειροελάχιστο τρακαρισματάκι. και κάνω δήλωση στον ιδιοκτήτη. και ζητήσει απ την ασφάλειά μου κανα διχίλιαρο γιατι η μπογιά του ειναι απο 24 καράτια χρυσάφι με σπιθουράκια απο κόκκινο διαμάντι αμαζονίου και επικάλυψη απο δάκρυα παρθένας αμαζόνας. θα πρέπει η ασφάλειά μου να το καλύψει;
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6638
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Ενα GT-R εργο τέχνης απο Ιάπωνες.

Δημοσίευση από MacPap »

Δεν ξέρω τι κάνει η ασφάλεια αλλά με αυτό ούτε στο παρκινγκ του Super Market δεν μπαίνεις!
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Johnny
Δημοσιεύσεις: 3383
Εγγραφή: 14 Ιούλ 2010, 20:23
Τοποθεσία: Μεταμόρφωση - Αττικής (Κουκου city)

Re: Ενα GT-R εργο τέχνης απο Ιάπωνες.

Δημοσίευση από Johnny »

Περισσότερο εκθεσιακό η συλλεκτικό θα το ελεγα.
Η ανθρωπότητα δεν έχει προχωρήσει ούτε ένα βήμα μπροστά, από την στιγμή που υπάρχει έστω και ένα παιδί που υποφέρει.
Άλμπερτ Αϊνστάιν
Εικόνα
leftergr
Δημοσιεύσεις: 209
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2010, 17:30
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης

Re: Ενα GT-R εργο τέχνης απο Ιάπωνες.

Δημοσίευση από leftergr »

UltiMo_ έγραψε:πάντα είχα μια απορία. πάνω σε αυτά.
αν εγω του κάνω μια γρατσουνιά. ένα απειροελάχιστο τρακαρισματάκι. και κάνω δήλωση στον ιδιοκτήτη. και ζητήσει απ την ασφάλειά μου κανα διχίλιαρο γιατι η μπογιά του ειναι απο 24 καράτια χρυσάφι με σπιθουράκια απο κόκκινο διαμάντι αμαζονίου και επικάλυψη απο δάκρυα παρθένας αμαζόνας. θα πρέπει η ασφάλειά μου να το καλύψει;

Αν δεν κάνω λάθος , οι ασφαλιστικές λένε για κάλυψη μέχρι 1.000.000 ευρώ σε ζημιές . Οπότε σε πέρνει να τρακάρεις μέχρι Bugatti Veyron , μέχρι εκεί ..... :lol: :lol: :lol:
Η μελωδία της Ευτυχίας Carrera GT revs, LOUD & EVIL Black Porsche Carrera GT taking off!
Honk if you’ve never seen an Uzi fired from a car window .
God must love stupid people, he made so many.
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6638
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Ενα GT-R εργο τέχνης απο Ιάπωνες.

Δημοσίευση από MacPap »

Χωρίς όμως την κόκκινη ρίγα γιατί ξεπερνάει το ποσό!!!!
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Μας έκανε εντύπωση...”