«Γίνε καλά να μου πληρώσεις το παρμπρίζ»

Μοιραστείτε μαζί μας αυτό που είδατε, ακούσατε ή διαβάσατε...
Απάντηση
xrisa
Δημοσιεύσεις: 261
Εγγραφή: 14 Ιούλ 2010, 17:45

«Γίνε καλά να μου πληρώσεις το παρμπρίζ»

Δημοσίευση από xrisa »

Το τροχαίο συνέβη τη Δευτέρα το πρωί έξω από την υπηρεσία του Ο.Α.Ε.Δ. στην Κω. Την 30χρονη Κατερίνα – Μιχαλίσα Κ. από την Κάλυμνο τη χτύπησε με το Ι.Χ. της - προφανώς από απροσεξία - μια 70χρονη ευκατάστατη κυρία. Η οδηγός χτύπησε πρώτα τη νεαρή γυναίκα και στη συνέχεια έπεσε πάνω και σε ένα σταθμευμένο αυτοκίνητο, όπως είπαν όσοι βρέθηκαν εκεί.

Η 30χρονη αρχικά διακομίστηκε στο Νοσοκομείο της Κω, στην κατάσταση που βλέπετε στη φωτογραφία, με κρανιοεγγεφαλικές κακώσεις, με σπασμένη γνάθο, με ραγισμένο γόνατο κ.ά. Στη συνέχεια μεταφέρθηκε στο Κ.Α.Τ. εξαιτίας της σοβαρότητας των τραυμάτων της. Σύμφωνα με τους μάρτυρες η 70χρονη οδηγός που την χτύπησε, της είπε: «Λίγο κακό σου κάναμε, να γίνεις καλά για να μου πληρώσεις το παμπρίζ!».
Θέλει πραγματικά να διαθέτεις πολύ θράσος για να ξεστομίσεις τέτοια κουβέντα στον άνθρωπο που μόλις τραυμάτισες. Και μια ακόμη μικρή λεπτομέρεια. Η 30χρονη πολυτραυματίας έχει χάσει τη μητέρα της σε τροχαίο δυστύχημα. Τα σχόλια δικά σας.

Εικόνα


Με πληροφορίες: aegeanews24.gr
Αναρτήθηκε από tro(ma)ktikos στις 11:55 π.μ.

Πηγή: tro-ma-ktiko.blogspot


rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4844
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: «Γίνε καλά να μου πληρώσεις το παρμπρίζ»

Δημοσίευση από rasPUTIN »

Ἡ 70χρονη ὁδηγὸς (τὴν ὀποία κατὰ τ'ἄλλα σεβόμαστε λόγω ἠλικίας καὶ τὴν ὑγειά της νὰ ἔχει νὰ ζήσει ἄλλα τόσα χρόνια) εἶναι κατάλληλη νὰ ὀδηγεῖ ἀκόμα;
Καταρχὴν κατέχει τοὺς κανόνες ἀσφαλοῦς ὀδηγήσεως;
Ἀν ναὶ εἶναι ὑγιής ἢ πρέπει νὰ τῆς ἀφαιρεθεῖ ἡ ἄδεια ὁδηγήσεως;
Ὁ ἰατρὸς ὁ ὀποῖος τὴν ἔκρινε κατάλληλη θὰ ἐλεγχθεῖ;
οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: «Γίνε καλά να μου πληρώσεις το παρμπρίζ»

Δημοσίευση από erling »

Από το aegeanews24.gr διαβάζω πως η τραυματίας δεν ζήτησε να κάνει μήνυση. Αυτό δεν με κάθεται καλά.
Βέβαια από την στιγμή που επιλήφθηκε κάποια υπηρεσία (ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ) νομίζω πως θα ακολουθηθεί η πρέπουσα διαδικασία.
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4844
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: «Γίνε καλά να μου πληρώσεις το παρμπρίζ»

Δημοσίευση από rasPUTIN »

Ἀν δὲν ἀπατῶμαι σὲτέτοια ἠλικία ἀκόμα κι ἀν καταδικαστεῖ δὲν πρόκειται νὰ μπεῖ φυλακή ὀπότε μόνο συμβολικὴ σημασία θὰ εἶχε ἡ καταδίκη.

Ἡ ἀσφαλιστικὴ τῆς 70χρονης ὑποχρεοῦται νὰ καλύψει οἰκονομικῶς τὴν τραυματισμένη.
οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
enias
Δημοσιεύσεις: 2050
Εγγραφή: 10 Ιούλ 2010, 16:46

Re: «Γίνε καλά να μου πληρώσεις το παρμπρίζ»

Δημοσίευση από enias »

Βολικό ακούγεται μια γηραία κυρία που τη χτύπησε, και που δεν της κάνουν μηνυση. Πείτε με παρανοϊκό, αλλα εμένα αυτά τα χτυπήματα στα μάτια σαν μπουνιές, μου κάνουν χειροδικία απο αντρικό χέρι. :roll:
Αινείας
Απάντηση

Επιστροφή στο “Μας έκανε εντύπωση...”