Έχω φορτηγό, από που να πάω;;;

Είδατε κάτι στραβό και ανάποδο και θέλετε να το πείτε? Εδώ μπορείτε...
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Έχω φορτηγό, από που να πάω;;;

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Εικόνα


W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: EXΩ ΦΟΡΤΗΓΟ, ΑΠΟ ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΩ;;;

Δημοσίευση από erling »

Δικηγόρος του διαβόλου:
Μήπως νωρίτερα υπάρχει άλλο σήμα που απαγορεύει την είσοδο σε φορτηγά ή τέλος πάντως σε ότι δείχνει το σήμα?
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6631
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: EXΩ ΦΟΡΤΗΓΟ, ΑΠΟ ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΩ;;;

Δημοσίευση από MacPap »

:D
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: EXΩ ΦΟΡΤΗΓΟ, ΑΠΟ ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΩ;;;

Δημοσίευση από UltiMo_ »

erling έγραψε:Μήπως νωρίτερα υπάρχει άλλο σήμα που απαγορεύει την είσοδο σε φορτηγά ή τέλος πάντως σε ότι δείχνει το σήμα?
ξέρω οτι δυσκολεύεσαι να το πιστέψεις μια και ζούμε σε μια τόσο οργανωμένη χώρα, αλλα όχι! :D

Μια ερώτηση πάνω στο θέμα.. γιατι να απαγορεύεται φορτηγό 6 τόνων αλλα να επιτρέπεται λεωφορείο 15 τόνων?
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6631
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: EXΩ ΦΟΡΤΗΓΟ, ΑΠΟ ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΩ;;;

Δημοσίευση από MacPap »

:biritses
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: EXΩ ΦΟΡΤΗΓΟ, ΑΠΟ ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΩ;;;

Δημοσίευση από erling »

Μας βάζεις ερωτήσεις που δεν μπορούμε να τις απαντήσουμε αφού δεν ξέρουμε που οδηγεί αυτός ο δρόμος, αν υπάρχει άλλος δρόμος για φορτηγά για τον ίδιο προορισμό κλπ κλπ
Έχω ξαναπεί πως μπαίνοντας στη Λάρισα, υπάρχει απαγορευτικό για μεγάλα φορτηγά (σιγά μην το τηρεί ή ελέγχει κανείς βέβαια). Πόσους τόνους θα σε γελάσω. Αλλά λεωφορεία επιτρέπονται. Πως αλλιώς θα γίνονται οι μετακινήσεις των πολιτών?
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6631
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: EXΩ ΦΟΡΤΗΓΟ, ΑΠΟ ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΩ;;;

Δημοσίευση από MacPap »

Τα φορτηγά δεν απαγορεύονται λόγω βάρους όπως στις γέφυρες αλλά λόγω όγκου και επιβάρυνσης της κυκλοφορίας από πολλά μεγάλα οχήματα...
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: EXΩ ΦΟΡΤΗΓΟ, ΑΠΟ ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΩ;;;

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Θα μπορούσαν να θέσουν άλλο περιορισμό. που να έχει σχέση με τον όγκο. και όχι τους 6 τόνους.
όπως και να έχει, το σημείο είναι στη μέση του πουθενά. Να βρεθεί εκεί πέρα φορτηγό 6 τόνων, είναι απίθανο. εκτός και αν έχει περάσει απο 40 κύματα. Άρα είναι πλέον αργά να του πεις οτι δεν μπορείς να πας αριστερά ή δεξιά
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6631
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: EXΩ ΦΟΡΤΗΓΟ, ΑΠΟ ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΩ;;;

Δημοσίευση από MacPap »

Κάποιος λόγος υπάρχει ή υπήρξε!! Ψάξε να τον βρεις φίλε αφού σου έχει γίνει εμμονή να λύσεις το μυστήριο της διπλής απαγορευτικής πινακίδας στον δρόμο με τα φορτηγά... ;)
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: EXΩ ΦΟΡΤΗΓΟ, ΑΠΟ ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΩ;;;

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Σου έχει γίνει εμμονή οτι κάποιος λόγος υπάρχει πάντα. Το να το έβαλε απλά κάποιος ηλίθιος το αποκλείεις?
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Απάντηση

Επιστροφή στο “Στραβά και ανάποδα...”