ΕΘΝΙΚΗ ΠΑΤΡΩΝ - ΚΟΡΙΝΘΟΥ : O XEIΡΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ!

Είδατε κάτι στραβό και ανάποδο και θέλετε να το πείτε? Εδώ μπορείτε...
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: ΕΘΝΙΚΗ ΠΑΤΡΩΝ - ΚΟΡΙΝΘΟΥ : O XEIΡΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩ

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Ναι και μετά δεν θα έχουν οι οδηγοί το νου τους στο δρόμο, αλλα στον καθρέφτη για να ψάχνουν αν τους ακολουθάει κανα ύποπτο skoda


W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
grigoris
Δημοσιεύσεις: 546
Εγγραφή: 23 Αύγ 2011, 19:47

Re: ΕΘΝΙΚΗ ΠΑΤΡΩΝ - ΚΟΡΙΝΘΟΥ : O XEIΡΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩ

Δημοσίευση από grigoris »

Ψάχνουμε να βρούμε λύσεις οι οποίες δεν θα έχουν κανένα μα κανένα αποτέλεσμα.Αν ο Έλληνας δεν αλλάξει οδηγική νοοτροπία , δεν μάθει να σέβεται και να εκτιμάει τον άλλο οδηγό κλπ η κατάσταση δεν στρώνει ούτε με κάμερες , ούτε με πινακίδες ούτε με τίποτα.

Ευχαριστώ.
Η Ελληνική Σημαία είναι σύμβολο ιερό.Έχει τ' ουρανού το χρώμα και στην άκρη το Σταυρό.Την Ελληνική Σημαία, μάνα μου, την αγαπώ.Στον εχθρό δεν την αφήνω, προτιμώ να σκοτωθώ.
thanos
Δημοσιεύσεις: 670
Εγγραφή: 15 Ιούλ 2010, 21:28

Re: ΕΘΝΙΚΗ ΠΑΤΡΩΝ - ΚΟΡΙΝΘΟΥ : O XEIΡΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩ

Δημοσίευση από thanos »

UltiMo_ έγραψε:Ναι και μετά δεν θα έχουν οι οδηγοί το νου τους στο δρόμο, αλλα στον καθρέφτη για να ψάχνουν αν τους ακολουθάει κανα ύποπτο skoda
αχ τους καημένους,,,
αν πηγαίνουν οπως πρέπει, δεν χρειάζεται να έχουν το νου τους στον καθρέπτη, αλλά μονο στο δρόμο...

αφού από λόγια, από νουθεσίες, από πινακίδες δεν καταλαβαίνουν,,,
οι ξένοι που τα εφαρμόζουν ειναι λαλακες,,,
εμείς περιμένουμε με την φωτιση του αγιου πνεύματος να αλλάξουμε οδηγική συμπεριφορά!
grigoris
Δημοσιεύσεις: 546
Εγγραφή: 23 Αύγ 2011, 19:47

Re: ΕΘΝΙΚΗ ΠΑΤΡΩΝ - ΚΟΡΙΝΘΟΥ : O XEIΡΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩ

Δημοσίευση από grigoris »

Σωστός ο ultimo .
Όταν είχε σκάσει μούρη το συμβατικό octavia στην κορίνθου - αθηνών πάλι τα ίδια είχαμε.Βλέπαν οι υπόλοιποι οδηγοί octavia και τρέμαν.Και πάρε φρένα και χώσου γρήγορα δεξιά λωρίδα και δε συμμαζευόμαστε.
Η Ελληνική Σημαία είναι σύμβολο ιερό.Έχει τ' ουρανού το χρώμα και στην άκρη το Σταυρό.Την Ελληνική Σημαία, μάνα μου, την αγαπώ.Στον εχθρό δεν την αφήνω, προτιμώ να σκοτωθώ.
Tassos
Δημοσιεύσεις: 384
Εγγραφή: 13 Ιούλ 2010, 20:26

Re: ΕΘΝΙΚΗ ΠΑΤΡΩΝ - ΚΟΡΙΝΘΟΥ : O XEIΡΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩ

Δημοσίευση από Tassos »

Το να τελειώσει γρήγορα ο δρόμος και όσο είναι αυτός που είναι να βελτιωθεί όσο γίνεται μέχρι να ολοκληρωθεί μάλλον το αποκλείουμε :roll: Π.χ. να δοθούν κάποια κομμάτια που θα μπορεί κάποιος να προσπεράσει με ασφάλεια κάθε λίγες δεκάδες χιλιόμετρα. Είναι πάντως θλιβερό να βλέπεις τα εργοτάξια έρημα αντί να γίνονται έργα σε 24ώρη βάση.

Πάντως έχω μετρήσει την απόσταση από την Πάτρα μέχρι το σημείο που ξεκινάει ο κλειστός αυτοκινητόδρομος και η απόσταση είναι 125 χλμ. Σχεδόν δεν υπάρχει λόγος να οδηγεί κάποιος επικίνδυνα για να κερδίσει λίγα κυριολεκτικά λεπτά.

Και λίγο χιούμορ: Με τον επανασχεδιασμό του ελληνικού τουριστικού προϊόντος μήπως να τον βάλουμε στα αξιοθεάτα και να μοιράζουμε αναμνηστικά στους οδηγούς όπως στους τουρίστες που βρέθηκαν στο πιο βόρειο νότιο ή άλλο ακραίο σημείου της Ευρώπης;

Τάσος
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6631
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: ΕΘΝΙΚΗ ΠΑΤΡΩΝ - ΚΟΡΙΝΘΟΥ : O XEIΡΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩ

Δημοσίευση από MacPap »

thanos έγραψε:...αν πηγαίνουν οπως πρέπει, δεν χρειάζεται να έχουν το νου τους στον καθρέπτη, αλλά μονο στο δρόμο...
:applause
grigoris έγραψε:...Όταν είχε σκάσει μούρη το συμβατικό octavia στην κορίνθου - αθηνών πάλι τα ίδια είχαμε.Βλέπαν οι υπόλοιποι οδηγοί octavia και τρέμαν.Και πάρε φρένα και χώσου γρήγορα δεξιά λωρίδα και δε συμμαζευόμαστε.
Το θέμα δεν είναι να αντικαταστήσεις ένα υπηρεσιακό με ένα σταμπαρισμένο. Το θέμα είναι να έχει 5-10 διαφορετικά... Ακόμα και φορτηγάκια τα οποία να εναλλάσσονται. Και να το δείχνεις οτι το κάνεις όχι να το έχεις κρυφό. Όπως στο εξωτερικό με εκπομπές της τροχαίας που δείχνουν πώς γίνονται οι έλεγχοι.

Εξάλλου σε κανένα μέρος του κόσμου οι οδηγοί δεν συμμορφώνονται από μόνοι τους. Παντού ο φόβος φυλάει τα έρημα.
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
grigoris
Δημοσιεύσεις: 546
Εγγραφή: 23 Αύγ 2011, 19:47

Re: ΕΘΝΙΚΗ ΠΑΤΡΩΝ - ΚΟΡΙΝΘΟΥ : O XEIΡΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩ

Δημοσίευση από grigoris »

Παντού ο φόβος φυλάει τα έρημα.
Φίλε Κώστα θα μ επιτρέψεις να διαφωνήσω μόνο και μόνο για ένα λόγο.Είμαστε Έλληνες και χωρίς να θέλω να περηφανευτώ για κάτι ή να παινευτώ ο φόβος δεν μας πιάνει.Αν μας έπιανε θα κάναμε και τίποτα της πρκοπής.Απεναντίας είμαστε πρώτοι σε ότι μη νόμιμο.Φτάσανε τα πρόστιμα των κλήσεων στο θεό , πλέον για ζώνες ταχύτητες κλπ σου αφαιρούν δίπλωμα κλπ.Βλέπεις πολλούς ν αγχώνονται?

Γτ εγώ δεν βλέπω και πολλούς να νοιάζονται.
Η Ελληνική Σημαία είναι σύμβολο ιερό.Έχει τ' ουρανού το χρώμα και στην άκρη το Σταυρό.Την Ελληνική Σημαία, μάνα μου, την αγαπώ.Στον εχθρό δεν την αφήνω, προτιμώ να σκοτωθώ.
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6631
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: ΕΘΝΙΚΗ ΠΑΤΡΩΝ - ΚΟΡΙΝΘΟΥ : O XEIΡΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩ

Δημοσίευση από MacPap »

Φίλε μου τι να το κάνω εγώ να πάνε τα πρόστιμα στον Θεό αφού τίποτε δεν αστυνομεύεται? Είναι σαν λες σε ένα παιδάκι άμα σε πιάσω θα σε τιμωρήσω, και εσύ να μην το προσέχεις ποτέ...

Δεν συμφωνώ πως οι Έλληνες είναι ατρόμητοι. Απλώς με την ανύπαρκτη αστυνόμευση δεν έχει να φοβηθεί τίποτε... ;)

Και αυτό δεν ισχύει μόνο στον δρόμο ισχύει παντού σε κάθε εκδήλωση της ζωής μας. Από τα αυθαίρετα κτίσματα μέχρι τα φακελάκια των γιατρών...
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
thanos
Δημοσιεύσεις: 670
Εγγραφή: 15 Ιούλ 2010, 21:28

Re: ΕΘΝΙΚΗ ΠΑΤΡΩΝ - ΚΟΡΙΝΘΟΥ : O XEIΡΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩ

Δημοσίευση από thanos »

δεν νοιάζονται γιατί σπάνια η τροχαία η η αστυνομία γράφει για αυτή την παράβαση
αν εγραφαν οσους εβλεπαν να μην φοράνε ζώνη πχ τα ταμεια θα γέμιζαν

ετσι και στην κορινθου πατρών αν ολοι οσοι την χρησιμοποιούν ηξεραν οτι αν έτρεχαν πχ πανω από 100 θα μπορούν να πιαστούν και να πληρώσουν τα προβλεπομενα, τι καλά που θα νοιάζονταν...
grigoris
Δημοσιεύσεις: 546
Εγγραφή: 23 Αύγ 2011, 19:47

Re: ΕΘΝΙΚΗ ΠΑΤΡΩΝ - ΚΟΡΙΝΘΟΥ : O XEIΡΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩ

Δημοσίευση από grigoris »

Προσωπικά στην Τρίπολη όπου μένω οι κλήσεις όπως και οι αφαιρέσεις διπλωμάτων αδειών κλπ πέφτουν βροχή και σε κουβέντα που είχα με φίλο αστυνομικό μ είπε ότι γενικότερα έχουν αρχίσει και πιέζουν πολύ.Τώρα το ποιοι πιέζουν και γτ δεν με ενδιαφέρει.
Το θέμα όμως είναι ότι ακόμα και εδώ που βλέπουμε καθημερινά τι γίνεται πάλι χαμπάρι δεν παίρνει κανείς.

Στην κορίνθου πατρών να περιμένετε τα καλά μόλις τελειώσει ο δρόμος και μετά.
Θα με θυμηθείτε.
Η Ελληνική Σημαία είναι σύμβολο ιερό.Έχει τ' ουρανού το χρώμα και στην άκρη το Σταυρό.Την Ελληνική Σημαία, μάνα μου, την αγαπώ.Στον εχθρό δεν την αφήνω, προτιμώ να σκοτωθώ.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Στραβά και ανάποδα...”