Λακκούβα - δολοφόνος!

Είδατε κάτι στραβό και ανάποδο και θέλετε να το πείτε? Εδώ μπορείτε...
Απάντηση
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Λακκούβα - δολοφόνος!

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Στο ύψος της συμβολής των οδών Φιλαδέλφειας και Βυζαντίου στο ρεύμα προς Ν. Ιωνία Βόλου υπάρχει η λακκούβα - δολοφόνος για αυτοκίνητα και πεζούς. Όπως μας ενημέρωσαν, οι κάτοικοι τοποθέτησαν τον κάδο προκειμένου να βλέπουν το "λαγούμι" οι διερχόμενοι οδηγοί....

Τι άλλο θα δούμε τελικά σ' αυτή την πόλη;

Εικόνα


W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
trip73p
Δημοσιεύσεις: 390
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 20:35
Επικοινωνία:

Re: Λακκούβα - δολοφόνος!

Δημοσίευση από trip73p »

φίλε μου UltiMo_
την εκλησε ο δήμος την τρύπα?
Eίμαι ο εφιάλτης μέσα στις νύχτες μου!
...και δηλώνω σαλταρισμένος!!!!
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Λακκούβα - δολοφόνος!

Δημοσίευση από UltiMo_ »

έστειλε το κλασσικό συνεργείο. ένα αγροτικό, με δύο αλβανούς, και ένα κουβά άσφαλτο σκέτη. πετάξαν δυο φτυαριές μέσα, και τώρα έχει κάτσει η λακκούβα πάλι.
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
trip73p
Δημοσιεύσεις: 390
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 20:35
Επικοινωνία:

Re: Λακκούβα - δολοφόνος!

Δημοσίευση από trip73p »

χαχαχαχα!!!!
το περίμενα να μου το πείς αυτό φίλε μου.
Και εδώ που μένω υπαρχουν 2 τέτοιες λακούβες που απλά τις σκεπάζουν.
περνάνε φορτηγά,λεωφορεία...
θα τις ξαναδούμε να σκάνε μύτη!!!
Eίμαι ο εφιάλτης μέσα στις νύχτες μου!
...και δηλώνω σαλταρισμένος!!!!
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4807
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Λακκούβα - δολοφόνος!

Δημοσίευση από rasPUTIN »

UltiMo_ έγραψε:έστειλε το κλασσικό συνεργείο. ένα αγροτικό, με δύο αλβανούς, και ένα κουβά άσφαλτο σκέτη. πετάξαν δυο φτυαριές μέσα, και τώρα έχει κάτσει η λακκούβα πάλι.
Πῶς ξέρεις ὄτι ἦταν ἀλβανοί; Τοὺς ζήτησες τὰ χαρτιά τους; Ἢ μήπως μίλαγαν τὴν ἀλβανικὴ τὴν ὁποία κατέχεις;

Πρὸς τὶ ἡ ἀναφορὰ στὴν ἐθνικότητά τους; Εἶσαι ῤατσιστής; Ὑποννοεῖς κάτι; Ἀν ἦταν ἕλληνες θὰ τὴν εἴχαν φτιάξει τὴν λακοῦβα; Ἢ μήπως ὁ πάσαλος τοῦ καλαθιοῦ θὰ ἦταν λιγότερο στραβός;














Off topic mode off
Γιὰ νὰ σοβαρευτοῦμε, τελικὰ τὸν ἔφτιαξαν τὸν δρόμο ἢ παραμένει ἔτσι; Ἢ ἀρκέστηκαν στὸ νὰ ἰσιώσουν τὸν πάσαλο τοῦ καλαθιοῦ;
οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
Tassos
Δημοσιεύσεις: 384
Εγγραφή: 13 Ιούλ 2010, 20:26

Re: Λακκούβα - δολοφόνος!

Δημοσίευση από Tassos »

Haridimos,

Δε νομίζω 'Ελληνες να πήγαιναν να κάνουν επισκευή, θα δήλωναν ότι τους λείπει η άσφαλτος, τα φτυάρια δεν είναι κατάλληλα, οι καιρικές συνθήκες δεν επιτρέπουν την αποκατάσταση της βλάβης...

Τάσος
enias
Δημοσιεύσεις: 2050
Εγγραφή: 10 Ιούλ 2010, 16:46

Re: Λακκούβα - δολοφόνος!

Δημοσίευση από enias »

Για να λύσω την απορία, αυτά τα φτιάχνει η τεχνική υπηρεσία του Δήμου, και στον Δήμο μπορεί να προσληφθεί μόνο Έλληνας πολίτης ή πολίτης της Ε.Ε. εφόσον διαθέτει πιστοποιητικό γλωσσομάθειας της Ελληνικής γλώσσας.

Αλβανός, πακιστανός και συναφή, δεν παίζει στο δημόσιο με τίποτα. Εκτός αν γίνει καμιά "ιδιωτική εργολαβία" ανάμεσα στον υπάλληλο του Δήμου και τον αλλοδαπό.
Αινείας
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6631
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Λακκούβα - δολοφόνος!

Δημοσίευση από MacPap »

Αυτές οι εργολαβίες είναι το παραθυράκι που ισχύει παντού και γιαυτό το "Αλβανοί" είναι το φυσιολογικό σε εργασίες...
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Στραβά και ανάποδα...”