Χάρχαλο

Είδατε κάτι στραβό και ανάποδο και θέλετε να το πείτε? Εδώ μπορείτε...
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Χάρχαλο

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Ε εντάξει, πρέπει να είσαι πολύ γκαντέμης όμως για να σου καούνε και οι δύο λάμπες ταυτόχρονα. Και σε αυτή τε περίπτωση καλά θα κάνουν να σε βρίζουν. Όχι για τις λάμπες, αλλα για την γκαντεμιά σου! :lol:


W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Χάρχαλο

Δημοσίευση από erling »

Και για επιβεβαίωση όσων είπα : Fifth Gear change a light bulb
Βέβαια στην πραγματικότητα δεν θέλει να βγάλεις ελαστικό κλπ, απλά στρίβεις το τιμόνι και προχωράς στα τυφλά και αν έχεις λίγο χοντρό χέρι το βγάζεις γδαρμένο....
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6631
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Χάρχαλο

Δημοσίευση από MacPap »

Πάντως απ'ότι έχω παρατηρήσει στα περισσότερα είναι δύσκολο πλέον.
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Χάρχαλο

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Έτσι την είχα πατήσει μια φορά όταν φίλος με σιτροέν C5 ήθελε αλλαγή λάμπας. Εγώ το έπαιξα μάγκας, αλλα τελικά μου έφυγε η μαγκιά στην κυριολεξία. Για να ξανακουμπώσεις το λαμάκι που έχει για να το συγκρατεί, πρέπει να είσαι υπεράνθρωπος. Το κατάφερα μεν, αλλα τόσο ζόρι δεν το περίμενα. άλλος ένας λόγος που χαίρομαι που δεν άλλαξα αμάξι τελικά... Ο παλιός είναι αλλιώς!
το παραπάνω βίντεο όμως είναι τρομερή δυσφήμιση για την ρενό
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
athanatos
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 17:36

Re: Χάρχαλο

Δημοσίευση από athanatos »

Κι εμείς οι μηχανικοί κλέφτες θα γίνουμε; :lol:
Σ’ όλους τους τόπους κι αν γυρνώ μόνον ετούτον αγαπώ !
Οδυσσέας Ελύτης
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Χάρχαλο

Δημοσίευση από UltiMo_ »

erling έγραψε:Φίλε μου ξέρεις πόσες φορές έβριζα, από μέσα μου βέβαια, όταν έβλεπα αυτοκίνητο χωρίς καθόλου φώτα; Πολλές φορές.
Ξέρεις πότε το σταμάτησα;
Όταν ένα βράδυ φεύγω από το γραφείο και έχω κανονικά φώτα μέχρι μια δουλειά και φεύγοντας από την δουλειά είχαν καεί όλα τα μπροστινά εκτός από τα προβολάκια. Ναι είχαν καεί, όχι βραχυκύκλωμα.. Ευτυχώς ήμουν εντός πόλεως και είχε καλό φωτισμό....
Οπότε από τότε σκέφτομαι "μήπως την πάτησε σαν και εμένα;" και δεν βρίζω... :) :) :biritses


Σήμερα είδα μέσα στο σκοτάδι, ένα αγροτικό να έρχεται απο απέναντι με σβηστά τα φώτα και αναμμένα τα αλάρμ. Θυμήθηκα το παραπάνω ποστ του έρλινγκ και σκέφτηκα "κάτι θα έπαθε ο χριστιανός. Κάτι ηλεκτρικό, και θα έμεινε απο φώτα. Τουλάχιστον έκανε το σωστό, και άναψε και τα αλάρμ για να προειδοποιήσει για τον κίνδυνο."
Μέχρι να σκεφτώ όλα τα παραπάνω και αφού είχε διανύσει ήδη 5-6 τετράγωνα, ξαφνικά ανάβει τα φώτα και σβήνει τα αλάρμ. Όταν πέρασε απο δίπλα μου τον είδα να κρατάει με το ένα χέρι ένα πιτόγυρο....
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6631
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Χάρχαλο

Δημοσίευση από MacPap »

ΤΙ υπάρχει στο Βόλο σύστημα που ανάβει τα αλαρμ αν ο οδηγός εισέλθει στο όχημα με ένα σουβλάκι με γύρο? Απίστευτο!
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Χάρχαλο

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Απλά δεν ήταν ο κακομοίρης που έπαθε ηλεκτρικό πρόβλημα, αλλα άναψε αλάρμ για να αγοράσει σουβλάκια, μετά οδήγησε 5-6 τετράγωνα με τη σουβλακόπιτα στο χέρι, ΜΕΤΑ θυμήθηκε να ανάψει τα φώτα και μετά θυμήθηκε να σβήσει τα αλάρμ
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Άβαταρ μέλους
Johnny
Δημοσιεύσεις: 3369
Εγγραφή: 14 Ιούλ 2010, 20:23
Τοποθεσία: Μεταμόρφωση - Αττικής (Κουκου city)

Re: Χάρχαλο

Δημοσίευση από Johnny »

MacPap έγραψε:ΤΙ υπάρχει στο Βόλο σύστημα που ανάβει τα αλαρμ αν ο οδηγός εισέλθει στο όχημα με ένα σουβλάκι με γύρο? Απίστευτο!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Η ανθρωπότητα δεν έχει προχωρήσει ούτε ένα βήμα μπροστά, από την στιγμή που υπάρχει έστω και ένα παιδί που υποφέρει.
Άλμπερτ Αϊνστάιν
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Στραβά και ανάποδα...”