ΞΥΠΝΗΣΤΕ!

Ο χώρος για την σάτυρα και τους σχολιασμούς των πολιτικών δρώμενων στην Ελλάδα...
enias
Δημοσιεύσεις: 2050
Εγγραφή: 10 Ιούλ 2010, 16:46

ΞΥΠΝΗΣΤΕ!

Δημοσίευση από enias »

http://soundcloud.com/billyonair/billyo ... e-original



Σήμερα 26/5/2011 έγινε το αναπάντεχο. Μαζέυτηκαν 50.000 άτομα στην πλατεία Συντάγματος και κάμποσοι στις πλατείες της Θεσ/νικης και Πατρών οργανωμένοι απο το facebook χωρίς να πρόσκεινται σε κανένα κόμμα ή οργάνωση, ως επι το πλείστον νέοι άνθρωποι. Το εντυπωσιακό είναι οτι σε μια τόσο μαζική συγκέντρωση όχι μόνο δεν έγιναν επεισόδια άλλα μάλιστα εθεάθησαν διαδηλωτές να κουβεντιάζουν με τα ΜΑΤ!

Τρελός ο παππούς ή... προφήτης;

Σε λίγο καιρό θα μάθουμε...

Το μόνο σίγουρο, είναι οτι αυτή η διαδήλωση, δεν ήταν σαν τις άλλες που έχουμε συνηθίσει.


Αινείας
angello
Δημοσιεύσεις: 149
Εγγραφή: 14 Ιούλ 2010, 23:23

Re: ΞΥΠΝΗΣΤΕ!

Δημοσίευση από angello »

enias έγραψε: Το μόνο σίγουρο, είναι οτι αυτή η διαδήλωση, δεν ήταν σαν τις άλλες που έχουμε συνηθίσει.
Οι άλλες ήταν οργανωμένες από θιασάρχες της ΓΕΣΕΕ του ΠΑΜΕ της ΑΔΕΔΥ και λοιπών άλλων δήθεν ενδιαφερόμενους για τα συμφέροντα μας .
athanatos
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 17:36

Re: ΞΥΠΝΗΣΤΕ!

Δημοσίευση από athanatos »

Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Ήμουν κι εγώ εκεί. Και όταν μπορέσω θα ξαναπάω. Όσοι πιστοί προσέλθετε.
Σ’ όλους τους τόπους κι αν γυρνώ μόνον ετούτον αγαπώ !
Οδυσσέας Ελύτης
trip73p
Δημοσιεύσεις: 390
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 20:35
Επικοινωνία:

Re: ΞΥΠΝΗΣΤΕ!

Δημοσίευση από trip73p »

Είμουν χτες στην συγκέντρωση στην Θεσσαλονίκη,μπορεί να πάω και σήμερα,αλλά σίγουρα θα πάω αυριο,μεθαυριο...!Είναι κάτι τελείως διαφορετικό από τις συγκεντρώσεις κωμάτων και άλλων συμφερώντων.Ναι,είμαι αγανακτησμένος και λυπάμαι που τα κανάλια το υποβαθμίζουν,όπως λυπάμαι που ο κόσμος είναι ακόμα πολιτικοποιημένος και δεν κατεβαίνει.Ολοι αυτοι δεν καταλαβαίνουν ότι κάτι πάει στραβά?
Και κάτι τελευταιο.Προχθές που επαιζε ο ΠΑΟΚ στο γήπεδο ήταν 30.000 κόσμος και αγνωστο πόσος καθόταν στις καφετέριες και παρακολουθούσε.Στον λευκό πύργο ήταν γύρω στις 3.000-4.000 κόσμος!!!
Eίμαι ο εφιάλτης μέσα στις νύχτες μου!
...και δηλώνω σαλταρισμένος!!!!
sissy
Δημοσιεύσεις: 176
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2010, 15:47
Τοποθεσία: Αθήνα - Χανιά

Re: ΞΥΠΝΗΣΤΕ!

Δημοσίευση από sissy »

athanatos έγραψε:Ήμουν κι εγώ εκεί. Και όταν μπορέσω θα ξαναπάω. Όσοι πιστοί προσέλθετε.
Κι εγώ
"Ό,τι δεν λύνεται, κόβεται...."
DELPIERO1981
Δημοσιεύσεις: 397
Εγγραφή: 05 Φεβ 2011, 17:48
Τοποθεσία: ΕΞΟΡΙΣΤΟΣ ΣΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Re: ΞΥΠΝΗΣΤΕ!

Δημοσίευση από DELPIERO1981 »

Πήγα και εγώ σήμερα στο Βόλο... αλλά ήταν υποτονική η συμμετοχή. :?
ΝΑ ΠΛΗΡΏΣΩ ΔΙΌΔΙΑ;... ΤΟ ΆΛΛΟ ΜΕ ΤΟΝ ΤΟΤΌ ΤΟ ΞΈΡΕΙΣ;
trip73p
Δημοσιεύσεις: 390
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 20:35
Επικοινωνία:

Re: ΞΥΠΝΗΣΤΕ!

Δημοσίευση από trip73p »

Δεν εχει συμασία αν είναι υποτονική η συμετοχή.Σίγα σιγά ξεκινά το ποτάμι και όσο κυλά μεγαλώωωωωνει!!!!
Επιμονή και υπομονή στις ιδέες μας χρειάζεται!!!
Eίμαι ο εφιάλτης μέσα στις νύχτες μου!
...και δηλώνω σαλταρισμένος!!!!
DELPIERO1981
Δημοσιεύσεις: 397
Εγγραφή: 05 Φεβ 2011, 17:48
Τοποθεσία: ΕΞΟΡΙΣΤΟΣ ΣΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Re: ΞΥΠΝΗΣΤΕ!

Δημοσίευση από DELPIERO1981 »

Ναι, συμφωνώ πως σιγά σιγά θα γίνονται περισσότεροι, αλλά να σας πω τι φοβάμαι -καλύτερα τρέμω :shock: ;
Ότι πολλοί από αυτούς που διαμαρτύρονται τώρα όταν έρθει η ώρα των εκλογών πάλι θα ξαναψηφίσουν τους δύο καταστροφείς της χώρας μας (ΠΑΣΟΚ - Ν.Δ.) Και μετά θα αναρωτιόμαστε τι φταίει και δεν πάμε καλά...

Πάντως στις επόμενες εκλογές αν τα δύο κόμματα πάρουν πάνω από 30% θα είναι καταστροφικό και θα βάλει πολλούς σε σκέψη -εμένα ήδη- για το iq του λαού μας...
ΝΑ ΠΛΗΡΏΣΩ ΔΙΌΔΙΑ;... ΤΟ ΆΛΛΟ ΜΕ ΤΟΝ ΤΟΤΌ ΤΟ ΞΈΡΕΙΣ;
enias
Δημοσιεύσεις: 2050
Εγγραφή: 10 Ιούλ 2010, 16:46

Re: ΞΥΠΝΗΣΤΕ!

Δημοσίευση από enias »

Το 20% που έβγαλαν στα 2 μεγάλα κόμματα οι τελευταίες δημοσκοπήσεις είναι απλά Α-Π-Α-Ρ-Α-Δ-Ε-Κ-Τ-Ο.
Δεν μπορώ να πιστέψω οτι οι βολεμένοι των 2 αυτών κομμάτων είναι τόσοι πολλοί. Γιατί αυτο το 20% δεν μπορεί να είναι πλέον τίποτε άλλο παρα μόνο οι "πελάτες" τους.
Αινείας
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6649
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: ΞΥΠΝΗΣΤΕ!

Δημοσίευση από MacPap »

Η μόνη λύση είναι το ΛΕΥΚΟ να πάει στο 40%. Προσοχή όχι η ΑΠΟΧΗ και τα ΑΚΥΡΑ. Αλλά μόνο του το ΛΕΥΚΟ.
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Πολιτικό καφενείο...”