MAX KAISER Ο ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ,ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΤΟΥ,Η ΠΡΟΔΟΣΙΑ...

Ο χώρος για την σάτυρα και τους σχολιασμούς των πολιτικών δρώμενων στην Ελλάδα...
grigoris
Δημοσιεύσεις: 546
Εγγραφή: 23 Αύγ 2011, 19:47

Re: MAX KAISER Ο ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ,ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΤΟΥ,Η ΠΡΟΔΟΣΙΑ...

Δημοσίευση από grigoris »

UltiMo_ έγραψε: Αυτό δεν είναι σοσιαλισμός? Κάθονται, δεν κάνουν τίποτα (γιατι δεν μπορούνε) και αμείβονται ανάλογα με τις ανάγκες τους. Αν δεν είναι αυτό σοσιαλιστικό κίνημα τότε ΤΙ είναι?
Μα το ίδιο πράγμα λέμε.Είναι κάτι που δεν έχει αποτέλεσμα.Κάτι που απλά υπάρχει σαν λέξη.Κάτι που δεν ωφελεί σε τίποτα.Δεν μπορεί να υποστηριχτεί.Να εδραιωθεί.

Ο σοσιαλισμός είναι για τα χαρτιά.Οποιαδήποτε άλλη μορφή σοσιαλισμού είναι κατακριτέα.Πρέπει να είσαι εντελώς εκτός τόπου και χρόνου για να πιστεύεις στο σοσιαλισμό.
Η κάθε λέξη έχει έναν ορισμό.Και είναι αυτός που ανέφερα.Όχι αυτός που αντιλαμβάνεται ο καθένας.


Η Ελληνική Σημαία είναι σύμβολο ιερό.Έχει τ' ουρανού το χρώμα και στην άκρη το Σταυρό.Την Ελληνική Σημαία, μάνα μου, την αγαπώ.Στον εχθρό δεν την αφήνω, προτιμώ να σκοτωθώ.
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: MAX KAISER Ο ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ,ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΤΟΥ,Η ΠΡΟΔΟΣΙΑ...

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Κι όμως κάποτε είχα δει σε ενα ντοκιμαντέρ, ένας βιομήχανος, αποφάσισε να χαρίσει το εργοστάσιό του στους εργάτες του. Τους έκανε όλους μέτοχους. Συνέταιρους αν προτιμάς. Και όλοι έλεγαν οτι η παραγωγικότητα διπλάσιάστηκε. Και λογικό είναι. Αντι να είναι το αφεντικό σου ο εχθρός και εσύ να προσπαθείς να λουφάρεις για να μη σε δει, θα είναι συναίτερός σου, και θα κοπιάζεις για να βγάλεις άμεσα κέρδος. Όχι με μισθό αυτή τη φορά, αλλα με μερτικό. Και φυσικά κομμένη η λούφα
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
grigoris
Δημοσιεύσεις: 546
Εγγραφή: 23 Αύγ 2011, 19:47

Re: MAX KAISER Ο ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ,ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΤΟΥ,Η ΠΡΟΔΟΣΙΑ...

Δημοσίευση από grigoris »

Και επειδή βρέθηκε ΚΑΠΟΤΕ ένας βιομήχανος απο τους ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ που υπάρχουν και το έκανε αυτό με ανθρώπους που ΕΚΤΙΜΗΣΑΝ την πράξη του πρέπει να ασπαστούμε τον σοσιαλισμό σαν κάτι το εφικτό?

Πλάκα με κάνεις? :roll:
Η Ελληνική Σημαία είναι σύμβολο ιερό.Έχει τ' ουρανού το χρώμα και στην άκρη το Σταυρό.Την Ελληνική Σημαία, μάνα μου, την αγαπώ.Στον εχθρό δεν την αφήνω, προτιμώ να σκοτωθώ.
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6654
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: MAX KAISER Ο ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ,ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΤΟΥ,Η ΠΡΟΔΟΣΙΑ...

Δημοσίευση από MacPap »

Εξαρτάται τι ορίζει κανείς ως εφικτό...

Διότι υπ'αυτή την έννοια ούτε η Δημοκρατία είναι εφικτή έτσι όπως την εννοούσαν οι αρχαίοι. Αυτό δεν λέει τίποτε όμως. Σήμερα ζούμε σε μία δημοκρατία με τα καλά και τα κακά της...

Το έχουμε επιλέξει εμείς όμως... Δεν μας το επέβαλε κανένας...

Αν τώρα δεν μας βγήκε ας προσέχαμε...
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: MAX KAISER Ο ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ,ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΤΟΥ,Η ΠΡΟΔΟΣΙΑ...

Δημοσίευση από erling »

Δεν θέλω να ανοίξω καινούριο θέμα....
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
grigoris
Δημοσιεύσεις: 546
Εγγραφή: 23 Αύγ 2011, 19:47

Re: MAX KAISER Ο ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ,ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΤΟΥ,Η ΠΡΟΔΟΣΙΑ...

Δημοσίευση από grigoris »

Όλος ο κόσμος τον έχει γραμμένο και αυτός τον χαβά του.Μα πόσο μ********** είναι???? :evil: :evil:
Η Ελληνική Σημαία είναι σύμβολο ιερό.Έχει τ' ουρανού το χρώμα και στην άκρη το Σταυρό.Την Ελληνική Σημαία, μάνα μου, την αγαπώ.Στον εχθρό δεν την αφήνω, προτιμώ να σκοτωθώ.
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: MAX KAISER Ο ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ,ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΤΟΥ,Η ΠΡΟΔΟΣΙΑ...

Δημοσίευση από UltiMo_ »

THN ΙΔΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΔΟΛΟΦΟΝΕΙΤΑΙ ΚΑΙ ΕΞΑΘΛΙΩΝΕΤΑΙ, ΣΤΗΝ ΒΟΥΛΗ ΕΚΑΝΑΝ ΠΛΑΚΙΤΣΑ...

W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6654
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: MAX KAISER Ο ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ,ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΤΟΥ,Η ΠΡΟΔΟΣΙΑ...

Δημοσίευση από MacPap »

Αυτοί πάντα κάνουν πλακίτσα εμείς δεν το καταλαβαίνουμε....
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
grigoris
Δημοσιεύσεις: 546
Εγγραφή: 23 Αύγ 2011, 19:47

Re: MAX KAISER Ο ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ,ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΤΟΥ,Η ΠΡΟΔΟΣΙΑ...

Δημοσίευση από grigoris »

Αμα τους αρπάξεις στο κυνήγι τότε να δεις τι πλάκα θα έχει...
Η Ελληνική Σημαία είναι σύμβολο ιερό.Έχει τ' ουρανού το χρώμα και στην άκρη το Σταυρό.Την Ελληνική Σημαία, μάνα μου, την αγαπώ.Στον εχθρό δεν την αφήνω, προτιμώ να σκοτωθώ.
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6654
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: MAX KAISER Ο ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ,ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΤΟΥ,Η ΠΡΟΔΟΣΙΑ...

Δημοσίευση από MacPap »

Αντε να δούμε πότε!
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Πολιτικό καφενείο...”