Ντοκουμέντο: Ο «κουκουλοφόρος» που δίνει εντολές στα ΜΑΤ

Ο χώρος για την σάτυρα και τους σχολιασμούς των πολιτικών δρώμενων στην Ελλάδα...
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6649
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Ντοκουμέντο: Ο «κουκουλοφόρος» που δίνει εντολές στα ΜΑΤ

Δημοσίευση από MacPap »

Συνεχίζω να μη συμφωνώ.... Αναμφισβήτητα υπάρχουν αστυνομικοί με πολιτικά στις διαδηλώσεις και καλά κάνουν... Και καλά κάνουν και συλλαμβάνουν αυτούς που πρέπει να συλληφθούν... Απο αυτό όμως μέχρι το να λέμε πως πετάνε πέτρες και προκαλούν αναταραχές και σπάνε βιτρίνες είναι χιλιόμετρα μακριά.

Αυτός με το καδρόνι δεν ξέρουμε από πού το πήρε... Και γενικότερα Ultimo_ αν ανέβω στην Αθήνα με μια κάμερα με το κατάλληλο μοντάζ και με το κατάλληλο σπικάζ μέχρι και πραξικόπημα με πρωταγωνιστή τον Βασιλιά μπορώ να σε κάνω να πιστέψεις πως έγινε.


Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
enias
Δημοσιεύσεις: 2050
Εγγραφή: 10 Ιούλ 2010, 16:46

Re: Ντοκουμέντο: Ο «κουκουλοφόρος» που δίνει εντολές στα ΜΑΤ

Δημοσίευση από enias »

Ο ultimo έχει δίκιο. Στην Ελλάδα πάντα υπήρχε και ακόμα υπάρχει παρακράτος, γι αυτό και γίνονται πράγματα που δεν γίνονται σε κανένα κράτος του Δυτικού κόσμου. Υπάρχουν undercover αστυνομικοί που παριστάνουν τους μπαχαλάκηδες και εξυπηρετούν 2 σκοπούς. 1. πληροφόρηση στην αστυνομία, 2. δημιουργία μπάχαλου για να διαλύονται οι διαδηλώσεις που "δεν βολεύουν" τις κυβερνήσεις.

Τι απέγιναν οι "αγανακτισμένοι" του Συντάγματος, θυμάστε; Οταν άρχισαν οι προπηλακισμοί τους πολιτικούς;

Οι κυβερνήσεις της Ελλάδας θέλουν μόνο διαδηλώσεις κατευθυνόμενες απο τους συνδικαλιστές που αργότερα παίρνουν θέσεις για τις "υπηρεσίες" τους στο κόμμα σαν τον Πολυζωγόπουλο. Τι νομίζατε, οτι η κρίση είναι μόνο αποτέλεσμα κακής οικονομικής πολιτικής; Τα αίτια είναι πολύ βαθύτερα και είναι πολιτισμικά, γι αυτό και οι αλλαγές σε αυτή τη χώρα είναι αδύνατες να γίνουν. Το κατάλαβε και ο ΟΟΣΑ.
Αινείας
athanatos
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 17:36

Re: Ντοκουμέντο: Ο «κουκουλοφόρος» που δίνει εντολές στα ΜΑΤ

Δημοσίευση από athanatos »

Συμφωνώ με τον enias.
enias έγραψε:....σαν τον Πολυζωγόπουλο....
Και όχι μόνο αυτός.
Σ’ όλους τους τόπους κι αν γυρνώ μόνον ετούτον αγαπώ !
Οδυσσέας Ελύτης
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Ντοκουμέντο: Ο «κουκουλοφόρος» που δίνει εντολές στα ΜΑΤ

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Εικόνα
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
athanatos
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 17:36

Re: Ντοκουμέντο: Ο «κουκουλοφόρος» που δίνει εντολές στα ΜΑΤ

Δημοσίευση από athanatos »

Ψωνίζουν άρβυλα από το ίδιο μαγαζί;
Σ’ όλους τους τόπους κι αν γυρνώ μόνον ετούτον αγαπώ !
Οδυσσέας Ελύτης
enias
Δημοσιεύσεις: 2050
Εγγραφή: 10 Ιούλ 2010, 16:46

Re: Ντοκουμέντο: Ο «κουκουλοφόρος» που δίνει εντολές στα ΜΑΤ

Δημοσίευση από enias »

enias έγραψε: 2. δημιουργία μπάχαλου για να διαλύονται οι διαδηλώσεις που "δεν βολεύουν" τις κυβερνήσεις
Αινείας
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Ντοκουμέντο: Ο «κουκουλοφόρος» που δίνει εντολές στα ΜΑΤ

Δημοσίευση από erling »

Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
angello
Δημοσιεύσεις: 149
Εγγραφή: 14 Ιούλ 2010, 23:23

Re: Ντοκουμέντο: Ο «κουκουλοφόρος» που δίνει εντολές στα ΜΑΤ

Δημοσίευση από angello »

UltiMo_ έγραψε:Εικόνα
Δε νομίζω ότι αυτή η φώτο είναι από την χώρα μας .
enias
Δημοσιεύσεις: 2050
Εγγραφή: 10 Ιούλ 2010, 16:46

Re: Ντοκουμέντο: Ο «κουκουλοφόρος» που δίνει εντολές στα ΜΑΤ

Δημοσίευση από enias »

Τα βίντεο όμως είναι απο τη χώρα μας και ας μην ξεχνάμε οτι τα μισθολόγια των ένστολων -όχι τυχαία- είναι πάντα σε καλύτερη μοίρα απο τα άλλα ώστε να τους έχουν με το μέρος τους, να προστατεύουν τους ίδιους και τις αντιδημοκρατικές (για να μην πω φασιστικές) αποφάσεις τους. Γι' αυτό φωνάζουν και τα κοσμητικά επιθετα του τύπου "φασίστες, μπάτσοι, γουρούνια" κτλ. Μπορεί βέβαια να προέρχονται απο ακραίες φωνές (εγώ δεν έχω προσφωνήσει ποτέ κανέναν αστυνομικό έτσι) αλλα δυστυχώς με λύπη ανακαλύπτω οτι υπάρχει μια δόση αλήθειας, έστω και μικρότερη απ΄οσο θέλουν κάποιοι να ακουστεί.
Αινείας
angello
Δημοσιεύσεις: 149
Εγγραφή: 14 Ιούλ 2010, 23:23

Re: Ντοκουμέντο: Ο «κουκουλοφόρος» που δίνει εντολές στα ΜΑΤ

Δημοσίευση από angello »

enias έγραψε:Τα βίντεο όμως είναι απο τη χώρα μας και ας μην ξεχνάμε οτι τα μισθολόγια των ένστολων -όχι τυχαία- είναι πάντα σε καλύτερη μοίρα απο τα άλλα ώστε να τους έχουν με το μέρος τους, να προστατεύουν τους ίδιους και τις αντιδημοκρατικές (για να μην πω φασιστικές) αποφάσεις τους. Γι' αυτό φωνάζουν και τα κοσμητικά επιθετα του τύπου "φασίστες, μπάτσοι, γουρούνια" κτλ. Μπορεί βέβαια να προέρχονται απο ακραίες φωνές (εγώ δεν έχω προσφωνήσει ποτέ κανέναν αστυνομικό έτσι) αλλα δυστυχώς με λύπη ανακαλύπτω οτι υπάρχει μια δόση αλήθειας, έστω και μικρότερη απ΄οσο θέλουν κάποιοι να ακουστεί.
Συνφορουμίτη enias εξαρτάτε πολλές φορές πιο video μας δείχνουν , ποιος μας το δείχνει , τι σκοπούς έχει , και από ποια πλευρά το βλέπουμε . Με όλους αυτούς που μας έχουν εξουσιάσει με τον ένα ή τον άλλο τρόπο έχω μάθει να μην εμπιστεύομαι κανέναν . Όσα αφορούν το μισθολόγιο δεν νομίζω ότι είναι και τόσο υψηλό μάλλον το αντίθετο. Εχω ακούσει ότι είναι 1000 ευρώ με τις υπερωρίες και τις αργίες που δουλεύουν .
Απάντηση

Επιστροφή στο “Πολιτικό καφενείο...”