Ντοκουμέντο: Ο «κουκουλοφόρος» που δίνει εντολές στα ΜΑΤ

Ο χώρος για την σάτυρα και τους σχολιασμούς των πολιτικών δρώμενων στην Ελλάδα...
thanos
Δημοσιεύσεις: 670
Εγγραφή: 15 Ιούλ 2010, 21:28

Re: Ντοκουμέντο: Ο «κουκουλοφόρος» που δίνει εντολές στα ΜΑΤ

Δημοσίευση από thanos »

athanatos έγραψε:Συμφωνώ με τον enias.
enias έγραψε:....σαν τον Πολυζωγόπουλο....
Και όχι μόνο αυτός.
πρωτόπαππας, συνδικαλισταράς των τραπεζικών υπαλλήλων κ μέτά μεγαλοστέλεχος/μεγαλουπουργός του ΠΑΣΟΚ


UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Ντοκουμέντο: Ο «κουκουλοφόρος» που δίνει εντολές στα ΜΑΤ

Δημοσίευση από UltiMo_ »

angello έγραψε:εξαρτάτε πολλές φορές πιο video μας δείχνουν , ποιος μας το δείχνει , τι σκοπούς έχει
Στα βίντεο που μας δείχνουν τα κανάλια, συμφωνώ απόλυτα. Στα ερασιτεχνικά βίντεο όμως, απο κινητό, μέσα απο το "πεδίο της μάχης" δε νομίζω να υπάρχει κάποιος περίεργος ή ύπουλος σκοπός
http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos- ... 6209_n.jpg

Για το μισθολόγιο θα συμφωνήσω μαζί σου. Δεν τους κρατάνε έτσι, αλλα με κάποια περίεργη πλύση εγκεφάλου. Όποιος διάβασε την συνέντευξη του Α. Σκευοφύλακα (ο έφεδρος στρατιώτης που οδήγησε το άρμα, επι χούντας, μέσα στο Πολυτεχνείο) θα βρεί πολλές ομοιότητες..
Είμαι σίγουρος οτι οι Ματατζήδες βαθειά μέσα τους, πιστεύουν οτι οι διαδηλωτές είναι "κουμούνια" και εχθροί της Ελλάδας που τόσο αγαπάνε, και κάνουν τα πάντα για να σώσουν χώρα και πολιτικούς.
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
enias
Δημοσιεύσεις: 2050
Εγγραφή: 10 Ιούλ 2010, 16:46

Re: Ντοκουμέντο: Ο «κουκουλοφόρος» που δίνει εντολές στα ΜΑΤ

Δημοσίευση από enias »

angello έγραψε:Όσα αφορούν το μισθολόγιο δεν νομίζω ότι είναι και τόσο υψηλό μάλλον το αντίθετο. Εχω ακούσει ότι είναι 1000 ευρώ με τις υπερωρίες και τις αργίες που δουλεύουν .
Είναι πάρα πολλά. Απο τη στιγμή που ο πλουτοπαραγωγικός υπάλληλος μιας εταιρίας εξαγωγών θα παίρνει 480 ευρώ καθαρά, ο αστυνομικός ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΑΡΑΓΕΙ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ, ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΧΑΟΣ για μένα θα πρέπει να πάει κάτω απο 480 ευρώ προκειμένου

-να μειωθούν τα ελλείματα
-κατα συνέπεια να ανοίξει η διατραπεζική αγορά κεφαλαίων
-κατα συνέπεια να δανείζονται οι επιχειρήσεις απο τις τράπεζες με μικρότερα spread όπως οι επιχειρήσεις της Γερμανίας/Ολλανδίας
-κατα συνέπεια να είναι ανταγωνιστική η Ελλάδα χωρίς να μειώνονται οι μισθοί των ανθρώπων που συμβάλλουν στην παραγωγή του πλούτου και την συγκράτηση της εγχώριας ζήτησης και παραγωγής σπάζοντας τον φαύλο καθοδικό κύκλο που βρισκόμαστε.

Έχω σπουδάσει οικονομικά και μπορώ να σου αποδείξω με όσους τρόπους θέλεις οτι ο μισθός του αστυνομικού και όλων των μη πλουτοπαραγωγικών δημοσίων υπαλλήλων έχει κάνει τη μεγαλύτερη ζημία και δεν επιτρέπει στη χώρα να ανακάμψει και χαντακώνει τις μοναδικές παραγωγικές δυνάμεις που μπορούν να βγάλουν τη χώρα απο το τέλμα.

Συγχωρείστε μου παραξέφυγα απο το θέμα...
Αινείας
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Ντοκουμέντο: Ο «κουκουλοφόρος» που δίνει εντολές στα ΜΑΤ

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Kαμία δουλειά δεν είναι ντροπή?

Εικόνα
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
angello
Δημοσιεύσεις: 149
Εγγραφή: 14 Ιούλ 2010, 23:23

Re: Ντοκουμέντο: Ο «κουκουλοφόρος» που δίνει εντολές στα ΜΑΤ

Δημοσίευση από angello »

UltiMo_ έγραψε:Kαμία δουλειά δεν είναι ντροπή?

Εικόνα
Μη μπερδεύεστε αυτή δεν είναι εικόνα από τη χώρα μας . Οι δικοί μας δε φοράνε αυτές τις στολές και τέτοια κράνη .
angello
Δημοσιεύσεις: 149
Εγγραφή: 14 Ιούλ 2010, 23:23

Re: Ντοκουμέντο: Ο «κουκουλοφόρος» που δίνει εντολές στα ΜΑΤ

Δημοσίευση από angello »

ο μισθός του αστυνομικού και όλων των μη πλουτοπαραγωγικών δημοσίων υπαλλήλων

Μπορείς να υποδείξεις πως θα παράγει πλούτο η αστυνομία . Αν δεν παράγει τότε να καταργηθεί διότι είναι παντελώς άχρηστη για την κοινωνία της δημοκρατίας που έχουμε .
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Ντοκουμέντο: Ο «κουκουλοφόρος» που δίνει εντολές στα ΜΑΤ

Δημοσίευση από UltiMo_ »

angello έγραψε:Μη μπερδεύεστε αυτή δεν είναι εικόνα από τη χώρα μας . Οι δικοί μας δε φοράνε αυτές τις στολές και τέτοια κράνη .
Σωστά, στην Ελλαδα είναι σαφώς πιο πολιτισμένοι

W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
enias
Δημοσιεύσεις: 2050
Εγγραφή: 10 Ιούλ 2010, 16:46

Re: Ντοκουμέντο: Ο «κουκουλοφόρος» που δίνει εντολές στα ΜΑΤ

Δημοσίευση από enias »

angello έγραψε:Αν δεν παράγει τότε να καταργηθεί διότι είναι παντελώς άχρηστη για την κοινωνία της δημοκρατίας που έχουμε .
Όχι να μην καταργηθεί! Να υπάρχει και θα δουλεύει για 400, 300, 200 και 100€ ευρώ το μήνα.
Με οσα μπορούν οι πλουτοπαραγωγικές δυνάμεις της χώρας μπορούν να της προσφέρουν. Και αν η ίδια η αστυνομία προστατεύει αυτούς που καταστρέφουν τις πλουτοπαραγωγικές δυνάμεις της χώρας, τότε είναι σωστό να υποστούν και αυτοί τις ανάλογες οικονομικές συνέπειες όπως ακριβώς ο υπόλοιπος λαός. ΟΙ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΙ, ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΗΣ (ΑΝΩΤΕΡΗΣ) ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΠΟΛΙΤΕΣ!!! Να επιπλέει στα σκ@τ# μαζί με όλους εμάς τους υπόλοιπους.
Αινείας
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6648
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Ντοκουμέντο: Ο «κουκουλοφόρος» που δίνει εντολές στα ΜΑΤ

Δημοσίευση από MacPap »

UltiMo_ έγραψε:Kαμία δουλειά δεν είναι ντροπή?

Εικόνα
Εμένα αυτή η photo μου φέρνει πάντως σε μοντάζ.

->enias Μη τα ισοπεδώνουμε όλα φίλε. Γιατί η εναλλακτική είναι να κοιμόμαστε όλοι με ένα πιστόλι κάτω από το μαξιλάρι όπως οι καουμπόιδες.
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
enias
Δημοσιεύσεις: 2050
Εγγραφή: 10 Ιούλ 2010, 16:46

Re: Ντοκουμέντο: Ο «κουκουλοφόρος» που δίνει εντολές στα ΜΑΤ

Δημοσίευση από enias »

MacPap έγραψε:->enias Μη τα ισοπεδώνουμε όλα φίλε. Γιατί η εναλλακτική είναι να κοιμόμαστε όλοι με ένα πιστόλι κάτω από το μαξιλάρι όπως οι καουμπόιδες.
Τι ακριβώς ισοπέδωσα, με τι; Είπα κάτι που δεν ισχύει; Ο αστυνομικός θα πληρώνεται οτι υπάρχει διαθέσιμο στα ταμεία του κράτους. Τι θα κάνουμε; Θα πουλήσουμε την Ακρόπολη για να πάρουν αυτοί καλούς μισθούς; Αμα δεν δουλέψω εγώ και εσύ για να πληρώσουμε φόρους, που θα βρεθούν χρήματα για να πληρωθούν αυτοί; Αν οι αστυνομικοί πιστεύουν οτι θα συνεχίσουν για πολύ ακόμα να παίρνουν το μισθό τους με τα μνημόνια, τότε είναι πολύ ηλίθιοι και κάποια στιγμή, θα προσγειωθούν πολύ απότομα στην πραγματικότητα.
Αινείας
Απάντηση

Επιστροφή στο “Πολιτικό καφενείο...”