Χρυσή Αυγή

Ο χώρος για την σάτυρα και τους σχολιασμούς των πολιτικών δρώμενων στην Ελλάδα...
Απάντηση
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Χρυσή Αυγή

Δημοσίευση από erling »

Και ποιητής ο Μιχαλολιάκος!!!!

O ΜΕΓΑΣ ΠΑΝ

Σιγή στο δάσος, παγερή οσμή εγκλήματος
Σύλληψη της στιγμής και ανθρωποθυσία
Τραγόμορφος επρόβαλε του μύθου νοσταλγός,
Σατανικά υπέροχος, ο Μέγας Παν.
Ώρα του δειλινού, το σκότος ανατέλλει
Και οι εξόριστοι της μέρας, οι Εωσφόροι
οι ποιητές ξυπνούνε,
Ηδονικά με βλέμμα κόκκινο, θολό τυραγνισμένο
Μια κίτρινη σελήνη που προβάλλει αντικρύζουν
Και τα στοιχειά της νύχτας ξαναζούνε
Οι μονομάχοι, οι κρεμασμένοι και οι συνωμότες.
Και αυτός στην μέση του ναού,
Στο κέντρο της τεράστιας αιμάτινης κηλίδας,
Στο βάθρο του βωμού,
Τραγόμορφος, σατανικά υπέροχος
Την ώρα δοξάζει της θυσίας
Των ευγενών ενστίκτων και της βίας
Αυτός ο αιώνιος κυβερνήτης, ο Μέγας Πάν


Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
grigoris
Δημοσιεύσεις: 546
Εγγραφή: 23 Αύγ 2011, 19:47

Re: Χρυσή Αυγή

Δημοσίευση από grigoris »

Το πως την βρίσκω αυτές τις μέρες δεν λέγεται.
Έτρεξε η ΕΣΥΕΑ να μιλήσει για προάσπιση της δημοκρατίας αμέσως μετά το ντου που τους κάναν τα αλάνια της ΧΑ.Ε δεν πειράζει.

Κάποια στιγμή θα πρέπει τα λαμόγια , τα ρετάλια της δημοσιογραφίας να μάθουν να το βουλώνουν.Τέρμα οι μαριονέτες και τα δικά τους παΙδιά.Γτ αν αντί του μιχαλολιάκου κλπ έμπαινε ο παπαδήμος θα ήταν ολοι σούζα.Έτσι λοιπόν να μαθαίνουν.

Ως εδώ.Να δω τώρα αντιμετώπιση.Για να αρχίσουν να μιλάνε για σκόπια , λαθρομετανάστες κλπ οι φίλοι αριστεροί και λοιποί μισομπάνταβοι.

Η ΧΑ αποποιείται του βουλευτικού μισθού σε αντίθεση με τα πρωτοπαλλήκαρα της αριστεράς.Της αριστεράς του λαού (λέμε τώρα).

Επειδή λοιπόν μάθαμε στο μπουρδέλο τόσα χρονια και στην αναίδεια θα χαλαστούν πολλοί αλλά δεν πειράζει.Όπου δράση και αντίδραση.Η αριστερά έφτιαξε την ΧΑ και τώρα θα πρέπει να την κουμαντάρει.Μονο που δεν ξέρουν ότι αυτό είναι φύση αδύνατο γτ οι αξίες απο έναν άνθρωπο (βλ πατρίς , θρησκεια , οικογένεια) δύσκολα φεύγουν.Οι ψευτοιδεολογίες όμως κλάνουν έυκολα μέντες οπότε περιμένουμε.!
Η Ελληνική Σημαία είναι σύμβολο ιερό.Έχει τ' ουρανού το χρώμα και στην άκρη το Σταυρό.Την Ελληνική Σημαία, μάνα μου, την αγαπώ.Στον εχθρό δεν την αφήνω, προτιμώ να σκοτωθώ.
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6652
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Χρυσή Αυγή

Δημοσίευση από MacPap »

grigoris έγραψε:Η ΧΑ αποποιείται του βουλευτικού μισθού
Αυτό δεν είναι ακριβές...
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Χρυσή Αυγή

Δημοσίευση από UltiMo_ »

W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Χρυσή Αυγή

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Πάντως αυτές τις μέρες, ρίχνω απίστευτο γέλιο με όλους τους φασίστες που εμφανίζουν σιγά σιγά το πραγματικό τους πρόσωπο. Και δεν εννοώ την Χρυσή Αυγή, αλλα όλους όσους είναι αντίθετοι. Θέλουν να τους βγάλουμε έξω απο τη βουλή και είναι αρνητικά προκατειλημμένοι απέναντί τους, χωρίς πρώτα να τους δώσουν μια ευκαιρία να δούμε τι θα κάνουν, και περισσότερα απόλα, αγνοώντας την θέληση του Ελληνικού λαού και την απόφασή του, να τους βάλει στη βουλή. Αν δε σέβεσαι την απόφαση των δημοκραιτκών εκλογών, τότε αν δεν είσαι φασίστας, τι είσαι? Ακόμα δεν κάτσανε στα έδρανα και άρχισε ο πόλεμος και η λάσπη. Ας ανέβουν πια και θα κρίνουμε το έργο τους μετά. Αν κάτι δεν μας αρέσει, τους κράζουμε τότε, και εγώ θα είμαι ο πρώτος! Αλλα φτάνει πια η υπερβολή!
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
enias
Δημοσιεύσεις: 2050
Εγγραφή: 10 Ιούλ 2010, 16:46

Re: Χρυσή Αυγή

Δημοσίευση από enias »

Η επιτυχία της ΧΑ στηρίχθηκε πολύ πάνω σε ένα πρόβλημα που κάποιοι ξέχασαν, οπότε ίσως να μην κρατήσει πολύ καιρό. Απο την άλλη βέβαια, αν το πρόβλημα ενταθεί λόγω πχ μιας κυβέρνησης του ΣΥΡΙΖΑ που θα δίνει ελληνικές υπηκοότητες σε αλβανο-αφγανο-πακιστανο-μπαγκλαντεσιανους για να εξασφαλίσει ψηφοφόρους, τότε δεν θα μου φανεί καθόλου περίεργο να δω την ΧΑ ακόμα και αξιωματική αντιπολίτευση και πολύ, μα πάρα πολύ ξύλο και βία στην ελληνο-αλβανο-αφγανο-πακιστανο-μπαγκλαντεσιανή πολυπολιτισμική κοινωνία μας.
Αινείας
enias
Δημοσιεύσεις: 2050
Εγγραφή: 10 Ιούλ 2010, 16:46

Re: Χρυσή Αυγή

Δημοσίευση από enias »

Ορίστε που φυτρώνει ο σπόρος για τις κάθε είδους Χρυσές Αυγές...

η αποθέωση στο 1.24 λεπτό :shock:

Αινείας
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Χρυσή Αυγή

Δημοσίευση από UltiMo_ »

W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
enias
Δημοσιεύσεις: 2050
Εγγραφή: 10 Ιούλ 2010, 16:46

Re: Χρυσή Αυγή

Δημοσίευση από enias »

Ωραία η πλάκα, άλλα έχεις σκεφτεί ποτέ οτι το αναποδογυρισμένο αυτοκίνητο στο βίντεο παραπάνω, θα μπορούσε να είναι το δικό σου;
Αινείας
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Χρυσή Αυγή

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Το δικό μου το βίντεο δεν το έβαλα σαν απάντηση στο δικό σου. Το άκουσα 4-5 ώρες πριν στη δουλειά, και ήθελα όταν σχολάσω να το βάλω.
Τώρα εσύ όμως δεν έχω καταλάβει. είσαι αριστερός, είσαι δεξιός, είσαι μνημονιακός? Με έχεις μπερδέψει
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Απάντηση

Επιστροφή στο “Πολιτικό καφενείο...”