Κοινωνικό έργο

Ο χώρος για την σάτυρα και τους σχολιασμούς των πολιτικών δρώμενων στην Ελλάδα...
Απάντηση
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Κοινωνικό έργο

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Γιατί ρε γαμώτο δε λένε τα κανάλια κάτι για αυτό?









Μαζική διανομή ρούχων από την Τ.Ο. Θεσσαλονίκης

Η ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ και αυτή την Παρασκευή (26-10-2012) επέλεξε να δείξει το πραγματικό της πρόσωπο και να συνεχίσει τις δράσεις, κοινωνικού περιεχομένου. Μία ημέρα εορτής, 100 χρόνια αφού ο Ελληνικός Στρατός παρέλασε, μέσα στη σκλαβωμένη Θεσσαλονίκη, πραγματοποιήσαμε μία δράση, για τους πραγματικά δοκιμαζόμενους Έλληνες… μία εποχή που μοιάζει τόσο πολύ με 100 χρόνια πριν, μόνο που τότε οι εχθροί ήταν γνωστοί, ενώ τώρα φωλιάζουν στον κόρφο της Πατρίδας μας, κρυμμένοι και ύπουλοι.

Πανελλαδικά η ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ δε συμμετείχε στις παρελάσεις, αφ’ ενός γιατί οι δικοί μας βουλευτές δεν πρόκειται ποτέ να κάτσουν στην εξέδρα των επισήμων, μιας και είναι και αυτοί παιδιά του λαού και δεν ξεχνάνε τις καταβολές τους. Αφ’ ετέρου, γιατί παρακολουθούμε κάθε χρόνο δημιουργία επεισοδίων, με σκοπό να λασπολογήσουν τη ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ, είτε αυτή είναι παρούσα, είτε απούσα από τα συμβάντα… Σε τέτοιες δύσκολες ημέρες για την Πατρίδα μας, δε θέλουμε να εφοδιάσουμε τα Μ.Μ.Ε. με υλικό, με τη χρήση του οποίου θα πετάξουν τη χολή και τα ψέματά τους απέναντι στο Κίνημα των Ελλήνων Εθνικιστών.

Γι’ αυτό και αυτή τη μέρα επιλέξαμε να κάνουμε κάτι άλλο. Από πολύ νωρίς, το πρωί της Παρασκευής δεκάδες συναγωνιστών βρέθηκαν στο χώρο κάτω από τα γραφεία, της Τ.Ο. Θεσσαλονίκης, για να προετοιμάσουν την επερχόμενη δράση. Χιλιάδες κομμάτια ρούχων θα δίδονταν σε Ελληνικές οικογένειες, που τα έχουν ανάγκη, σε μία από τις πιο δύσκολες περιόδους που διανύει η σημερινή μας κοινωνία. Η συμμετοχή του κόσμου ήταν πέρα από κάθε προσδοκία, δυστυχώς, επιβεβαιώνοντας την άθλια κατάσταση, στην οποία βρίσκεται σήμερα η κοινωνία μας… Σε αυτή μας την προσπάθεια, βοήθησαν και πολλοί ιδιώτες με τις δωρεές τους, μιας και είναι στη Φύση του Έλληνα να σκέφτεσαι το συνάνθρωπό του στις δύσκολες στιγμές, ανεξάρτητα από την οικονομική του κατάσταση.

Ενώ η Πολιτεία αδιαφορεί, ο μόνος πολιτικός φορέας, που ενδιαφέρεται για το καλό και το Δίκαιο του Έλληνα, είναι η ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ
. Αυτό μας το αναγνωρίζει καθημερινά ο Ελληνικός λαός, εκτοξεύοντας τα ποσοστά μας σε νούμερα, που κάνουν όλο το παγκόσμιο πολιτικό κατεστημένο να τρίβει τα μάτια του και να νιώθει τις βάσεις του να τρέμουν…

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα


W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Κοινωνικό έργο

Δημοσίευση από erling »

Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
thanos
Δημοσιεύσεις: 670
Εγγραφή: 15 Ιούλ 2010, 21:28

Re: Κοινωνικό έργο

Δημοσίευση από thanos »

και της Εκκλησίας ήταν αποκλειστικά για Ελληνες η για οποιον περνούσε το κατώφλι της...

Εκει στην Χρυσή Αυγή έδειχναν και ταυτότητες οι ενδιαφερόμενοι;
:roll:
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Κοινωνικό έργο

Δημοσίευση από erling »

Θάνο, να θεωρήσω πως στην πρώτη σειρά ρωτάς?
Πάντως σε περιστατικά που έχω τύχει στην περιοχή μου, δεν γίνονταν διάκριση ανάλογα με το χρώμα του δέρματος....

Τα χρυσά αυγά μάλλον θα ζητούσαν ταυτότητα αν ήταν μουγκός ο ενδιαφερόμενος....
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6648
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Κοινωνικό έργο

Δημοσίευση από MacPap »

Μα έχω την αίσθηση πως μελαψός δε θα πήγαινε ποτέ.

Από την άλλη δεν θα μπορούσε κανείς να τους πει τίποτε γιατί δεν δίνουν σε μη Έλληνες. Θα απαντούσαν απλά `"δικά μου είναι σε όποιον θέλω εγώ τα δίνω".
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Κοινωνικό έργο

Δημοσίευση από erling »

MacPap και οι τσιγγάνοι είναι Έλληνες αλλά είναι σκουρόχρωμοι.....
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Κοινωνικό έργο

Δημοσίευση από rasPUTIN »

MacPap έγραψε:Μα έχω την αίσθηση πως μελαψός δε θα πήγαινε ποτέ.

Από την άλλη δεν θα μπορούσε κανείς να τους πει τίποτε γιατί δεν δίνουν σε μη Έλληνες. Θα απαντούσαν απλά `"δικά μου είναι σε όποιον θέλω εγώ τα δίνω".
Τὸ ὄτι εἶναι δικά τους καὶ τὰ δίνουν ὅπου θέλουν ἰσχύει. Αλλὰ ῤὲ γμτ ... μπορεῖς νὰ 'ξηγηθεῖς ἔτσι σἑ ἕναν πεινασμένο; :astrakia :astrakia :astrakia :astrakia
οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
brutus
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2011, 20:21

Re: Κοινωνικό έργο

Δημοσίευση από brutus »

erling έγραψε:MacPap και οι τσιγγάνοι είναι Έλληνες αλλά είναι σκουρόχρωμοι.....
Άρα πληρώνουμε και τους ίδιους φόρους ε;
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Κοινωνικό έργο

Δημοσίευση από erling »

Άσχετο, αλλά μήπως όλοι οι υπόλοιποι συνέλληνες πληρώνουν τους φόρους τους;
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6648
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Κοινωνικό έργο

Δημοσίευση από MacPap »

brutus έγραψε:
erling έγραψε:MacPap και οι τσιγγάνοι είναι Έλληνες αλλά είναι σκουρόχρωμοι.....
Άρα πληρώνουμε και τους ίδιους φόρους ε;
Θα έπρεπε! Αλλά δεν γίνεται διότι όπως σε όλα σε τούτη την χώρα κανείς δεν ασχολείται με την εφαρμογή των νόμων και την συντήρηση των έργων.
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Πολιτικό καφενείο...”