Μπάτε σκύλοι αλέστε

Ο χώρος για την σάτυρα και τους σχολιασμούς των πολιτικών δρώμενων στην Ελλάδα...
Απάντηση
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Μπάτε σκύλοι αλέστε

Δημοσίευση από UltiMo_ »



W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4845
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Μπάτε σκύλοι αλέστε

Δημοσίευση από rasPUTIN »

Νὰ τὰ βλέπουν ὅσοι τοὺς ψήφισαν καὶ τοὺς ψηφίζουν ἀκόμη.
οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
pipinos1976
Δημοσιεύσεις: 1194
Εγγραφή: 08 Απρ 2011, 23:52

Re: Μπάτε σκύλοι αλέστε

Δημοσίευση από pipinos1976 »

Και να ήταν μόνο αυτά θα ήταν καλά. Είναι τεράστιο το γεωπολιτικό, πολιτισμικό και εθνικό παιχνίδι που παίζεται. Δείτε με Κύπρο τι γίνεται και Ρωσικές καταθέσεις, υδρογονάνθρακες κτλ. Δείτε τι πήγαν να περάσουν με σχέδιο Ανάν και ΑΟΖ (βρετανικές βάσεις με ΑΟΖ που συμπίπτει με κοιτάσματα κτλ). Ετοιμαστείτε για το τι θα γίνει στην Ελλάδα σε λίγο καιρό. Χρόνια τα γράφω, αλλά δέχομαι επιθέσεις από τους υποστηρικτές αυτών των πολιτικών που έχουν εντολές (και χρήματα) να καταπνίξουν την οποιαδήποτε αντίθετη φωνή. Τουλάχιστον στα fora τα έχω βιώσει όλα αυτά και αλλού (βλ. 4Τροχούς), αλλά και εδώ.

Για όποιον ενδιαφέρεται ας δει τι γίνεται τελευταίες ημέρες στους 4Τροχούς μετά τη σύλληψη και την 4η αθώωση του Κ. Καββαθά (είχε προβλέψει όλα αυτά που γίνονται πολλά χρόνια πριν και ήταν ένας από τους 100-200 ανθρώπους που φωνάζαμε για αυτά εδώ και 20-30 χρόνια). Οι ίδιοι που έκαναν επιθέσεις σε εμένα κάνουν και εναντίον του, την ίδια στιγμή που η διαχείριση του forum (το πληρώνει ο Κ.Κ. επίσης) κάνει την πάπια, ενώ υπάρχουν και φωνές που ζητούν από τους χρήστες να αναλάβουν μόνοι το forum και να πετάξουν ουσιαστικά έξω τον ιδιοκτήτη (μόνο ένας διαχειριστής έγραψε μια μετριοπαθή δήλωση και τίποτε παραπάνω, πράγμα που δείχνει πολλά).

Ευχαριστώ.
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Μπάτε σκύλοι αλέστε

Δημοσίευση από UltiMo_ »

pipinos καλώστον και πάλι. μπορείς σε παρακαλώ αυτή τη φορά να μην αναφέρεις συνεχώς οτι δέχεσαι επιθέσεις και για τη σταδιοδρομία σου σε άλλα, παντελώς αδιάφορα σε μας φόρουμ, όπως 4 τροχούς γιατι θα ξαναγίνεις κουραστικός? Κατα τα άλλα τα ποστ σου είναι ενδιαφέροντα και χαίρομαι να τα διαβάζω. Ευχαριστώ
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
pipinos1976
Δημοσιεύσεις: 1194
Εγγραφή: 08 Απρ 2011, 23:52

Re: Μπάτε σκύλοι αλέστε

Δημοσίευση από pipinos1976 »

UltiMo_ έγραψε:pipinos καλώστον και πάλι. μπορείς σε παρακαλώ αυτή τη φορά να μην αναφέρεις συνεχώς οτι δέχεσαι επιθέσεις και για τη σταδιοδρομία σου σε άλλα, παντελώς αδιάφορα σε μας φόρουμ, όπως 4 τροχούς γιατι θα ξαναγίνεις κουραστικός? Κατα τα άλλα τα ποστ σου είναι ενδιαφέροντα και χαίρομαι να τα διαβάζω. Ευχαριστώ
Ο λόγος που δε γράφω συστηματικά είναι γνωστός και τον εξήγησα και στο παραπάνω post. Γράφω ένα, δέχομαι 100 επιθέσεις, οπότε κουράστηκα, βαρέθηκα και είπα να παρατηρώ πλέον, αντί να συμμετέχω και να ταλαιπωρούμαι. Απλά, αν δω κάτι ενδιαφέρον και έχω όρεξη, πετάω ένα post και τέλος.

Θέλω να ξαναδείς και εσύ και οι υπόλοιποι - όσοι δεν είναι μέλη της Κommandantur δηλαδή - με πιο κριτική ματιά αυτά που γράφω. Μην εστιάζεις στο "δεχόμουν επιθέσεις στους 4Τροχούς", αλλά στο ποιοι είναι οι λόγοι που γινόταν αυτό και γιατί συνεχίζω να φωνάζω για αυτές τις επιθέσεις που είναι διαφορετικές σε σχέση με αυτά που έγιναν στο παρελθόν στο bloka*. Οι λόγοι ταυτίζονται με τους λόγους που δέχθηκε επιθέσεις ο Κ.Κ. στο ίδιο του το σπίτι και οι διαχειριστές που υποτίθεται είναι δικοί του καταπίνουν τα αισχρά και πολλές φορές βλακώδη σχόλια. Σε ΟΛΕΣ αυτές τις περιπτώσεις υπάρχει άτομο ή άτομα που έχουν σαφή πατριωτικό λόγο, προτιμούν τη δουλειά από τη μίζα και τη ρεμούλα, υποστηρίζουν την ανεξαρτησία της χώρας και επιθυμούν να μας δουν εκτός ζυγού είτε αυτός είναι Γερμανικός, είτε Αγγλικός, είτε Ρωσικός, είτε από το Α΄ του Κενταύρου. Ταυτοχρόνως, υπάρχουν και άτομα που έχουν σαφέστατα λόγο μνημονιακό, απολογητικό της σημερινής κατάστασης, μοιράζουν ευθύνες (που σαφέστατα υπάρχουν και εκεί πατάνε για να τα περάσουν όλα) σε όλο τον κόσμο και απαξιώνουν κάθε τι το ελληνικό, εκτός και αν αυτό ταυτίζεται με κάτι αντίστοιχο που υπάρχει στην υπόλοιπη "πολιτισμένη" Δύση (τα εισαγωγικά είναι δικά μου). Μην πας μακριά, και στο forum εδώ υπάρχουν ακριβώς τα ίδια. Η τρίχα γίνεται τριχιά, η αναρχία στο δρόμο γίνεται έλλειψη πολιτισμού (λες και οι Γερμανοί έχουν πολιτισμό) και παιδείας και γενικά όλα συμβάλουν και οδηγούν στο να κάνουν το λαό να αποδεχθεί τις συνθήκες υποδούλωσης που ήρθαν.

Με αυτά κλείνω γιατί δεν έχω περισσότερη όρεξη. Σπατάλησα αρκετό χρόνο και θα γίνω κουραστικός και πάλι, άσε που κατανοητός δε θα γίνω ποτέ, παρά μόνο αν δικαιωθώ, πράγμα απίθανο γιατί απαιτείται να εμφανιστούν συνομιλίες και να ανοίξουν λογαριασμοί προσώπων κατώτατου επιπέδου (βλ. διαχειριστές και ομάδες εντός κι εκτός των διαφόρων fora, αν και στους 4Τροχούς διέρρευσαν συνομιλίες και έφτασαν και σε εμένα, οπότε δεν μιλάω χωρίς να ξέρω τι έχει συζητηθεί και ποιοι είναι οι σκοποί των διαφόρων ομάδων).

Ευχαριστώ.

* Άλλο πράγμα να αποκαλύψεις ένα πρόσωπο (βλ. bloka) και να έχεις έντιμη διαχείριση που, έστω και μετά από 2 χρόνια, κατάλαβε τι έγραφα και άλλο πράγμα να έχεις "πιασμένη" διαχείριση που επιθυμεί να περάσει συγκεκριμένη πολιτική γραμμή και κάνει ό,τι είναι δυνατόν για να σε κάνει να σωπάσεις. Δεν ξεχνάω ορισμένα σημεία: (α) οδήγηση με 140 και να δέχομαι ύβρεις και άλλος με 200 μέσα σε χωριό, να βρίζει όσους πηγαίνουν κανονικά και οι υπόλοιποι να λένε πάτα κι άλλο, (β) τις επιθέσεις για τους ανιχνευτές, έστω και ετεροχρονισμένες (γ) τις επιθέσεις για το αλκοόλ ή ακόμη και την φήμη που έχει διαδοθεί για τη δημοσίευση που έγραψα για το "πώς να ξεγελάμε τα αλκοολόμετρα" (φήμη που ξεκίνησε από άτομο του παρόντος forum) και η οποία, ακόμη και όταν ανέβασα έρευνα / δημοσίευση / paper από Παν/μιο που έλεγε τα ίδια με εμένα και οδήγησε σε αλλαγή του ΚΟΚ στο συγκεκριμένο άρθρο, δεν εξαφανίστηκε τελείως. Όλα αυτά (το κατάλαβα στους 4Τροχούς όταν πήρα τα στοιχεία στα χέρια μου και μίλησα και με άτομα από τις Αρχές που γνώριζαν) είχαν ένα και μόνον σκοπό: να μην υπάρχουν αντίθετες φωνές στο διαδίκτυο που είναι πλέον ο χώρος ελεύθερης διακίνησης ιδεών. Άλλωστε, είναι γνωστό πως πρώτος είχα αποκαλύψει τις εντολές που εκτελούσε η ΕΥΠ πριν καν έρθει στην εξουσία ο ΓΑΠ, ώστε να βρεθεί έτοιμο υλικό που θα στηρίξει την άποψη περί διεφθαρμένων κτλ.
Επίσης, και κλείνω εδώ, αν βλέπεις ακόμη και μετά από 2-3 χρόνια επιθέσεις σε άτομο που λείπει, καταλαβαίνεις ότι αυτό το άτομο το φοβούνταν πολύ και τους χαλούσε τη μανέστρα σε αυτά που ήθελαν να περάσουν. Ακόμη δε, φοβούνται ότι θα εμφανιστώ από μια μεριά και θα τους στριμώξω και πάλι στη γωνία και γι' αυτό επιτίθενται προς εκμηδένιση του αντιπάλου, μιας και η ήττα απλά δεν αρκεί (είναι, φοβούνται, προσωρινή = μπορεί να επανέλθω, γι' αυτό και θέλουν π.χ. να μείνουν οι 4Τροχοί, ώστε να είμαι μονίμως σε ban).
Απάντηση

Επιστροφή στο “Πολιτικό καφενείο...”