Η στρατιωτική θητεία των πολιτικών. Θαυμάστε τους !!!!

Ο χώρος για την σάτυρα και τους σχολιασμούς των πολιτικών δρώμενων στην Ελλάδα...
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6638
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Η στρατιωτική θητεία των πολιτικών. Θαυμάστε τους !!!!

Δημοσίευση από MacPap »



Η στρατιωτική θητεία των πολιτικών. Θαυμάστε τους !!!!


Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Η στρατιωτική θητεία των πολιτικών. Θαυμάστε τους !!!!

Δημοσίευση από UltiMo_ »

η μαλάκω που μιλάει και δεν ξέρει να κάνει μια αφήγηση, τι βύσμα έχει βάλει, δεν μας είπε
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6638
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Η στρατιωτική θητεία των πολιτικών. Θαυμάστε τους !!!!

Δημοσίευση από MacPap »

Δεν έχει σημασία!!
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4845
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Η στρατιωτική θητεία των πολιτικών. Θαυμάστε τους !!!!

Δημοσίευση από rasPUTIN »

Φυσικὰ καὶ δὲν ἔχει σημασία. Δηλαδὴ ἀπὸ ὀλόκληρο ῥεπορτὰζ ἐσένα μόνο αὐτὸ σὲ προβλημάτισε; :astrakia :astrakia :astrakia


Ὁ Εὐάγγελος Βενιζέλος βγῆκε Ι3 λόγω παχυσαρκίας. Σὲ φωτογραφίες τῆς ἐποχῆς φάινεται ὄτι ἔχει κάποια κιλὰ παραπάνω. Αὐτὸ εἶναι τὸ μόνο ποὺ δὲν εἶναι ἐνοχλητικό. Ἀλλὰ θυμάμαι σὲ σχετικὸ ῤεπορτὰζ στὴν τιβὺ ὅπου ἐρωτηθεὶς γιὰ τὸ θέμα ἀπάντησε: ὅλα ἔχουν γίνει μὲ νόμιμες διαδικασίες.

Οἱ χείριστοι εἶναι ἐκεῖνοι τοῦ ΛΑ.Ο.Σ.. Δὲν μπορεῖ νὰ εἶσαι εθνικόφρων, νὰ εἶσαι τοῦ "Πατρίς, θρησκεία, οἰκογένεια" καὶ νὰ κάνεις τερτίπια μὲ τὴν θητεία. Κάνε ῥὲ κερατὰ ἔνα ἑξάμηνο στὰ σύνορα καὶ μετὰ γύρνα πίσω.

Ὅσο γιὰ τὸν Καρατζαφέρη (θητεία γραφείου) νὰ ἀναφέρω ὄτι ὀ γράφων τὸ ἔπαιξε "τρελίτσα" ὤστε νὰ ἀποφύγει τὸ γραφεῖο.
οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Η στρατιωτική θητεία των πολιτικών. Θαυμάστε τους !!!!

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Ναι καθόλου εντύπωση δεν μου έκανε αφού όλοι όσοι ξέρω, φίλοι γνωστοί γείτονες ξαδέρφια, όλοι έβαλαν (ή αν δεν είχαν, θα ήθελαν να έχουν) βύσμα για μια καλύτερη θητεία. Μην κάνουμε πως το ακούμε πρώτη φορά και το παίζουμε σοκαρισμένοι..
Δύσκολο να ακούσεις απο 18 χρονο οτι δεν θέλει καλή θητεία, αλλα προτιμάει να υπηρετήσει την Ελλάδα, και να θέλει να πάει στα σύνορα μπλα μπλα μπλα. Πολύ μικρός για ιδεολογίες εξάλλου
Οι λίγοι που το θέλουν, πάνε ειδικές δυνάμεις εθελοντικά. Οι υπόλοιποι ή έχουν βύσμα ή θα ήθελαν να έχουν αλλα δεν τους έκατσε. Το ίδιο και το αυτό.
Δηλαδή με το να πας σε μια τυχαία μονάδα πεζικού σε κάνει πιο μάγκα και πιο μάχιμο απο το ναυτικό?
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4845
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Η στρατιωτική θητεία των πολιτικών. Θαυμάστε τους !!!!

Δημοσίευση από rasPUTIN »

Ὅταν μιλὰς γιὰ Πολεμικὸ Ναυτικὸ θὰ πρέπει νὰ εἶσαι σαφέστερος. Στὸν ναύσταθμο περνάνε καλά, στὸ καράβι "πηγαίνουν γ*μ*"ντας".
οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6638
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Η στρατιωτική θητεία των πολιτικών. Θαυμάστε τους !!!!

Δημοσίευση από MacPap »

Και εν πάσει περιπτώσει το να την έκαναν με τον ένα ή τον άλλο τρόπο πάει καλά!

Να μην την έχουν κάνει όμως καθόλου και να μιλούν για πατρίδα δεν πάει καλά!!!

Οπως ο Παπανδρέου, ο Τσοχατζόπουλος και το μοσχάρι (το μικρό)!! Το μεγάλο μοσχάρι φύλαγε τον φάρο μη σβήσει!!

Οσο δε για τα φαινόμενα Τσίπρα δεν φτάνει να έχεις απλώς βύσμα!!

Τέλος αφού κάνουν ότι κάνουν τουλάχιστον μην εμφανίζονται και ως ειδήμονες και κόπτονται για τις ένοπλες δυνάμεις!!!
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Η στρατιωτική θητεία των πολιτικών. Θαυμάστε τους !!!!

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Δεν ξέρω για ναυτικό. ξέρω οτι κάποτε θεωρούνταν βυσματικό, αλλα έχω ακούσει τα χειρότερα. πεζικό δεν είναι βυσματικό, αλλα σε πολλές μονάδες ξύνεσαι. Το βύσμα είναι κάτι το αυτονόητο. Και αν εσύ λόγω ηλικίας δεν προσπαθήσεις να βάλεις βύσμα στα 18 σου, σίγουρα θα προσπαθήσει η μάνα σου. Όπως και βύσμα για το δημόσιο κτλ. Είναι τόσο συνηθισμένο που δεν μου κάνει εντύπωση. Άσε που μερικοί μισούνε το στρατό λόγω ιδεολογίας και θεωρούνε τιμή τους να μην κάνουν τίποτα. Το απαράδεκτο και μόνο, είναι μερικοί ακροδεξιοί που λένε οτι ήταν κομάντο, στα σύνορα κτλ, να αποδειχτεί οτι είχανε το μεγαλύτερο βύσμα. Βλέπε ΛΑΟΣ
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4845
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Η στρατιωτική θητεία των πολιτικών. Θαυμάστε τους !!!!

Δημοσίευση από rasPUTIN »

UltiMo_ έγραψε:Δεν ξέρω για ναυτικό. ξέρω οτι κάποτε θεωρούνταν βυσματικό, αλλα έχω ακούσει τα χειρότερα.
Προφανῶς ἦταν βυσματικὸ τὸ ΠΝ ὑπὸ τὴν προϋπόθεση ὁ φαντάρος νὰ μὴν τοποθετηθεῖ σὲ καράβι.

UltiMo_ έγραψε:πεζικό δεν είναι βυσματικό,
Ὅταν λὲς πεζικὸ ἐννοεῖς μόνο τὸ πεζικό; Ὄχι τὸν Στρατὸ Ξηρᾶς;
UltiMo_ έγραψε:αλλα σε πολλές μονάδες ξύνεσαι.
Ἰσχύει. Γλίτωσα τὰ ἀκραία καὶ χειρότερα ἀλλὰ ὄχι λόγω βύσματος. Βέβαια λίγη μαχιμότητα δὲν κάνει κακό. Φυσικὰ ἄλλο πράγμα εἶναι νὰ ἔχει κάποιος τὴν μονάδα του μάχιμη κι ἄλλο νὰ τρέχει ὁ κόσμος ἐπειδὴ ὁ δκτὴς ἔχει "σκ*τ* στὸ κεφάλι".
UltiMo_ έγραψε:Το βύσμα είναι κάτι το αυτονόητο.
Εἶναι.

UltiMo_ έγραψε:Και αν εσύ λόγω ηλικίας δεν προσπαθήσεις να βάλεις βύσμα στα 18 σου, σίγουρα θα προσπαθήσει η μάνα σου.
Φαντάρος πήγα στὰ 22. Τὰ ἴδια μυαλὰ ἔχω καὶ τώρα. Μετὰ ἀπὸ ἔνα ἑξάμηνο σὲ μονάδα ἐκστρατείας μιὰ μετάθεση στὸ ΚΕΤΘ γιὰ τὸ ὑπόλοιπο τῆς θητείας δὲν θὰ μὲ χάλαγε, οὔτε θὰ αἰσθανόμουν ἄσχημα μὲ τὸν ἐαυτό μου.
UltiMo_ έγραψε:Όπως και βύσμα για το δημόσιο κτλ. Είναι τόσο συνηθισμένο που δεν μου κάνει εντύπωση. Άσε που μερικοί μισούνε το στρατό λόγω ιδεολογίας και θεωρούνε τιμή τους να μην κάνουν τίποτα. Το απαράδεκτο και μόνο, είναι μερικοί ακροδεξιοί που λένε οτι ήταν κομάντο, στα σύνορα κτλ, να αποδειχτεί οτι είχανε το μεγαλύτερο βύσμα. Βλέπε ΛΑΟΣ
Εἶναι ῤόμπες ξεμκούμπωτες.
οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
Απάντηση

Επιστροφή στο “Πολιτικό καφενείο...”