Δένδιας: γεμάτος περηφάνια και χαρά

Ο χώρος για την σάτυρα και τους σχολιασμούς των πολιτικών δρώμενων στην Ελλάδα...
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4845
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Δένδιας: γεμάτος περηφάνια και χαρά

Δημοσίευση από rasPUTIN »

Εικόνα

Εικόνα


οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6638
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Δένδιας: γεμάτος περηφάνια και χαρά

Δημοσίευση από MacPap »

Με τον ομόλογό του από το Ισραήλ συναντήθηκε ο Ν. Δένδιας

Εικόνα

Την «συμμαχία» Ελλάδας -Ισραήλ στον πόλεμο κατά του ρατσισμού και του αντισημιτισμού, αλλά και των νεοναζιστικών ομάδων, δήλωσαν σήμερα ο υπουργός Δημόσιας Τάξης και Προστασίας του Πολίτη, Νίκος Δένδιας και ο ομόλογός του, υπουργός Δημόσιας Ασφάλειας του Ισραήλ, Γιτζάκ Ααρόνοβιτς, οι οποίοι συναντήθηκαν στο πλαίσιο επίσημης επίσκεψης του Ισραηλινού υπουργού στη χώρα μας.

Οι δύο υπουργοί συζήτησαν θέματα κοινού ενδιαφέροντος και κατέληξαν στο να υπογράψουν, στο άμεσο μέλλον, συμφωνία για την ενίσχυση της αστυνομικής συνεργασίας κυρίως στην αντιμετώπιση της τρομοκρατίας και σε θέματα πολιτικής προστασίας.

Στην συνέχεια επισκέφτηκαν μαζί την Εβραϊκή Συναγωγή των Αθηνών και το Μνημείο του Ολοκαυτώματος, στέλνοντας μήνυμα σε όσους το αμφισβητούν και κατά του ρατσισμού.

«Θέλω να είμαι απόλυτα σαφής και να πω δύο μόνο πράγματα: Ότι η ελληνική κοινωνία του 21ου πρώτου αιώνα, αλλά και το ελληνικό κράτος, δεν έχουν κανένα περιθώριο ανοχής απέναντι στο ρατσισμό και τον αντισημιτισμό. Τα δύο αυτά φαινόμενα πρέπει να εξοβελιστούν από την ελληνική πραγματικότητα». δήλωσε ο κ. Δένδιας μετά την επίσκεψη.

Σε ότι αφορά την τρομοκρατία, ο υπουργός Δημόσιας Τάξης και Προστασίας του Πολίτη δήλωσε:

«Η μάχη εναντίον της τρομοκρατίας είναι μία μάχη διαρκής. Είχα πει από την αρχή όταν ανέλαβα τα καθήκοντά μου, ένα χρόνο πριν, ότι θα ήταν μεγάλο λάθος οποτεδήποτε να θεωρηθεί ότι η μάχη απέναντι στην τρομοκρατία έχει κερδηθεί. Η μάχη αυτή είναι διαρκής και θα συνεχιστεί με επαγρύπνηση του κράτους και των υπηρεσιών του».

«Θέλω να δώσω τα συγχαρητήριά μου στον υπουργό, ο οποίος ήρθε μαζί μου και επισκεφθήκαμε τη Συναγωγή, αλλά και το Μνημείο του Ολοκαυτώματος εδώ. Πρέπει να θυμηθούμε ότι κατά τη διάρκεια του Β' Παγκοσμίου Πολέμου, κατά τη διάρκεια του Ολοκαυτώματος, το 85% του εβραϊκού πληθυσμού εξοντώθηκε. Και το μήνυμα το οποίο στέλνουμε μαζί από εδώ είναι ότι έχουμε χρέος να καταπολεμήσουμε τον φασισμό, να καταπολεμήσουμε τον αντισημιτισμό, φαινόμενα τα οποία διαχέονται σε όλο τον κόσμο και σε όλη την Ευρώπη. Και χαίρομαι που ο υπουργός είναι τόσο σαφής στον πόλεμο αυτό, συμπεριλαμβανομένου του πολέμου εναντίον νεοναζιστικών ομάδων», δήλωσε από την πλευρά του ο κ. Ααρόνοβιτς.

Μετά τη Εβραϊκή Συναγωγή ο κ. Ααρόνοβιτς, συνοδευόμενος από τον κ. Δένδια ξεναγήθηκε στο Μουσείο Ακρόπολης, όπου ο Έλληνας υπουργός παρέθεσε γεύμα προς τιμήν του Ισραηλινού ομολόγου του.

Στο πλαίσιο της επίσκεψής του ο κ. Ααρόνοβιτς, επισκέφθηκε νωρίτερα το πρωί το Κέντρο Επιχειρήσεων της Άμεσης Δράσης, καθώς και το Κέντρο Επιχειρήσεων του Πυροσβεστικού Σώματος.

Πηγή: newsbeast.gr
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4845
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Δένδιας: γεμάτος περηφάνια και χαρά

Δημοσίευση από rasPUTIN »

Ἄντε καὶ συναντήθηκε, τὸ ἐβραίκὸ καπελάκι τὶ τὸ'θελε; Ἐκτὸς κι ἀν οἱ ἐβραῖοι ὅταν ἔρχονται στὴν Ἑλλάδα φοράνε φουστανέλα.
οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6638
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Δένδιας: γεμάτος περηφάνια και χαρά

Δημοσίευση από MacPap »

Σαν cartoon από τον Snoopy είναι!!
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Δένδιας: γεμάτος περηφάνια και χαρά

Δημοσίευση από erling »

Όλοι οι μη εβραίοι φοράνε το καπελάκι όταν μπαίνουν σε ιερούς τόπους των εβραίων...
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6638
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Δένδιας: γεμάτος περηφάνια και χαρά

Δημοσίευση από MacPap »

Τότε οι άλλοι γιατί δεν φοράνε δε είναι Εβραίοι εκείνοι? Και αν δεν είναι ο Δενδιας είναι?
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Δένδιας: γεμάτος περηφάνια και χαρά

Δημοσίευση από erling »

Ο δεξιά το φοράει στο πίσω μέρος του κεφαλιού του, αν και οι άλλοι το φοράνε εκεί μπορεί να μην φάνηκε στην φωτογραφία....
Ο ένας φοράει σε άλλη φωτογραφία.
Εικόνα
Βέβαια μπορείς να αρνηθείς να το φορέσεις....

Αλήθεια και ο Δαλάι Λάμα είναι εβραίος;
Εικόνα
Και ο Junichiro Koizumi (πρώην πρωθυπουργός Ιαπωνίας)
Εικόνα
Ο Πούτιν
Εικόνα

Αλλά δεν είναι μόνο αυτοί
Παπούλιας
Εικόνα
Σαμαράς
Εικόνα
Παπανδρέου
Εικόνα
Αβραμόπουλος
Εικόνα
Μπερλουσκόνι
Εικόνα

Και άλλα εδώ
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6638
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Δένδιας: γεμάτος περηφάνια και χαρά

Δημοσίευση από MacPap »

Δεν καταλαβαίνω το πρόβλημα!! Είναι σαν να πηγαίνεις σε ένα μουσουλμανικό τέμενος! Η βγάζεις τα παπούτσια ή μένεις απέξω!
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4845
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Δένδιας: γεμάτος περηφάνια και χαρά

Δημοσίευση από rasPUTIN »

Τὰ παπούτσια θὰ τὰ ἔβγαζα ἀλλὰ μουσουλμανικὸ σύμβολο δὲν θὰ τὸ φοροῦσα.

Σιγὰ μὴν ὐποχρεοώσουμε τοὺς ξένους νὰ φοράνε σταυρὸ ὅταν ἐπισκέπτονται ὀρθόδοξο ναό.
οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
enias
Δημοσιεύσεις: 2050
Εγγραφή: 10 Ιούλ 2010, 16:46

Re: Δένδιας: γεμάτος περηφάνια και χαρά

Δημοσίευση από enias »

Haridimos έγραψε:Σιγὰ μὴν ὐποχρεοώσουμε τοὺς ξένους νὰ φοράνε σταυρὸ ὅταν ἐπισκέπτονται ὀρθόδοξο ναό.
Σωστός! Κι αν το κάναμε ποτέ, οι αλλόθρηκοι θα μας έλεγαν φασίστες και θρησκευτικά φανατισμένους.
Αινείας
Απάντηση

Επιστροφή στο “Πολιτικό καφενείο...”