Η Χρυσή Αυγή αποθεώνει άρθρο του Γ. Δελαστίκ...

Ο χώρος για την σάτυρα και τους σχολιασμούς των πολιτικών δρώμενων στην Ελλάδα...
enias
Δημοσιεύσεις: 2050
Εγγραφή: 10 Ιούλ 2010, 16:46

Re: Η Χρυσή Αυγή αποθεώνει άρθρο του Γ. Δελαστίκ...

Δημοσίευση από enias »

UltiMo_ έγραψε:Δηλαδή το άρθρο δεν έγινε στο έθνος αλλα αλλού? Ε τότε τι το νοιάζει το έθνος τι γράφει ο δημοσιογράφος τους σε άλλα μέσα?
Γιατί πρόκειται περι μεγάλης αριστεράντζας, που εδώ και χρόνια αποτελεί καμάρι της συγκεκριμένης εφημερίδας.


Αινείας
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Η Χρυσή Αυγή αποθεώνει άρθρο του Γ. Δελαστίκ...

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Μα και εγώ το ίδιο είπα, και μάλιστα μια μέρα πριν απο τον κύριο αριστερό δελαστίκ. Τι σημαίνει, οτι είμαι ακραίος? Οτι είπα κάτι φασιστικό?
Γιατι το κύριο "'εθνος" δεν μας λέει σε τι διαφωνεί?

Ρε σεις μήπως ο δελαστίκ διαβάζει odigein???
UltiMo_ 23 Σεπ 2013, 14:14 έγραψε: Η χρυσή αυγή με τις πιθανότητες που λένε οτι έχει για τις επόμενες εκλογές, δε νομίζω να ρίσκαρε τα πάντα οργανώνοντας δολοφονία ενος τυχαίου παιδιού.
Τι έχει να κερδίσει απο κάτι τέτοιο?
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6638
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Η Χρυσή Αυγή αποθεώνει άρθρο του Γ. Δελαστίκ...

Δημοσίευση από MacPap »

:applause :applause :applause :biritses :biritses :biritses

O D I G E I N!!!! O D I G E I N!!!! O D I G E I N!!!! O D I G E I N!!!! O D I G E I N!!!!
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Η Χρυσή Αυγή αποθεώνει άρθρο του Γ. Δελαστίκ...

Δημοσίευση από erling »

Ο Δελαστίκ ανέπτυξε ένα σκεπτικό, ξεκινώντας με "Ο χρυσαυγίτης δολοφόνος, αυτό το ανθρωπόμορφο κτήνος που έσφαξε εν ψυχρώ στη μέση του δρόμου τον αριστερό αντιφασίστα Πάυλο Φύσσα στην Αμφιάλη, έδρασε με δική του πρωτοβουλία ή εκτελούσε εντολές;"
Από εκεί και μετά αναπτύσσει μία φιλοσοφία, συνηθισμένη πλέον και όχι απαραίτητα λάθος, στο ότι το συγκεκριμένο γεγονός δίνει μπόνους την κυβέρνηση όπως μιλάει και για επιχειρηματικούς κύκλους αλλά όχι στην ΧΑ.
Δεκτό.
Αλλά εγώ θεωρώ πως επίτηδες δεν αναφέρει, ούτε σαν υπόθεση εργασίας, την εντολή γα τραμπουκισμό από την ΧΑ αλλά την δολοφονία σαν αποτέλεσμα πρωτοβουλίας του Ρουπακιά.
Επίσης αναρωτιέται
Πρέπει να σημειώσουμε ότι εμάς μας έκανε πολύ μεγάλη εντύπωση ο τρόπος που κινήθηκε ο δολοφόνος. Διέπραξε εν ψυχρώ το φόνο στο κέντρο της Αμφιάλης, με δεκάδες αυτόπτες μάρτυρες, χωρίς να προσπαθήσει έστω και με ένα κράνος μοτοσικλετιστή να καλύψει κάπως το πρόσωπό του. Δεν προσπάθησε καν να διαφύγει. Άφησε επί τόπου το μαχαίρι της δολοφονίας με τα δακτυλικά του αποτυπώματα. Όλα αυτά ενώ ήταν πασίγνωστος στην Αμφιάλη και επίσης πασίγνωστη η πολιτική του ταυτότητα.
Γιατί δεν λέει, κάτι που έχει αναφερθεί άλλες φορές, ότι ένιωθε σιγουριά (ασυλία) και για αυτό δεν προσπάθησε να διαφύγει;
Γιατί σκοπός του είναι να στηλιτεύσει τις θέσεις Σαμαρά-Βενιζέλου.
Αυτός ήταν ο σκοπός του και χρησιμοποίησε όλα τα παραπάνω για να καταλήξει στο ότι δόθηκε εντολή δολοφονίας από κάποιους.
Μια άλλη εκδοχή μπορεί να είναι πως δόθηκε εντολή για τραμπουκισμούς από την ΧΑ αλλά δόθηκε εντολή για δολοφονία από κάποιους άλλους.
Γιατί αποσυνδέει την ΧΑ από όλο το περιστατικό;
Γιατί θέλει όλη η προσοχή, από αυτούς που τον διαβάζουν και τον θεωρούν πολιτικό καθοδηγητή τους, να πάει στην κυβέρνηση.
Λέει αλήθειες αλλά όχι όλη την αλήθεια. Και η μισή αλήθεια μερικές φορές είναι χειρότερη από ένα ψέμα....
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
Απάντηση

Επιστροφή στο “Πολιτικό καφενείο...”