Αχ, Μπέος: Ανακοίνωσε την υποψηφιότητα του

Ο χώρος για την σάτυρα και τους σχολιασμούς των πολιτικών δρώμενων στην Ελλάδα...
Απάντηση
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Αχ, Μπέος: Ανακοίνωσε την υποψηφιότητα του

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Αχ, Μπέος: Ανακοίνωσε την υποψηφιότητα του
"Μαζί θα ανατρέψουμε όσους λυμαίνονται το Βόλο τόσα χρόνια - Κάποιοι θα χάσουν τον ύπνο τους" - Αποκάλεσε "κύριο τίποτα" τον Π. Σκοτινιώτη


Σε ένα ασφυκτικά γεμάτο «Αχίλλειον» και με τους δρόμους και το στενό της Κουμουνδούρου να έχει κλείσει από κόσμο μέχρι και την παραλία – όπου οι πολίτες παρακολουθούσαν σε δύο τεράστια videowallτην ομιλία – ο πρώην Πρόεδρος της ΠΑΕ Ολυμπιακός Βόλου Αχιλλέας Μπέος ανακοίνωσε και επίσημα πλέον την υποψηφιότητά του για τον δημαρχιακό θώκο ως επικεφαλής του συνδυασμού «Νέα Εποχή – Νέα Δυναμική, Βόλος 2014».

Ο Αχιλλέας Μπέος μίλησε για τον στόχο του, άσκησε δριμεία κριτική στους προηγούμενους δημάρχους και ιδιαίτερα στον τωρινό τον Πάνο Σκοτινιώτη ξεκαθαρίζοντας πως ο ίδιος δεν ανήκει σε κανένα κόμμα αλλά στους πολίτες και στην πόλη του Βόλου.

«Θα ήθελα εδώ σήμερα να έχω την μητέρα και το πατέρα μου» είπε με το που ανέβηκε στο βήμα και πρόσθεσε «νιώθω σα να έχει στηθεί η μπάλα στο πέναλτι και μου δίνεται το δικαίωμα να βάλω γκολ. Τι λέτε; Θα τα καταφέρω;».

Ο κ. Μπέος απηύθυνε τις ευχές του για τη νέα χρονιά σημειώνοντας πως «οι ευχές θα έχουν νόημα και αντίκρισμα μόνο αν αλλάξουμε τους όρους και τις συνθήκες κάτω από τις οποίες ζούμε. Το φθαρμένο αυτό και άχρηστο πολιτικό σύστημα πρέπει να το στείλουμε για πέταμα και να φέρουμε την προοπτική και την δημιουργία».

Ο ίδιος ανέφερε πως η υποψηφιότητά του ήταν μια σκέψη που απασχολούσε τον ίδιο και τους συνεργάτες του για πολύ καιρό έως ότου γίνει πραγματικότητα και τόνισε πως στόχος του είναι να μετατρέψει τον Βόλο σε μια σύγχρονη – ευρωπαϊκή πόλη με προοπτική. «Είναι αλήθεια ότι περνάμε και ζούμε δύσκολες και κρίσιμες στιγμές. Πρέπει να αγωνιστούμε σκληρά. Το να κρυβόμαστε δεν είναι λύση. Όλοι αυτοί τόσα χρόνια έχουν πιάσει τις καρέκλες και δεν τις αφήνουν. Κάθε χρόνο απλά τις μοιράζονται και τις αλλάζουν μεταξύ τους. Εμάς όμως μας ενδιαφέρει το αύριο. Να μπορεί ο δήμος να προσφέρει καλές και φθηνές υπηρεσίες. Όχι ψηφιακές πόλεις και πράσινα άλογα. Όχι μια απλή διαχείριση», είπε χαρακτηριστικά.

Συνεχίζοντας αναφέρθηκε στο γεγονός πως στόχος πρέπει να είναι η επίλυση των προβλημάτων της καθημερινότητας τονίζοντας πως για να υλοποιήσει τον στόχο αυτό «δεν θα αποφύγουμε την σύγκρουση. Θα κάνουμε τα πάντα για ένα καλύτερο αύριο. Έχουμε διάθεση να εργαστούμε. Είπα κάποτε ότι θα κάνω το Βόλο, Μονακό. Ναι αυτό θα κάνω και στις υποδομές και στη νοοτροπία», δήλωσε ο Αχ. Μπέος.

Αναφερόμενος στο Βόλο και στα έργα που έχουν γίνει σημείωσε πως πήρε δεκαετίες για να ολοκληρωθεί το Νοσοκομείο, ακόμα δεν έχει ολοκληρωθεί ο Περιφερειακός και «η είσοδος της πόλης είναι για να ντρέπεσαι» και τόνισε πως «θα προσπαθήσουμε για μια ομορφότερη πόλη. Η εποχή των δήθεν και όλα αυτά του κώλου τα εννιάμερα τελείωσαν. Δεν θα κάνουμε συμβιβασμούς. Δεν είμαστε δήθεν. Δεν θα κάνουμε μπουρδελολογία του δήθεν πολιτισμού και της κουλτούρας. Εγώ προσωπικά δεν θα κάνω ποτέ χαζοχαρούμενες δηλώσεις. Ο Μπέος είναι και θα είναι πάντα άνθρωπος της δράσης. Θα διεκδικήσουμε σθεναρά και θα πάρουμε ότι μας ανήκει. Θα βάλουμε την γροθιά στο μαχαίρι, στο διεφθαρμένο σύστημα και θα ματώσουμε, θα ματώσω για να υπερασπιστώ το δίκιο της πόλης, γιατί θα είμαι ένας υπηρέτης της πόλης».

Μιλώντας για τον παρόντα δήμαρχο Πάνο Σκοτινιώτη αναφέρθηκε στο πρόσωπο του ως «ο κύριος τίποτα» και μίλησε για επαγγελματίες πολιτικούς όταν αναφέρθηκε στο όνομα του Κ. Καρτάλη διερωτώμενος «δεν κουραστήκατε ρε αθεόφοβοι; Δεν έχετε λίγο τσίπα πάνω σας; Γιατί αποφασίζετε εσείς για εμάς; Επειδή χειραγωγείτε τα ΜΜΕ; Ήρθε η ώρα της αλλαγής. Ήρθε η δική σας ώρα – είπε απευθυνόμενος στον κόσμο – να δώσετε την απάντηση σας σε αυτούς που τόσα χρόνια ασελγούσαν στην ζωή σας».

Ο Αχ. Μπέος ξεκαθάρισε πως δεν ανήκει σε κανένα κόμμα, δεν έχει κομματική ταυτότητα, «δεν είμαι κομματόσκυλο» είπε χαρακτηριστικά και πρόσθεσε «είμαι ανεξάρτητος, αδέσμευτος, είμαι δικός σας. Διεκδικώ το δήμο για να βοηθήσω. Δεν έχω αλλιώς ανάγκη τα δημαρχιλίκια και την δημοσιότητα. Και ξέρω ότι οι δήθεν θα χρησιμοποιήσουν τα παπαγαλάκια τους. Εμείς όμως δεν θα πέσουμε στο επίπεδο τους, ήρθαμε για να προσφέρουμε. Θα ακούσετε ότι πίσω από εμένα κρύβονται διάφοροι. Ο μόνος που κρύβεται πίσω από εμένα είναι ο κόσμος. Και μαζί θα ανατρέψουμε το σύστημα που λυμαίνεται το Βόλο τόσα χρόνια. Για αυτό κάποιοι θα χάσουν τον ύπνο τους».

onvolos.gr


W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
thanos
Δημοσιεύσεις: 670
Εγγραφή: 15 Ιούλ 2010, 21:28

Re: Αχ, Μπέος: Ανακοίνωσε την υποψηφιότητα του

Δημοσίευση από thanos »

Μάλιστα, το μπουμπούκι αυτό αντι να σαπίζει πίσω από της φυλακής τα σίδερα, διεκδικεί δημόσια αξιώματα,
Αυτά μόνο στο Ελλαδιστάν...
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Αχ, Μπέος: Ανακοίνωσε την υποψηφιότητα του

Δημοσίευση από erling »

Αυτόν τιν ξέρουν οι Βολιωτες....θα πρέπει να δούνε ποιοι θα τον πλαισιώσουν για να κρίνουν....
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Αχ, Μπέος: Ανακοίνωσε την υποψηφιότητα του

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Έτσι λέγανε και για τον γκλέτσο (οχι για απατεώνα αλλα οτι δεν είναι πολιτικός) και είδατε τι αποδείχτηκε οτι είναι.

Απο τον πασόκο πάντως, τον προτιμώ που έχει καταστρέψει την πόλη
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
thanos
Δημοσιεύσεις: 670
Εγγραφή: 15 Ιούλ 2010, 21:28

Re: Αχ, Μπέος: Ανακοίνωσε την υποψηφιότητα του

Δημοσίευση από thanos »

μαλιστα, μου θυμίζεις ολους αυτους που καπως ετσι δικαιολογούν την ψήφο τους και προς την χρυσή αυγή.
να υποθέσω δηλαδή οτι ο εν λογω κυριος σταμάτησε να τραμπουκίζει, σταμάτησε να σκέφτεται λαμογίστικα, μπήκε στην φυλακή και έγινε άλλος καλός και ενάρετος ανθρωπος.

ειναι κατάντια της κοινωνίας γενικώτερα, να εναποθέτει τις ελπίδες της σε τέτοιους ανθρώπους επειδή δεν υπάρχουν καλύτεροι. φυσικά και υπάρχουν ανάμεσά μας, απλά δεν ασχολούνται, ακόμη, με την πολιτική, για το σύστημα αυτό βρωμάει τόσο πολύ, που προκαλεί αναγούλα τεράστια.
βέβαια οποιος ειναι συνηθισμένος στην βρώμα, δεν εχει τέτοια θέματα. νιώθει τοσο δυνατός που νομίζει οτι θα δαμάσει τους πάντες και τα πάντα...

περαστικά τους πάντως εκεί στον Βόλο.
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Αχ, Μπέος: Ανακοίνωσε την υποψηφιότητα του

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Χαλάρωσε. τι κατάντια και περαστικά λες. Δεν βγήκε δήμαρχος, υποψηφιότητα ανακοίνωσε. Φαντάσου να βγει δηλαδή τι έχεις να μας σούρεις
Όλη η Ελλάδα τον μισεί, ο Βόλος τον αγαπάει, και γιαυτό τον βάλανε μπροστά για PR. Έτσι πιστεύω εγώ. Γλάστρα θα είναι
Τώρα για την κατάντια.. Ισχύει για πολλούς πολιτικούς σε τοπικό και κοινοβουλευτικό επίπεδο. Δεν είναι ανάγκη να είναι πρώην προφυλακισμένος για να θεωρηθεί κατάντια
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
thanos
Δημοσιεύσεις: 670
Εγγραφή: 15 Ιούλ 2010, 21:28

Re: Αχ, Μπέος: Ανακοίνωσε την υποψηφιότητα του

Δημοσίευση από thanos »

Θα συμφωνήσω με την τελευταία σου πρόταση μόνο.
Είτε βγει, είτε δεν βγει, για μένα το ίδιο και το αυτό.
Το θράσος του να διεκδικεί ψήφο για να εκλεγει είναι εμετικό.
Όταν τον άκουγα να μιλάει ως ποδοσφαιρικός παράγοντας μου προκαλούσε αναγούλα.
Μίσος δεν νομίζω, αηδία και αποστροφή ναι.
Δηλαδή στον Βόλο δεν υπάρχουν αξιοπρεπέστεροι άνθρωποι για να ψηφιστούν από αυτόν!
Τα ίδια ισχύουν φυσικά κ για κάτι δικούΣ μας , βλ Ψωμιάδη
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Αχ, Μπέος: Ανακοίνωσε την υποψηφιότητα του

Δημοσίευση από UltiMo_ »

W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Αχ, Μπέος: Ανακοίνωσε την υποψηφιότητα του

Δημοσίευση από UltiMo_ »

W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
thanos
Δημοσιεύσεις: 670
Εγγραφή: 15 Ιούλ 2010, 21:28

Re: Αχ, Μπέος: Ανακοίνωσε την υποψηφιότητα του

Δημοσίευση από thanos »

Με την δικαιοσύνη ξεμπέρδεψε ο (εντιμος ;)υποψήφιος δήμαρχος Βόλου?
Η δίκη εκκρεμεί ακόμη?
Απάντηση

Επιστροφή στο “Πολιτικό καφενείο...”