Ο χορός των τραμπούκων

Ο χώρος για την σάτυρα και τους σχολιασμούς των πολιτικών δρώμενων στην Ελλάδα...
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4845
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Ο χορός των τραμπούκων

Δημοσίευση από rasPUTIN »

ΣΥΝΤΑΓΜΑ 20/01/2019
https://www.facebook.com/thanasis.ketsa ... 541019333/

Νὰ τὸ δοῦν νὰ καμαρώσουν, οἱ ἀλῆτες, οἱ τραμποῦκοι, οἱ ταγματασφαλίτες.


οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4845
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Ο χορός των τραμπούκων

Δημοσίευση από rasPUTIN »

Δεῖτε ἕνα περιστατικό. Ἀκοῦστε τὸν διάλογο καὶ βγάλτε συμπέρασμα.



ΥΓ: ΠΡΟΣΟΧΗ, ἀκούγονται βρωμόλογα.

Κώδικας: Επιλογή όλων

https://www.facebook.com/229795954169529/videos/402730067166100/
Καλὰ θὰ κάνουν κι οἱ δύο νὰ φυλάγονται καὶ νὰ προσέχουν. Ἀν τοὺς ἐντοπίσει κανένας ἀπὸ δαύτους εἶτε θὰ φάνε βρωμόξυλο εἶτε θὰ τοὺς φυτέψουν ναρκωτικὰ στὸ ἀμάξι καὶ θὰ πάνε μέσα.
οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Ο χορός των τραμπούκων

Δημοσίευση από UltiMo_ »

τι μας τους έβαλες τώρα τους καραγκιοζηδες. με το κινητο στο χέρι του βρίζουνε τη μάνα περιμένωντας το ατόπημα για να βγει το βιντεάκι viral?
μου θυμιζει κατι βιντεάκια στην αμερική, άπειρα υπάρχουν, που κυκλοφορεί ο άλλος σε δημόσιο χώρο αναμεσα σε δεκαδες τρομοκρατημένους πολίτες, με το αυτόματο στο ένα χέρι και στο άλλο την κάμερα. οχι πιστολάκι για αυτοάμυνα. ΑΥΤΟΜΑΤΟ m16 με κουμπωμένη γεμιστήρα. και να λέει στην αστυνομία, είναι δικαίωμά μου να κυκλοφορώ με όπλο, δεν μπορείς να με ψάξεις και δεν είμαι υποχρεωμένος να σου δείξω ταυτότητα (άκου τώρα νόμο που βγάλανε. να απαγορεύεται να ζητήσει η αστυνομία ταυτότητα), ενω ο μοναδικός σκοπός τους είναι να τραβήξουν το βίντεο. γελοίοι
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4845
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Ο χορός των τραμπούκων

Δημοσίευση από rasPUTIN »

Δὲν ἀκούγεται νὰ βρίζσει ὁ ΜΑΤατζής, τὸ πιθανότερο εἶναι νὰ ἄρχισε ἡ ἐγγραφὴ μετὰ τὸ βρίσιμο.

Μπὲς καὶ στὸ ἄλλο θρὲντ νὰ δεῖς τὰ βίντεό μου.

Ξέρεις τὶ συνέβη χθὲς στὸ Σύνταγμα;

Ἤμουν ἐκεῖ, δυὸ φορὲς ἔφαγα χημικὰ ἀπὸ τοὺς μαγαρισμένους.
οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Ο χορός των τραμπούκων

Δημοσίευση από UltiMo_ »

W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
pipinos1976
Δημοσιεύσεις: 1194
Εγγραφή: 08 Απρ 2011, 23:52

Re: Ο χορός των τραμπούκων

Δημοσίευση από pipinos1976 »

Να το ξαναγράψω για πολλοστή φορά; Είναι γνωστό ότι ο πατέρας μου ήταν μπάτσος. Για εμένα, όμως, η ΕΛ.ΑΣ. πέθανε το 1995-96 (Ακαδημαϊκό έτος). Έχει πορεία στο κέντρο επί της Πανεπιστημίου με πορεία προς Σύνταγμα. Εγώ κατεβαίνω την Ιπποκράτους, καθώς έχω έρθει με το 222 από Ζωγράφου (ΕΚΠΑ). Στην γωνία Ιπποκράτους και Πανεπιστημίου υπάρχουν διμοιρίες των ΜΑΤ με πρόσωπο προς την διαδήλωση. Προς το κάτω μέρος της Ιπποκράτους υπήρχε φορτηγάκι (βαν) από τηλεοπτικό σταθμό (sky, ο σημερινός Alpha). Μέσα από την διαδήλωση - και μπροστά από 20 άντρες των ΜΑΤ - περνάνε περίπου 5 άτομα, φτάνουν στο βαν, πετάνε τις μολότωφ, μπαίνουν ξανά στην διαδήλωση/πορεία και όλα μέλι γάλα. Εγώ το βλέπω αυτό το σκηνικό καθώς είμαι σε απόσταση 100m πιο ψηλά. Την ώρα, λοιπόν, που κατεβαίνω προς τα κάτω τα ΜΑΤ γυρνάνε προς τα πίσω και αρχίζουν να κυνηγάνε εμένα που απείχα 100m από το επεισόδιο και δεν είχα ΚΑΜΙΑ σχέση με την πορεία. Τους άλλους, αυτούς που πέταξαν τις μολότωφ, τους άφησαν ανενόχλητους. Αν δεν έτρεχα θα είχε βρεθεί στην τσάντα μου (δεν είχα, με ντοσιέ στο χέρι ήμουν) τουλάχιστον μία μολότωφ και άλλα σύνεργα αναρχικών.

Λοιπόν, ΜΑΤ = εξειδικευμένη μονάδα που εκτελεί τα βρώμικα καθήκοντα της εκάστοτε κυβερνήσεως, στελεχωμένη με εντελώς διανοητικά καθυστερημένους "αστυνομικούς", αλλά και μη (υπάρχουν αναφορές για ξένη βοήθεια από στρατιωτικούς, ιδιωτικές εταιρείες μισθοφόρων κτλ). Για να μην αναφέρουμε και για άλλες "μονάδες", όπως τα ΕΚΑΜ, όπου συνεργάζονται με κακοποιούς (μαφία της νύχτας, ναρκωτικά, μπράβοι, τσιγάρα κτλ), αλλά αναλαμβάνουν και τις βρώμικες δουλειές του κράτους (κάτι ανεξιχνίαστες δολοφονίες, κάτι ξυλοδαρμούς χωρίς λόγο, κάτι ένοπλες ληστείες σε σπίτια φουκαράδων με θύματα κτλ).

Προσπαθήστε να κρυφτείτε και τίποτε άλλο. Είμαστε υπό κατοχή. Όχι σήμερα, εδώ και σχεδόν 200 χρόνια που - υποτίθεται - είμαστε ελεύθεροι. Καμία κουβέντα σε κανέναν από αυτούς. Δεν καταλαβαίνουν, δεν ενδιαφέρονται να καταλάβουν, πολλές φορές δεν μιλάνε καν ελληνικά. Μην μπλέκεστε με ΕΛ.ΑΣ., μην ασχολείστε με συζητήσεις, αν σας πιάσουν. Υπογράψτε αυτό που θέλουν για να φάτε λιγότερο ξύλο (θα το φάτε σίγουρα, αλλά μειώνεται, αν υπογράψετε την ψευδή κατάθεση που θα σας φέρουν) και δώστε αυτούς που ζητάνε. Δεν θα σας αφήσουν να γλιτώσετε αν δεν τους πείτε αυτά που θέλουν να ακούσουν (είτε CIA, είτε NKVD/KGB/FSB, είτε ΜΙ5/6, είτε όποια θέλετε οι μέθοδοι είναι ίδιες και σταθερές παντού στον κόσμο*). Καμία εμπιστοσύνη πουθενά και σε κανέναν, ειδικά τώρα που μπλέκονται και οι ξένοι στην προσπάθεια να περάσει η συμφωνία (ένας άλλος λόγος που έφυγα από το άλλο forum, αφού είχε σαφέστατο πολιτικό σχεδιασμό και κινδύνευα άμεσα, αφού ήξεραν ποιος είμαι και πού μένω και το ότι τους έκανα ρεζίλι κάθε φορά που έγραφαν ανιστόρητα πράγματα και εκτός πραγματικότητας σχετικά με γεωπολιτική και στρατηγική).

Ευχαριστώ.

* Το ξύλο θα το φας για να είναι πιστευτό, για να ικανοποιήσουν τα σαδιστικά τους ένστικτα,για να δουν αν κρύβεις κάτι, για να το παίξουν ότι ενδιαφέρονται για την αλήθεια. Στο τέλος θα υπογράψεις ότι είσαι ένοχος κι ας ήσουν εσύ στην Αλάσκα και ο φόνος / η κλοπή / η επίθεση να έγινε στην Αυστραλία.
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Ο χορός των τραμπούκων

Δημοσίευση από UltiMo_ »

θεωρίες συνωμοσίας level 100
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6637
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Ο χορός των τραμπούκων

Δημοσίευση από MacPap »

pipinos1976 έγραψε: 23 Ιαν 2019, 16:11...
* Το ξύλο θα το φας για να είναι πιστευτό, για να ικανοποιήσουν τα σαδιστικά τους ένστικτα,για να δουν αν κρύβεις κάτι, για να το παίξουν ότι ενδιαφέρονται για την αλήθεια. Στο τέλος θα υπογράψεις ότι είσαι ένοχος κι ας ήσουν εσύ στην Αλάσκα και ο φόνος / η κλοπή / η επίθεση να έγινε στην Αυστραλία.
Νομίζω πως υπερβάλεις....
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
pipinos1976
Δημοσιεύσεις: 1194
Εγγραφή: 08 Απρ 2011, 23:52

Re: Ο χορός των τραμπούκων

Δημοσίευση από pipinos1976 »

MacPap έγραψε: 24 Ιαν 2019, 13:03
pipinos1976 έγραψε: 23 Ιαν 2019, 16:11...
* Το ξύλο θα το φας για να είναι πιστευτό, για να ικανοποιήσουν τα σαδιστικά τους ένστικτα,για να δουν αν κρύβεις κάτι, για να το παίξουν ότι ενδιαφέρονται για την αλήθεια. Στο τέλος θα υπογράψεις ότι είσαι ένοχος κι ας ήσουν εσύ στην Αλάσκα και ο φόνος / η κλοπή / η επίθεση να έγινε στην Αυστραλία.
Νομίζω πως υπερβάλεις....
Δεν υπερβάλλω ποσώς. Δυστυχώς η κατάσταση είναι αυτή εδώ και δεν αλλάζει. Θες να σου γράψω περιστατικά; Πολύ ευχαρίστως να σου γράψω. Θες χαλαρά ή πιο σοβαρά; Ας γράψω 2-3 που έχουν σχέση και με αυτοκίνητα.

1. Φίλος διασκεδάζει βράδυ έξω. Υπηρετεί θητεία και, αν και κληρωτός, βρίσκεται σε ευαίσθητη θέση (δεν μπορώ να γράψω, αλλά ας πούμε ότι είναι κάτι σε ραντάρ ή κρυπτογραφικά ή κάτι παρόμοιο). Τον παίρνουν τηλέφωνο από την μονάδα του να μπει μέσα γιατί οι Τούρκοι έχουν βγει έξω προκλητικά κτλ κτλ που όλοι γνωρίζουμε και αυτός πρέπει να βρίσκεται στην θέση του άμεσα. Προφανώς υπάρχει αντικαταστάτης, αλλά τους χρειάζονται όλους για περίπτωση στραβής. Φεύγει με το αμάξι όντας πιωμένος, αφού από το σπίτι του θα αργούσε να βρει ΤΑΧΙ (μαγαζί -> σπίτι βρήκε εύκολα, αφού ήταν κεντρικά). Τον σταματάνε για αλκοτέστ. Προφανώς, αφού είχε πιει, είναι πάνω από το όριο. Τους λέει ότι συμβαίνει αυτό κι αυτό, αλλά αυτοί δεν καταλαβαίνουν τίποτε και τον πηγαίνουν στο τμήμα για να περάσει δικαστήριο το επόμενο πρωί. Συμπεριφορά απαίσια. Προσπαθούσε να τους εξηγήσει, αλλά φώναξαν την ΔΙΑΣ, τον δέσανε, ήρθε περιπολικό. Έφαγε και κάποιες ψιλές γιατί ήταν "κακό παιδί". Φτάνει στο τμήμα και τον καλεί στο τηλέφωνο ο Δκτης του για να τον ρωτήσει πού είναι. Τους εξηγεί. Μιλάει αυτός με την ΕΛΑΣ και τον αφήνουν επιτόπου να φύγει με το αμάξι και του λένε: "δεν θα μας κάνεις καμιά καταγγελία να μας τρέχεις τώρα, ξέχασέ το αυτό που έγινε"...

2. Με έχουν πιάσει για εξακρίβωση στοιχείων έξω από Παπασωτηρίου στην Στουρνάρη. Με ρωτάνε τι έχω στην τσάντα του Παπασωτηρίου την ώρα που βγαίνω από το βιβλιοπωλείο. Είμαι με έναν φίλο και αυτός διαμαρτύρεται γιατί μας ελέγχουν. Μην ρωτάς του λέω. Οι άνθρωποι κάνουν έλεγχο, είναι εκπαιδευόμενοι με έναν παλιό (εμφανέστατο), μας περικύκλωσαν και μας άφησαν εμάς καλυμμένους, ενώ αυτοί ήταν ακάλυπτοι. Διαλέγουν τους πιο εύκολους στόχους για έλεγχο μέχρι να πιάσουν τον αριθμό που τους είπαν. Μου απαντάνε ότι δεν είναι έτσι και άλλες τέτοιες βλακώδεις δικαιολογίες. 50m πιο κάτω κλέβουν, μπροστά στα μάτια μας, ένα Punto. Το άνοιξαν στραβώνοντας την πόρτα με λοστό και πήραν από μέσα κασετόφωνο και χρήματα (μιλάμε για παλιές εποχές, πριν από Ο.Α.). Τους λέω ότι το κλέβουν και αυτοί νομίζουν ότι πάω να ξεφύγω (Πουαρώ). Φεύγοντας, μετά τον έλεγχο, και αφού μίλησαν εξαιρετικά άσχημα και προκλητικά, αντελήφθησαν ότι, όντως, το είχαν κλέψει το αμάξι και με ρωτούσαν προς τα πού πήγαν οι κλέφτες.

3. Κλέβουν την μητέρα μου (πορτοφόλι) και πάει να κάνει καταγγελία το τοπικό ΤΑ. Την έδιωξαν με πολύ άσχημη γλώσσα γιατί βαριόντουσαν να γράφουν τις μηνύσεις κατά αγνώστου.

4. Μπαίνει κλέφτης στο σπίτι και μου παίρνει κινητό και κάτι λίγα χρήματα που είχα. Εγώ έξω από το σπίτι ακριβώς και αυτός ανεβαίνει την σκάλα και βγαίνει από τον φωταγωγό στην διπλανή οικοδομή, όπου υπήρχαν εργάτες που δούλευαν. Ήταν η μοναδική ημέρα που ήμουν μόνος στο σπίτι και έπλενα έξω το αμάξι. Μέχρι τότε, όλες τις άλλες ημέρες, ήταν ο πατέρας στο σπίτι με το πιστόλι. Πώς ήξεραν και μπήκαν; Μα ήταν μιλημένη δουλειά με τους μάστορες από δίπλα. Έρχεται η ΕΛΑΣ γιατί βρήκα αποτυπώματα στον φωταγωγό. Ούτε καν ασχολήθηκαν. Μου λένε τι δουλειά κάνεις; Καθηγητής, τους λέω. Πέρασαν από μπροστά σου και δεν τους είδες, μου είπαν. Ναι, αλλά τώρα είμαι στον Έβρο και κάνω κάθε μέρα περιπόλους στα σύνορα, τους λέω. Πάμε δίπλα στην οικοδομή, μου απάντησαν. Πήγα, είπα στους μάστορες ότι μπορούν να κρατήσουν το κινητό και τα λίγα χρήματα, αλλά χρειάζομαι το τσαντάκι γιατί μέσα έχω στρατιωτικές ταυτότητες, άδειες εισόδου σε στρατόπεδα κτλ και, αν δεν το φέρουν, θα πάω στην στρατονομία και θα αναλάβουν αυτοί μετά. Η ΕΛΑΣ από πίσω μου, να λέει τα ίδια. Το ίδιο βράδυ μου άφησαν στο τσαντάκι στο σπίτι και το βρήκα απέξω το επόμενο πρωί.

5. Με σταματάει τροχαία στον Φλοίσβο. Πήγαινα με 70 σε όριο 50 και δεν φορούσα ζώνη. Περίοδος ακριβώς μετά τους Ο.Α. (Σεπτέμβριος 2004). Βλέπει ο ... (μην τον πω όπως το σκέφτομαι) το όνομα και μου γράφει κλήση ως εξής: ταχύτητα 88 σε όριο 50, αλλαγή κατεύθυνσης χωρίς χρήση φλας, ζώνη, οδήγηση χωρίς σύνεση και προσοχή. "Για να μάθεις να πηγαίνεις πρωί πρωί για καφέ κωλόπαιδο", μου είπε. Τον είχε κόψει σε εξετάσεις ο πατέρας μου.

6. Ένα περιστατικό που ΔΕΝ έχει γίνει, αλλά είναι της φαντασίας μου. Έξω από ένα στρατόπεδο πλακώθηκα στο ξύλο με έναν ... γιατί είχε βάλει το περιπολικό έξω από την πύλη και έκανε ελέγχους εκεί, ενώ δεν άκουγε τον σκοπό που του έλεγε να φύγει. Πήγα εγώ ως αρχηγός φρουράς και μου σήκωσε όπλο. Τις έφαγε τις κοντακίες του και του κόλλησα το G3 στο κεφάλι. Κατά τα άλλα πολύ καλό παιδί... μετά... Επαναλαμβάνω, το περιστατικό είναι φανταστικό...

7. Περιστατικό με ΕΚΑΜ που μου έλεγαν ΤΙΣ βλακείες. Τους έφτιαξα ολόκληρη την επιχείρηση γιατί, αν άκουγα αυτά που έλεγαν, θα μου είχαν βάλει φωτιά στο σπίτι και θα το είχαν ρημάξει. Δεν γράφω περισσότερα γιατί το έχουν δημοσιεύσει στον Τύπο (ειδικό και γενικό), αλλά έχω τουλάχιστον 2-3 μάρτυρες του περιστατικού και αυτά που διέρρευσε η ΕΛΑΣ δεν έχουν ΚΑΜΙΑ σχέση με το περιστατικό. Ούτε πως ξεκίνησε, ούτε πώς έκαναν την επέμβαση, ούτε τι οπλισμό χρησιμοποίησαν, ούτε έγραψαν τι συνέβη μετά. Άσε την συμπεριφορά του υπευθύνου (ένας Αστ. Δντης), που ήταν επιεικώς απαράδεκτη. Οι μεν να με ρωτάνε πώς να μπουν, από πού, πληροφορίες για το σπίτι και αυτός να μου λέει πηγαίνετε στο σπίτι σας κύριε και αφήστε την ΕΛΑΣ να κάνει την δουλειά της. Αυτός τα άκουσε, όμως, γιατί είχα νομικά επιχειρήματα ακλόνητα και αυτός 100% άδικο (επιχείρηση στο δικό μου σπίτι και εγώ στρατιώτης - άντε, να τους αποκαλύψω και το πού μένω και ότι γνωρίζω τις βλακείες που έκαναν). Και μόνον ότι τον άνθρωπο τον σκότωσαν έμμεσα και τον κατέστρεψαν άμεσα, ενώ ΠΥ και ΕΚΑΒ ήρθαν μετά την επιχείρηση λέει πολλά.

8. Φορτηγό μπροστά, 4 αμάξια από πίσω, εγώ 5ο αμάξι, χωριό με όριο 50. Περιμένουν όλοι να περάσουν το φορτηγό, μόλις βγούμε από το χωριό. Πετάγονται στον δρόμο και σταματάνε το 1ο αμάξι. Όλοι φρενάρουν, ο 4ος δεν έχει φώτα STOP ούτε για δείγμα. Βλέπω τυχαία τα φώτα του πιο μπροστά, φρενάρω και γλιτώνω γιατί είχα κρατήσει απόσταση ασφαλείας. Σταματάω και τους λέω: "με αυτό που κάνατε θα μας κάνατε όλους πίτα" και φεύγω. Μπαίνουν στο τζιπ και με κυνηγάνε στις στροφές στο Μενίδι. Μου ανάβουν φώτα, τους κάνω σήμα περάστε. Ξανά το ίδιο. Κατεβάζω 3η και αρχίζω να χώνω το αμάξι στις στροφές. Προφανώς σε 2-3 στροφές ένα ΙΧ εξαφανίζεται από ένα ψηλό SUV με 4 άτομα μέσα. Αποφασίζουν και μου ανάβουν σειρήνα και φάρο. Σταματάω και έρχονται να μου κάνουν έλεγχο. Πάει να βγει και η μητέρα μου από δίπλα και κόντεψαν να την πυροβολήσουν. Έκαναν έλεγχο σε όλο το αμάξι. Όσο τους έλεγα ότι έκαναν "μ...ια" τόσο έψαχναν περισσότερο. Στο τέλος, ένας δεν άντεξε και μου λέει: "αν κρατούσες αποστάσεις δεν θα κινδύνευες". "Επειδή κρατούσα αποστάσεις σώθηκα", του απαντάω. "Ο μπροστά μου δεν είχα καθόλου φώτα STOP, αλλά εσείς έρχεστε να πουλήσετε μαγκιά σε εμένα, που ήμουν ο νόμιμος, αλλά τον παράνομο ούτε τον ελέγξατε, ούτε του ασκήσατε εκφοβισμό, όπως κάνετε σε εμένα". Ευτυχώς έφυγαν και με άφησαν ήσυχο.

Θες να σκεφτώ κι άλλα περιστατικά; Μπορώ να το κάνω. Δεν έχει, όμως, νόημα. Έχω, όμως, ακόμη μερικά ενδιαφέροντα...

Ευχαριστώ.
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4845
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Ο χορός των τραμπούκων

Δημοσίευση από rasPUTIN »

pipinos1976 έγραψε: 23 Ιαν 2019, 16:11Να το ξαναγράψω για πολλοστή φορά; Είναι γνωστό ότι ο πατέρας μου ήταν μπάτσος.
Define μπάτσος. Τὶ ἀκριβῶς ἐννοεῖς λέγοντας μπάτσος;
οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
Απάντηση

Επιστροφή στο “Πολιτικό καφενείο...”