Αστυνομικός έλεγχος: απόψεις και εμπειρίες πολιτών

Χώρος συζητήσεων που αφορούν Νομικά & Διαδικαστικά θέματα...
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Αστυνομικός έλεγχος: απόψεις και εμπειρίες πολιτών

Δημοσίευση από rasPUTIN »

angello έγραψε:Το να δίνεις εύσημα για ένα απλό έλεγχο που έκανε κάποιος αστυνομικός και μάλιστα με τρόπο που που δεν προσβάλει κανένα είναι υπερβολικό
Προσωπικὰ δὲν ἔδωσα εὔσημα ἀλλὰ ἀνέφερα ὄτι ἠ συμπεριφορά τους ἤταν ὐποδειγματική. Ἀφοῦ ἤταν, γιατὶ νὰ τὸ κρύψομεν;
UltiMo_ έγραψε:Χτες βράδυ γυρνώντας με το λεωφορείο προς Βόλο, είδα απο μακριά τζιπάκια παρκαρισμένα. Μόλις πλησίασα, μπήκε ένας με ανακλαστικό γιλέκο στη μέση του δρόμου και κουνούσε το φακό. Τελικά ήταν ΟΠΚΕ και είδα πολλούς με όπλα αραχτούς να χαζεύουν. Καλά σε μένα θα κάνει έλεγχο ο μ...? (σκέφτηκα).
Γιατὶ ὄχι; Ὁ ὀδηγὸς λεωφορείου δὲν ἐξαιρεῖται. Ἄσε ποὺ μερικοὶ εἶναι μᾶλλον ἐγκληματίες παρὰ ἐπαγγελματίες.
Ἐπιπλέον ἔνα ΙΧΕ ἔχει συνήθως μέχρι 5 ἄτομα, ἕνα λεωφορεῖο ἔχει περισσότερους. Ἕνας λόγος παραπάνω γιὰ νὰ εἶναι σωστὸς ὀ ὁδηγός. Θυμάμαι τὸν δκτὴ στὸν στρατὸ νὰ λέει: οἱ στρατιῶτες στὸ ΡΕΟ δὲν εἶναι μεταφερόμενα κρέατα.

UltiMo_ έγραψε:Ανάβω φλάς, αρχίζω να βγαίνω σιγά σιγά προς το μέρος τους, και τότε ο απο πίσω μου, δεν ξέρω αν δεν τους είδε, ή ήθελε να τους αποφύγει, ή αν δεν κατάλαβε κάτι καλά, αλλα με προσπέρασε ξαφνικά και απότομα και δεν σταμάτησε να τρέχει ακόμα και όταν βρέθηκε μπροστά μου.
Τέρμα γκάζι κι ὄπου πάει;

UltiMo_ έγραψε:Η ετοιμότητα που έχουν τα παλικάρια, δεν περιγράφετε. Οι αραχτοί που ήταν ακουμπισμένοι σε αυτοκίνητα και σε δέντρα και παγκάκια, (σε σημείο που να τους λες τεμπέληδες) σε κλάσματα του δευτερολέπτου, κάναν ένα σάλτο και μπήκαν στα αυτοκίνητα. Μέχρι να καταλάβω τι γινόταν, με είχαν προσπεράσει και αυτοί, ενώ η εξάτμιση του πρώτου αυτοκινήτου, ακουγόταν ακόμα.
Τελικὰ τὸν σταμάτησαν;

UltiMo_ έγραψε:Δεν ξέρω αν ψάχνανε κάτι συγκεκριμένο ή αν κάναν απλά ηλίθιους ελέγχους, αλλα η ετοιμότητά τους, με ξάφνιασε ευχάριστα. Ήταν σαν να βλέπω ταινία.
Πῶς ὀρίζεται ὁ ἠλίθιος ἔλεγχος;;

UltiMo_ έγραψε:Κάτι που ήθελα όμως να ξεκαθαρίσω. Κάποτε σε αντίστοιχο φόρουμ είχα διαβάσει οτι στην Ελλάδα, η "καταδίωξη" απαγορεύετε.
Δηλαδή αν σε τροχονομικό για παράδειγμα έλεγχο, δεν σταματήσεις, γιατι δεν έχεις τη δυνατότητα να το κάνεις με ασφάλεια, δεν έχουν δικαίωμα να σε κυνηγήσουν.
Τι απο τα δύο ισχύει?
Δὲν ἔχω ὑπ'ὄψιν μου σχετικὸ νόμο. Κρίνοντας μὲ βάση διαδικτυακὲς συζητήσεις μὲ ἀστυνομικοὺς μᾶλλον ἐπιτρέπεται.
Αὐτὸ τὸ ὁποῖο ἀπαγορεύεται εἶναι ὁ πυροβολισμὸς κατὰ πολίτη (εἶτε πεζὸς εἶτε ἐπὶ ὀχήματος) ὁ ὁποῖος ἀποπειράται νὰ διαφύγει ἀπὸ νόμιμο ἔλεγχο (Νόμος 3169/2003 περὶ ὀπλοφορίας καὶ ὀπλοχρησίας ἀστυνομικῶν).


οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Αστυνομικός έλεγχος: απόψεις και εμπειρίες πολιτών

Δημοσίευση από UltiMo_ »

enias έγραψε:Μπορεί να φανώ σκληρός με αυτό που θα πώ, αλλά όταν φτάνουμε στο σημείο να δίνουμε εύσημα για το αυτονόητο..
angello έγραψε:Το να δίνεις εύσημα για ένα απλό έλεγχο που έκανε κάποιος αστυνομικός και μάλιστα με τρόπο που που δεν προσβάλει κανένα είναι υπερβολικό
Και ο σεφ σε ένα εστιατόρια είναι αυτονόητο οτι πρέπει να σου δώσει καλό φαγητό, αλλα παρόλα αυτά αν το κάνει θα του πείς ένα μπράβο. Δεν είναι κακό.
Haridimos έγραψε:Γιατὶ ὄχι; Ὁ ὀδηγὸς λεωφορείου δὲν ἐξαιρεῖται.
Γιατι ο οδηγός του λεωφορείου ούτε κλεμμένο αυτοκίνητο θα έχει, ούτε λαθρομετανάστης είναι, ούτε γυρνάει απ τα μπουζούκια πιωμένος και δεν ξέρω τι άλλο ψάχνουν και κυνηγάνε οι κύριοι της αντιτρομοκρατικής. Τέλος πάντων, λάθος μου, αλλα δεν μας συνηθίζουν σε ελέγχους. ούτε καν δίπλωμα άδεια ασφάλεια και τα βασικά.
Haridimos έγραψε:Τελικὰ τὸν σταμάτησαν;
εξαφανίστηκαν και αυτός και τα 2 τζιπάκια απο το οπτικό μου πεδίο σε δευτερόλεπτα :D Δεν έχω ιδέα. Ήμουν σίγουρος οτι όπου να'ναι θα βγει ο σκηνοθέτης να φωνάξει CUT!! :lol:
Haridimos έγραψε:Πῶς ὀρίζεται ὁ ἠλίθιος ἔλεγχος;;
off topic, και άσχετο τονα σχολιάσουμε μια φράση, αλλα αφού ρωτάς, να σου πω. Ηλίθιος έλεγχος είναι κάτι το υποκειμενικό. Για τον καθένα πιστεύω οτι είναι κάτι άλλο. Για μένα είναι το να σε σταματήσουν, να σου πάρουν την άδεια παραπέρα για να επικοινωνήσουν με το κέντρο και να δούνε αν είναι κλεμμένο το αυτοκίνητο, και να ετοιμάζουν το αλκοτέστ, αλλα μόλις δούνε οτι το δίπλωμά σου είναι Α,Β,Γ,Δ, Γ+Ε τότε να φωνάξουν "Άκυρο μάγκες, εντάξει είναι το παιδί".
Haridimos έγραψε:Δὲν ἔχω ὑπ'ὄψιν μου σχετικὸ νόμο. Κρίνοντας μὲ βάση διαδικτυακὲς συζητήσεις μὲ ἀστυνομικοὺς μᾶλλον ἐπιτρέπεται.
Αὐτὸ τὸ ὁποῖο ἀπαγορεύεται εἶναι ὁ πυροβολισμὸς κατὰ πολίτη (εἶτε πεζὸς εἶτε ἐπὶ ὀχήματος) ὁ ὁποῖος ἀποπειράται νὰ διαφύγει ἀπὸ νόμιμο ἔλεγχο (Νόμος 3169/2003 περὶ ὀπλοφορίας καὶ ὀπλοχρησίας ἀστυνομικῶν).
thank you!
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
enias
Δημοσιεύσεις: 2050
Εγγραφή: 10 Ιούλ 2010, 16:46

Re: Αστυνομικός έλεγχος: απόψεις και εμπειρίες πολιτών

Δημοσίευση από enias »

UltiMo_ έγραψε:
Haridimos έγραψε:Γιατὶ ὄχι; Ὁ ὀδηγὸς λεωφορείου δὲν ἐξαιρεῖται.
Γιατι ο οδηγός του λεωφορείου ούτε κλεμμένο αυτοκίνητο θα έχει, ούτε λαθρομετανάστης είναι, ούτε γυρνάει απ τα μπουζούκια πιωμένος και δεν ξέρω τι άλλο ψάχνουν και κυνηγάνε οι κύριοι της αντιτρομοκρατικής.
Σκέψου για λίγο πόσα λεφτά βγάζεις σαν οδηγός οδηγώντας πάνω-κάτω για ένα έτος. Τώρα φαντάσου πόσα θα μπορούσε να βγάλει ένας οδηγός πούλμαν σε 2-3 ταξίδια και μόνο, κουβαλώντας στην μπαγκαζιέρα 100 κιλά χασίς; Φαντάσου να είσαι και στο απυρόβλητο των ελέγχων της ΕΛ.ΑΣ.

Σου περνάει τώρα καμιά πονηρή σκέψη απο το μυαλό; :mrgreen:
Αινείας
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Αστυνομικός έλεγχος: απόψεις και εμπειρίες πολιτών

Δημοσίευση από UltiMo_ »

enias έγραψε:Σου περνάει τώρα καμιά πονηρή σκέψη απο το μυαλό; :mrgreen:
Να κουβαλάω 100 κιλά χασίς απο γειτονιά σε γειτονιά? Στα υπερατλαντικά ταξίδια των 30 χιλιομέτρων που κάνουμε? :lol:
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
enias
Δημοσιεύσεις: 2050
Εγγραφή: 10 Ιούλ 2010, 16:46

Re: Αστυνομικός έλεγχος: απόψεις και εμπειρίες πολιτών

Δημοσίευση από enias »

UltiMo_ έγραψε:
enias έγραψε:Σου περνάει τώρα καμιά πονηρή σκέψη απο το μυαλό; :mrgreen:
Να κουβαλάω 100 κιλά χασίς απο γειτονιά σε γειτονιά? Στα υπερατλαντικά ταξίδια των 30 χιλιομέτρων που κάνουμε? :lol:
Και που το ξέρει ο αστυνομικός αν εσυ κάνεις μόνο 30χλμ ή πας και στην μεγάλη "Αγορά" της Αθήνας. Και 30χλμ να κάνεις, με το να έχεις την κατηγορία "πούλμαν" στο απυρόβλητο, δίνει την τέλεια κάλυψη για να κάνεις "άλλες δουλειές" και "άλλες διαδρομές".
Κανείς δεν πρέπει να εξαιρείται απο τους ελέγχους, είτε λόγω ηλικίας, είτε οτιδήποτε άλλο.
Αινείας
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Αστυνομικός έλεγχος: απόψεις και εμπειρίες πολιτών

Δημοσίευση από rasPUTIN »

UltiMo_ έγραψε:
enias έγραψε:Μπορεί να φανώ σκληρός με αυτό που θα πώ, αλλά όταν φτάνουμε στο σημείο να δίνουμε εύσημα για το αυτονόητο..
angello έγραψε:Το να δίνεις εύσημα για ένα απλό έλεγχο που έκανε κάποιος αστυνομικός και μάλιστα με τρόπο που που δεν προσβάλει κανένα είναι υπερβολικό
Και ο σεφ σε ένα εστιατόρια είναι αυτονόητο οτι πρέπει να σου δώσει καλό φαγητό, αλλα παρόλα αυτά αν το κάνει θα του πείς ένα μπράβο. Δεν είναι κακό.
Συμφωνῶ. Ἀν δοῦμε κάτι καλὸ τὸ ἀναφέρουμε χωρὶς ὑπερβολές. Μὴν λέμε μὄνο γιὰ τὰ ἄσχημα. Ἀν θέλουμε νὰ εἴμαστε ἀντικειμενικοὶ καὶ σωστοὶ ἀναφέρουμε τὰ πάντα ἢ τίποτα.
UltiMo_ έγραψε:Γιατι ο οδηγός του λεωφορείου ούτε κλεμμένο αυτοκίνητο θα έχει, ούτε λαθρομετανάστης είναι,
Ὠς ἐδῶ συμφωνῶ.
UltiMo_ έγραψε:ούτε γυρνάει απ τα μπουζούκια πιωμένος
Χμμμ ... ... ἐσὺ προσωπικὰ μπορεῖ νὰ μὴν φεύγεις ἀπὸ τὰ μπουζούκια πιωμένος γιὰ δρομολόγιο ἀλλὰ κάποιοι ἄλλοι μπορεῖ νὰ τὸ κάνουν. Ἄσε ποῦ μπορεῖ πρὶν τὸ μεσημεριανὸ δρομολόγιο νὰ ἔχει πιεῖ μερικὰ τσίπουρα. Ἢ μήπως μπορεῖ κάποιος νὰ μᾶς ἐγγυηθεῖ ὄτι αὐτὸ δὲν συμβαίνει;

Γιὰ τὴν περίπτωση τοῦ λεωφορείου θὰ πῶ αὐτὸ τὸ ὁποῖο ἔλεγε ὁ δκτὴς στὸ στρατό: οἱ ἐπιβάτες δὲν εἶναι μεταφερόμενα κρέατα.
UltiMo_ έγραψε:και δεν ξέρω τι άλλο ψάχνουν και κυνηγάνε οι κύριοι της αντιτρομοκρατικής.
Δὲν εἶναι ἀπαραίτητο νὰ εἶναι τῆς ἀντιτρομοκρατικῆς. Ἀν εἶναι ΟΠΚΕ μπορεῖ νὰ μποῦν μέσα, νὰ "κόψουν φάτσες" καὶ νὰ κατεβάσουν κάποιο ἐπιβάτη γιὰ ἔλεγχο. Ἀκόμα κι ἐσένα μποροῦν νὰ κατεβάσουν καὶ νὰ σοῦ κάνουν σωματικὸ ἔλεγχο. Ἀν σοῦ τύχει μὴν αρνηθεῖς, δὲν σὲ παίρνει.
UltiMo_ έγραψε:Τέλος πάντων, λάθος μου, αλλα δεν μας συνηθίζουν σε ελέγχους. ούτε καν δίπλωμα άδεια ασφάλεια και τα βασικά.
Πρὶν 10 χρόνια ἔνας κόπανος ἔδωσε τὸ τιμόνι σὲ 19χρονο καὶ κάποιοι φύγαν πρὶν τὴν ὤρα τους. Ἔχουν τσακώσει ἀλβανὸ νὰ ὁδηγεῖ σχολικὸ λεωφορεῖο μὲ ἄδεια ὁδηγήσεως Β' ἀντὶ Δ' κατηγορίας.
UltiMo_ έγραψε:Ηλίθιος έλεγχος είναι κάτι το υποκειμενικό. Για τον καθένα πιστεύω οτι είναι κάτι άλλο.
Σὲ αὐτὸ συμφωνῶ. Κάποιοι ἔχουν συνδέσει ἠλιθίως τὸν ἀστυνομικὸ ἔλεγχο μὲ χοῦντα, καταπάτηση ἀνθρωπίνων δικαιωμάτων κ.ο.κ..
UltiMo_ έγραψε:Για μένα είναι το να σε σταματήσουν, να σου πάρουν την άδεια παραπέρα για να επικοινωνήσουν με το κέντρο και να δούνε αν είναι κλεμμένο το αυτοκίνητο, και να ετοιμάζουν το αλκοτέστ, αλλα μόλις δούνε οτι το δίπλωμά σου είναι Α,Β,Γ,Δ, Γ+Ε τότε να φωνάξουν "Άκυρο μάγκες, εντάξει είναι το παιδί".
Αὐτὸ εἶναι ἠλίθιότητα, συμφωνῶ.
οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Αστυνομικός έλεγχος: απόψεις και εμπειρίες πολιτών

Δημοσίευση από rasPUTIN »

Ξημερώματα ἐπέστρεφα ἀπὸ τὴν δουλειὰ στὸ σπίτι. Ἀπό Μεσόγεια μπήκα στὴν Μεσογείων. Δὲν φτάνει ποὺ ἤμουν ὄχι ἀργοπορημένος ἀλλὰ ξενυχτησμένος ἤθελα καὶ βόλτα. :shock: :shock:

Στὴν Ἁγία Παρασκευὴ ἔστριψα γιὰ Χαλάνδρι καὶ ξεκίνησα κύκλο γιὰ νὰ πάω σπίτι μου μέσω Κηφισσίας (κατὰ καιροὺς τὰ κάνω αὑτά).

Ἔπιασα τὴν Κηφισσίας (πρὸς κέντρο). Στὰ δεξιὰ περιπολικὸ μὲ φάρο κινείταν μὲ περίπου 40χ.α.ω., τοὺς πέρασα μὲ 60. Σταμάτησα στὸ φανάρι στὴν Ἐθνικῆς Ἀντιστάσεως ὀπότε μὲ ἔφτασαν. Ἄναψε πράσινο, ξεκίνησα καὶ λίγο παρακάτω μοῦ κάνανε σήμα. Ἀλάρμ, δεξιά, σβήσιμο κινητήρα καὶ κάθομαι μέχρι νὰ μὲ πλησιάσει ὁ ὁδηγός. Μοῦ ζητήθηκε ταυτότητα, ἄδεια ὁδηγήσεως. Τὰ ἔδωσα καὶ ἔπειτα ἀπὸ ἕνα σύντομο διάλογο ἀφέθηκα ἐλεύθερος.

Συμπεριφορά: ὑποδειγματική.
οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Αστυνομικός έλεγχος: απόψεις και εμπειρίες πολιτών

Δημοσίευση από rasPUTIN »

Χθές, ξημερώματα Πέμπτης, ἦταν ξανὰ στὸ "γνωστὸ-ἄγνωστο" σημεῖο στημένοι γιὰ ἀλκοτέστ. Σταμάτησα κοντά, κλήθηκα νὰ κάνω δεξιά, μ*λ*κίστηκα καὶ σταμάτησα 2 μέτρα μακρύτερα (δὲν τὸ έκανα ἐπίτηδες) καὶ μὲ πλησίασε. Ἔπιασα τὴν ζώνη γιὰ νὰ τὴν βγάλω. Μοῦ εἶπε νὰ παραμείνω καὶ νὰ δώσω τὴν ἄδεια ὁδηγήσεως. Ἀπάντησα ὄτι ἠ ἄδεια ὀδηγήσεως εἶναι στὸν χῶρο ἀποσκευῶν (σημείωσις: σὲ τσαντάκι-μπανάνα εὐρισκόμενο μέσα σὲ σακίδιο πλάτης).

Βγήκα ἀπὸ τὸ ὄχημα ὀλίγον περίεργα λόγω πόνου στὴν μέση. Δὲν ξέρω ἀν προκάλεσα ὐποψία γιὰ χρήση ἀλκοόλ. Ἔδωσα τὴν ἄδεια ὀδηγήσεως, ῤωτήθηκα ἀν ἔχω πιεῖ, ἀπάντησα ἀπὸ ἀλκοὸλ τίποτα, φύσηξα καὶ ἀφέθηκα ἐλεύθερος νὰ ἀποχωρήσω.

Συμπεριφορά: ἄψογη.
enias έγραψε:Αλήθεια υπάρχει κανένας τρόπος να βρούμε μια τέτοια ταυτότητα και να την σκανάρουμε (σβήνωντας φυσικά τα στοιχεία του κατόχου) να δούμε πώς είναι ώστε να την αναγνωρίζουμε;

Τώρα θα μου πεις... αμα ο άλλος θέλει κάνει την πλαστή σαν την αληθινή... αλλα να πέρναμε και μια ιδέα δεν θα ήταν κακό.
viewtopic.php?p=13039#p13039
οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Αστυνομικός έλεγχος: απόψεις και εμπειρίες πολιτών

Δημοσίευση από rasPUTIN »

Μόνο ἐγῶ πέφτω σὲ μπλόκα ἀστυνομικῶν; :astrakia :astrakia :astrakia :astrakia
οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Αστυνομικός έλεγχος: απόψεις και εμπειρίες πολιτών

Δημοσίευση από erling »

Αυτό ή μπορεί να μην είναι άξιο σχολιασμού η ορθή αντιμετώπιση μας από το όργανο...
Προσωπικά μου έχουν συμβεί αλλά δεν το θεωρώ άξιο σχολιασμού αφού ήταν τυπικοί στην δουλειά τους.
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
Απάντηση

Επιστροφή στο “Συζητήσεις περί Νομικών & Διαδικαστικών Θεμάτων...”