Εισαγγελία Πατρών (ιδιωτικός χώρος, απειλή)

Χώρος συζητήσεων που αφορούν Νομικά & Διαδικαστικά θέματα...
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Εισαγγελία Πατρών (ιδιωτικός χώρος, απειλή)

Δημοσίευση από erling »

Για να μην παρεξηγηθώ πάλι.
Δεν υποστηρίζω πως καλά κάνει και κλείνει την είσοδο ή αποκλείει την διέλευση αυτός που το κάνει.
Ένα κα@ι@ι είναι και τίποτα παραπάνω.
Απλά λέω πως δεν είναι παράβαση του ΚΟΚ αλλά άλλου κώδικα, ποινικού? αστικού? δεν ξέρω.


Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
athanatos
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 17:36

Re: Εισαγγελία Πατρών (ιδιωτικός χώρος, απειλή)

Δημοσίευση από athanatos »

Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά; Αν μπει σε μία πολυκατοικία ο δολοφόνος με το σιδεροπρίονο και αρχίσει να κόβει τα κάγκελα του κλιμακοστασίου, έχει δικαίωμα να επέμβει η αστυνομία ή όχι;
Σ’ όλους τους τόπους κι αν γυρνώ μόνον ετούτον αγαπώ !
Οδυσσέας Ελύτης
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Εισαγγελία Πατρών (ιδιωτικός χώρος, απειλή)

Δημοσίευση από erling »

Ναι. Αλλά όχι για να γράψει παράβαση του ΚΟΚ.
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
athanatos
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 17:36

Re: Εισαγγελία Πατρών (ιδιωτικός χώρος, απειλή)

Δημοσίευση από athanatos »

erling έγραψε:Ναι. Αλλά όχι για να γράψει παράβαση του ΚΟΚ.
Όχι βέβαια, αλλά για το θέμα που συζητάμε, κάποιος θα μπορεί να παρέμβει και αυτός νομίζω ότι πρέπει να είναι ο τροχονόμος και να βεβαιώσει τι άλλο; Παράβαση.
Σ’ όλους τους τόπους κι αν γυρνώ μόνον ετούτον αγαπώ !
Οδυσσέας Ελύτης
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Εισαγγελία Πατρών (ιδιωτικός χώρος, απειλή)

Δημοσίευση από erling »

Το πάμε αλλού και αφού δεν είμαστε νομικοί θα τα κάνουμε κουλουβάχατα.
Αλλά μιας και με έκανες να ψάξω στον Π.Κ. είδα πως υπάρχει κεφάλαιο με τίτλο "ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΤΩΝ ΣΥΓΚΟΙΝΩΝΙΩΝ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΚΟΙΝΩΦΕΛΩΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ"
Ακόμα και εκεί όμως μιλάει για δρόμους και πλατείες.
Αν ο νομοθέτης ήθελε να έχει τον έλεγχο και εντός ιδιοκτησίας γιατί δεν το έβαλε σε αυτό το κεφάλαιο?
Αλλά ο δικαστής "εφηύρε" την διασταλτική ερμηνεία του δρόμου!!!!!!

Άποψή μου είναι πως για να κερδίσει το δικαστήριο θα πρέπει να πληρώσει πολύ χρήμα σε δικηγόρο με @@.

υ.γ. Πολύ καλός μου φίλος έχασε υπόθεση όπου ήταν κατηγορούμενος για καταστροφή ξένης περιουσίας (διαφημιστική πινακίδα), στην οποία ο μάρτυρας που ενημέρωσε τον μηνυτή για την καταστροφή της περιουσίας του, κατέθεσε στο δικαστήριο πως δεν την κατέστρεψε ο φίλος μου αλλά άλλος!!!!!! Τι να μου πεις για δικαστές τώρα???
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
Απάντηση

Επιστροφή στο “Συζητήσεις περί Νομικών & Διαδικαστικών Θεμάτων...”