Εισαγγελία Πατρών (ιδιωτικός χώρος, απειλή)

Χώρος συζητήσεων που αφορούν Νομικά & Διαδικαστικά θέματα...
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4845
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Εισαγγελία Πατρών (ιδιωτικός χώρος, απειλή)

Δημοσίευση από rasPUTIN »

erling έγραψε:Η απόφαση του εφετείου βέβαια δεν αποτελεί δεδικασμένο, με την έννοια που βλέπουμε στις ταινίες,
Δηλαδή;
erling έγραψε:και προσωπικά έχω μεγάλες επιφυλάξεις αν ήταν ίδια η απόφαση στην περίπτωση που δεν ήταν εμπλεκόμενοι η Εισαγγελέας Πρωτοδικών και ο Πρόεδρος Πρωτοδικών.
Ἴσως ἡ διαδικασία νὰ μὴν ἤταν τόσο ἄμεση ἀλλὰ ἀν κάποιος ἤταν ἐπίμονος θὰ ἔβρισκε τὸ δίκιο του.
Ἡ πράξη τοῦ μηνυτὴ (κλείσιμο τῆς ὁδοῦ) δὲν ἔθιγε μόνο τὸ ζεῦγος τῶν εἰσαγγελέων ἀλλὰ ὅλους ἀνεξεραίτως.
erling έγραψε:Και ξαναρωτάω εγώ. Που σταματάει η διασταλτική, όπως λέει ο Εισαγγελέας, έννοια της οδού?
Στην Πρασιά?
Ανάμεσα στην φύτευση?
Στην pilotis?
Στο κλιμακοστάσιο?
Που??
Ποιος θα κρίνει κάθε φορά πόσο μπορεί να διαστέλλεται η έννοια της οδού?
Ποῦ σταματάει ἠ διασταλτικότητα; Εὔκολο. Ἐκεὶ ποῦ παύει νὰ ὑφίσταται ἠ ἔννοια τοῦ κοινόχρηστου, ἐκεὶ ὄπου ἡ ἰδιοκτησία γίνεται αὐστηρῶς ἀτομική.


erling έγραψε:Μήπως μπαίνουμε σε επικίνδυνα μονοπάτια με την διασταλτικότητα αυτή???
Τὶ φοβάσαι;; Μήπως τὴν ἐπόμενη κάποιος ἀστυνομικὸς ὁ ὀποῖος κάνει "διασταλτικὴ ἐφαρμογὴ" τοῦ νόμου μπεῖ στὸ σπίτι σου;

Γιὰ δὲς τὶ γράφει ἡ δεύτερη ἀπόφαση.
Περαιτέρω η καταγγελία περί δήθεν διαπράξεως εκ μέρους του εγκαλουμένου του εγκλήματος της διατάραξης οικιακής ειρήνης (334 παρ. 1 ΠΚ) είναι αβάσιμη νομικά, δεδομένου ότι δεν πληρούνται οι όροι της αντικειμενικής υποστάσεως του εγκλήματος τούτου, καθόσον ο εγκαλούμενος δεν εισήλθε στην κατοικία του εγκαλούντος, ούτε στον χώρο που αυτός χρησιμοποιεί για την εργασία του ή σε περικλεισμένο χώρο που αυτός κατείχε (άρθρο 334 παρ. 1 ΠΚ), αλλά στον κοινόχρηστο χώρο του ως άνω κτιριακού συγκροτήματος για εκτέλεση της υπηρεσίας του.

erling έγραψε:Επαναλαμβάνω λοιπόν, κατά την άποψή μου, πως η νόμιμη οδός ήταν μήνυση κατά του ιδιοκτήτη του ΑΒΓ1234 οχήματος.
Ἀν πήγαινε γερανὸς τῆς Τροχαίας καὶ τοῦ σήκωνε τὰ αὐτοκίνητα θὰ συμφωνοῦσες;


Ἀλλὰ σκέψου τὸ ἐξής. Σὲ μιὰ πολυκατοικία μένετε 10 οἰκογένειες. Οἱ 9 τὰ βρίσκετε καὶ συνεννοῆστε ἀλλὰ ὁ 10ος εἶναι $@#%@#@%@# καὶ σὰς κάνει τὴν ζωὴ πατίνι. Ἔχεις ἀγοράσει αὐτοκίνητο καὶ δὲν μπορεῖς νὰ τὸ χρησιμοποιήσεις. Ἔχεις στεγασμένη θέση σταθμεύσεως καὶ παρ'ὅλα αὐτὰ ψάχνεις γιὰ θέση σταθμεύσεως στὴν γειτονιὰ ἐξ αἰτίας κάποιου προβληματικοῦ. Βάλε τὸν ἐαυτό σου στὴν θέση τῶν λοιπῶν τῆς πολυκατοικίας. Δὲν εἶναι μόνο οἱ εἰσαγγελείς, εἶναι ὅλοι οἱ ὑπόλοιποι.

Ὅσο γιὰ τὴν μήνυση τὴν ὁποία ἀναφέρεις, βάσει ποιὰς διατάξεως μπορεῖ νὰ ἀσκηθεῖ μήνυση;


οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Εισαγγελία Πατρών (ιδιωτικός χώρος, απειλή)

Δημοσίευση από erling »

Haridimos έγραψε:
erling έγραψε:Η απόφαση του εφετείου βέβαια δεν αποτελεί δεδικασμένο, με την έννοια που βλέπουμε στις ταινίες,
Δηλαδή;
Δεν έχεις δει στις αμερικάνικες ταινίες που λένε πως σύμφωνα με την τάδε απόφαση του τάδε δικαστηρίου ισχύει το δείνα? Αυτό δεν ισχύει στην Ελλάδα.
Haridimos έγραψε: Ποῦ σταματάει ἠ διασταλτικότητα; Εὔκολο. Ἐκεὶ ποῦ παύει νὰ ὑφίσταται ἠ ἔννοια τοῦ κοινόχρηστου, ἐκεὶ ὄπου ἡ ἰδιοκτησία γίνεται αὐστηρῶς ἀτομική.
Δηλαδή έξω από την πόρτα του διαμερίσματός μου?
Haridimos έγραψε:
erling έγραψε:Μήπως μπαίνουμε σε επικίνδυνα μονοπάτια με την διασταλτικότητα αυτή???
Τὶ φοβάσαι;; Μήπως τὴν ἐπόμενη κάποιος ἀστυνομικὸς ὁ ὀποῖος κάνει "διασταλτικὴ ἐφαρμογὴ" τοῦ νόμου μπεῖ στὸ σπίτι σου;

Γιὰ δὲς τὶ γράφει ἡ δεύτερη ἀπόφαση.
Περαιτέρω η καταγγελία περί δήθεν διαπράξεως εκ μέρους του εγκαλουμένου του εγκλήματος της διατάραξης οικιακής ειρήνης (334 παρ. 1 ΠΚ) είναι αβάσιμη νομικά, δεδομένου ότι δεν πληρούνται οι όροι της αντικειμενικής υποστάσεως του εγκλήματος τούτου, καθόσον ο εγκαλούμενος δεν εισήλθε στην κατοικία του εγκαλούντος, ούτε στον χώρο που αυτός χρησιμοποιεί για την εργασία του ή σε περικλεισμένο χώρο που αυτός κατείχε (άρθρο 334 παρ. 1 ΠΚ), αλλά στον κοινόχρηστο χώρο του ως άνω κτιριακού συγκροτήματος για εκτέλεση της υπηρεσίας του.
Δεν φοβάμαι μην μπει στο σπίτι μου. Άλλωστε το λέει και το τμήμα που παραθέτεις.
Αυτό το περικλεισμένο το είδα και με έβαλε σε σκέψεις, μήπως ο χώρος δεν ήταν περιφραγμένος και έχει ισχύ η γνωμοδότηση που έβαλα παραπάνω.
Αν είναι έτσι τότε είναι πολύ σημαντικό στοιχείο.
Haridimos έγραψε: Ἀν πήγαινε γερανὸς τῆς Τροχαίας καὶ τοῦ σήκωνε τὰ αὐτοκίνητα θὰ συμφωνοῦσες;
Φυσικά και όχι.
Haridimos έγραψε: Ἀλλὰ σκέψου τὸ ἐξής. Σὲ μιὰ πολυκατοικία μένετε 10 οἰκογένειες. Οἱ 9 τὰ βρίσκετε καὶ συνεννοῆστε ἀλλὰ ὁ 10ος εἶναι $@#%@#@%@# καὶ σὰς κάνει τὴν ζωὴ πατίνι. Ἔχεις ἀγοράσει αὐτοκίνητο καὶ δὲν μπορεῖς νὰ τὸ χρησιμοποιήσεις. Ἔχεις στεγασμένη θέση σταθμεύσεως καὶ παρ'ὅλα αὐτὰ ψάχνεις γιὰ θέση σταθμεύσεως στὴν γειτονιὰ ἐξ αἰτίας κάποιου προβληματικοῦ. Βάλε τὸν ἐαυτό σου στὴν θέση τῶν λοιπῶν τῆς πολυκατοικίας. Δὲν εἶναι μόνο οἱ εἰσαγγελείς, εἶναι ὅλοι οἱ ὑπόλοιποι.
Δες το σκεπτικό μου για τον περικλεισμένο χώρο παραπάνω.
Haridimos έγραψε: Ὅσο γιὰ τὴν μήνυση τὴν ὁποία ἀναφέρεις, βάσει ποιὰς διατάξεως μπορεῖ νὰ ἀσκηθεῖ μήνυση;
Δεν είμαι δικηγόρος αλλά ίσως με το 431?
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6638
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Εισαγγελία Πατρών (ιδιωτικός χώρος, απειλή)

Δημοσίευση από MacPap »

Haridimos έγραψε:
UltiMo_ έγραψε:Σε ιδιωτικό χώρο (πχ πάρκινγκ απο υπερμάρκετ) δεν μπορεί να επέμβει τροχαία.
Γιατί; Ἐπειδὴ τὸ λὲς ἐσύ; Οἱ εἰσαγγελεὶς ἔχουν ἄλλη ἄποψη. Καλῶς ἢ κακῶς ἠ ἄποψη τῶν εἰσαγγελέων εἶναι ἰσχυρότερη τῆς δικής σου.
erling έγραψε:Σε αυτό εγώ διαφωνώ, στην βεβαίωση παράβασης του ΚΟΚ.
Οἱ εἰσαγγελεὶς ἔχουν ἄλλη ἄποψη (δίς). Καλῶς ἢ κακῶς ἠ ἄποψη τῶν εἰσαγγελέων εἶναι ἰσχυρότερη τῆς δικής σου (δίς).
Μα πως είναι δυνατόν να βεβαιώσει παράβαση η τροχαία σε μία επιφάνεια όπου η σηματοδότηση έχει γίνει αυθαίρετα από κάποιον εργολάβο και τα σήματα δεν είναι του κράτους αλλά κάποιου ιδιώτη?

Υπ'αυτή την έννοια αν τα ξηλώσω θα πρέπει να μου επιβληθεί ποινή 2 ετών φυλάκισης με συνοπτικές διαδικασίες όπως στις κανονικές πινακίδες.

Κάτι δεν μου πάει καλά σε αυτή την ιστορία.
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Εισαγγελία Πατρών (ιδιωτικός χώρος, απειλή)

Δημοσίευση από erling »

Και να το προχωρήσω παραπέρα για να φανεί το παράλογο της "διασταλτικής" ερμηνείας του τι είναι δρόμος.

Είμαι μέσα στο οικόπεδό μου νύχτα και κάνω βόλτες χωρίς να έχω ανάψει τα φώτα.
Θα έρθει ο τροχονόμος να μου κόψει κλήση?

Ή είμαι στο οικόπεδο και κάνω βόλτες με το αυτοκίνητο του κολλητού μου αλλά δεν έχω δίπλωμα ή με το δικό μου χωρίς ασφάλεια. Θα έρθει ο τροχονόμος να μου κόψει κλήση?

Και τέλος ας θυμηθούμε το λέει ο ΚΟΚ
Aρθρo 1
Πεδίο εφαρμογής ταυ Κώδικα
O Κώδικας Οδικής Κυκλοφορίας εφαρμόζεται σε οδούς και σε χώρους, που χρησιμοποιούνται για δημόσια
κυκλοφορία
οχημάτων, πεζών και ζώων.
Οι κοινόχρηστοι χώροι του οικοπέδου δεν είναι κοινόχρηστοι χώροι όπως μια πλατεία ή ένας δρόμος.
Είναι κοινόχρηστοι μόνο για τους ιδιοκτήτες τους.
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4845
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Εισαγγελία Πατρών (ιδιωτικός χώρος, απειλή)

Δημοσίευση από rasPUTIN »

erling έγραψε:Δεν έχεις δει στις αμερικάνικες ταινίες που λένε πως σύμφωνα με την τάδε απόφαση του τάδε δικαστηρίου ισχύει το δείνα? Αυτό δεν ισχύει στην Ελλάδα.
Προφανῶς ἀναφέρεσαι στὸ νομικὸ δεδικασμένο (ἀν δὲν ἀπατῶμαι τὸ λένε case law). Ὄντως δὲν ἰσχύει στὴν Ἑλλάδα κάτι τέτοιο. Βέβαια οἰ παραπάνω ἀποφάσεις δὲν εἶναι ἀποφάσεις δικαστηρίου, δὲν προέκυψαν κατόπιν ἀκροαματικῆς διαδικασίας. Εἶναι εἰσαγγελικὲς ἀποφάσεις οἱ ὁποῖες κρίνουν τὴν μήνυση νομικῶς ἀβάσιμη.
Ἐρμηνεύουν τὸν νὀμο καὶ ἐρμηνεύουν πῶς αὐτὸς ἐφαρμόζεται (ἢ δὲν ἐφαρμόζεται) σὲ κάποια συγκεκριμένη περίπτωση.
erling έγραψε:
Haridimos έγραψε:Ποῦ σταματάει ἠ διασταλτικότητα; Εὔκολο. Ἐκεὶ ποῦ παύει νὰ ὑφίσταται ἠ ἔννοια τοῦ κοινόχρηστου, ἐκεὶ ὄπου ἡ ἰδιοκτησία γίνεται αὐστηρῶς ἀτομική.
Δηλαδή έξω από την πόρτα του διαμερίσματός μου?
Ναὶ (ἐφ'ὅσον στὴν πολυκατοικία δὲν εἶσαι ὁ μόνος κάτοικος).
erling έγραψε:Δεν φοβάμαι μην μπει στο σπίτι μου. Άλλωστε το λέει και το τμήμα που παραθέτεις.
Αυτό το περικλεισμένο το είδα και με έβαλε σε σκέψεις, μήπως ο χώρος δεν ήταν περιφραγμένος και έχει ισχύ η γνωμοδότηση που έβαλα παραπάνω.
Αν είναι έτσι τότε είναι πολύ σημαντικό στοιχείο.
erling έγραψε:Δες το σκεπτικό μου για τον περικλεισμένο χώρο παραπάνω.
Προφανῶς ἐννοεῖς τὰ παρακάτω.
erling έγραψε:Να συμπληρώσω και την 529/1967 γνωμοδότηση του Ν.Σ.Κ., και την 732/1984 του Υπ. Δημ. Τάξεως, όπου λέει με λίγα λόγια πως αν δεν υπάρχει περίφραξη και ο περιβάλλον χώρος του οικοπέδου αποτελεί ενιαία επιφάνεια με το πεζοδρόμιο ή τον δρόμο τότε μπορεί να βεβαιωθεί παράβαση του ΚΟΚ.
Μοῦ βάζεις δουλειὰ γιὰ τὸ σπίτι. :D :D :D Δὲν γνωρίζω τὸ περιεχόμενό τους ὁπότε δὲν μπορῶ νὰ ἀπαντήσω ἄμεσα.
erling έγραψε:
Haridimos έγραψε:Ὅσο γιὰ τὴν μήνυση τὴν ὁποία ἀναφέρεις, βάσει ποιὰς διατάξεως μπορεῖ νὰ ἀσκηθεῖ μήνυση;
Δεν είμαι δικηγόρος αλλά ίσως με το 431?
Homework, part two.
οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4845
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Εισαγγελία Πατρών (ιδιωτικός χώρος, απειλή)

Δημοσίευση από rasPUTIN »

erling έγραψε:Είμαι μέσα στο οικόπεδό μου νύχτα και κάνω βόλτες χωρίς να έχω ανάψει τα φώτα.
Θα έρθει ο τροχονόμος να μου κόψει κλήση?
erling έγραψε:Ή είμαι στο οικόπεδο και κάνω βόλτες με το αυτοκίνητο του κολλητού μου αλλά δεν έχω δίπλωμα ή με το δικό μου χωρίς ασφάλεια. Θα έρθει ο τροχονόμος να μου κόψει κλήση?
Ἐξαρτάται. Ἔστω ὄτι ἔχεις ἔνα οἰκόπεδο μαντρωμένο καὶ κινεῖσαι μέσα σὲ αὐτὸ. Δὲν προκαλεῖς κίνδυνο γιὰ κάποιον ἄλλο.
Ἀν τὸ οἰκόπεδό σου εἶναι ἄφρακτο καὶ συνορεύει μὲ παιδικὴ χαρὰ τότε ἴσως νὰ ἐπέμβει κάποιος τροχονόμος.

Νὰ ἀρχίσουμε τὰ what if scenarios; Θὰ συζητάμε γιὰ χρόνια. Κατὰ τὴν συγγραφὴ ἑνὸς νόμου δὲν εἶναι δυνατὸ νὰ προβλεφθεῖ κάθε πιθανὴ περίπτωση. Γιὰ τὸ λόγο αὐτὸ ἔχουμε ἀποφάσεις εἰσαγγελέας, Ἀρείου Πάγου, ΣτΕ.
erling έγραψε:Οι κοινόχρηστοι χώροι του οικοπέδου δεν είναι κοινόχρηστοι χώροι όπως μια πλατεία ή ένας δρόμος.
Είναι κοινόχρηστοι μόνο για τους ιδιοκτήτες τους.
Δὲν θὰ τὸ 'λεγα. Στὴν πλατεία Ὀμονοίας οἰ δικαιοῦχοι εἶναι 11.000.000 ἐνὼ στὸ οἰκόπεδο 4, 5, 10, τὸ πολὺ 20.
οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6638
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Εισαγγελία Πατρών (ιδιωτικός χώρος, απειλή)

Δημοσίευση από MacPap »

Haridimos έγραψε:...Δὲν θὰ τὸ 'λεγα. Στὴν πλατεία Ὀμονοίας οἰ δικαιοῦχοι εἶναι 11.000.000 ἐνὼ στὸ οἰκόπεδο 4, 5, 10, τὸ πολὺ 20.
Η Ομόνοια δεν ειναι ουτε κοινόχρηστος ούτε ιδιωτικός είναι ΔΗΜΟΣΙΟΣ χώρος. ΕΠΕΙΔΗ ακριβώς ανήκει σε όλους. :D
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Εισαγγελία Πατρών (ιδιωτικός χώρος, απειλή)

Δημοσίευση από erling »

Ο ΓΟΚ στο άρθρο 2 λέει:
2. Κοινόχρηστοι χώροι είναι οι κάθε είδους δρόμοι, πλατείες, άλση και γενικά οι προορισμένοι για κοινή χρήση ελεύθεροι χώροι, που καθορίζονται από το εγκεκριμένο ρυμοτομικό σχέδιο του οικισμού ή έχουν τεθεί σε κοινή χρήση με οποιοδήποτε άλλο νόμιμο τρόπο.
4. Δρόμοι είναι οι κοινόχρηστες εκτάσεις, που εξυπηρετούν κυρίως τις ανάγκες κυκλοφορίας.
5. Πεζόδρομοι είναι οι δρόμοι, που προορίζονται κυρίως για την εξυπηρέτηση των πεζών.
Το δημόσιος δείχνει κυριότητα ενώ το κοινόχρηστος δείχνει την χρήση.
Ένας δημόσιος χώρος δεν είναι απαραίτητα και κοινόχρηστος.

Προφανώς ο εισαγγελέας έχει μπερδέψει τον ορισμό του κοινόχρηστου χώρου με τα κοινόχρηστα της πολυκατοικίας του.

υ.γ. Ναι έχω συγκεκριμένη άποψη για τους δικαστές. Πολύ άσχημη μάλιστα. Και ακόμα ποιο άσχημη για τις γραμματείς των δικαστικών αιθουσών.

υ.γ. Homework, part three :).
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6638
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Εισαγγελία Πατρών (ιδιωτικός χώρος, απειλή)

Δημοσίευση από MacPap »

erling έγραψε:Το δημόσιος δείχνει κυριότητα ενώ το κοινόχρηστος δείχνει την χρήση.
Ένας δημόσιος χώρος δεν είναι απαραίτητα και κοινόχρηστος.
Τότε η Ομόνοια ειναι και δημοσιος και κοινοχρηστος χώρος. :D :lol:
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
arsenarg
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: 14 Ιούλ 2010, 23:05
Τοποθεσία: Αθήνα-Αργυρούπολη
Επικοινωνία:

Re: Εισαγγελία Πατρών (ιδιωτικός χώρος, απειλή)

Δημοσίευση από arsenarg »

erling έγραψε:Ο ΓΟΚ στο άρθρο 2 λέει:
2. Κοινόχρηστοι χώροι είναι οι κάθε είδους δρόμοι, πλατείες, άλση και γενικά οι προορισμένοι για κοινή χρήση ελεύθεροι χώροι, που καθορίζονται από το εγκεκριμένο ρυμοτομικό σχέδιο του οικισμού ή έχουν τεθεί σε κοινή χρήση με οποιοδήποτε άλλο νόμιμο τρόπο.
4. Δρόμοι είναι οι κοινόχρηστες εκτάσεις, που εξυπηρετούν κυρίως τις ανάγκες κυκλοφορίας.
5. Πεζόδρομοι είναι οι δρόμοι, που προορίζονται κυρίως για την εξυπηρέτηση των πεζών.
Το δημόσιος δείχνει κυριότητα ενώ το κοινόχρηστος δείχνει την χρήση.
Ένας δημόσιος χώρος δεν είναι απαραίτητα και κοινόχρηστος.

Προφανώς ο εισαγγελέας έχει μπερδέψει τον ορισμό του κοινόχρηστου χώρου με τα κοινόχρηστα της πολυκατοικίας του.

υ.γ. Ναι έχω συγκεκριμένη άποψη για τους δικαστές. Πολύ άσχημη μάλιστα. Και ακόμα ποιο άσχημη για τις γραμματείς των δικαστικών αιθουσών.

υ.γ. Homework, part three :).
και ιδίως όταν ο μηνυόμενος 4) Κ.Α. είναι Πρόεδρος Πρωτοδικών

Κόρακας κοράκου μάτι βγάζει;;;;;;;

οι απόψεις μου είναι διαφορςτικές, αλλά πάνω στο θέμα δικαστικοί λειτουργεί υπάρχει η συντεχνιακή αλληλεγγύη, με παράδειγμα στην Γλυφάδα που δόθηκε ειδ. άδεια στάθμευσης πάνω στο πεζοδρόμιο για μην ταλαιπορείται δικαστικός λειτουργός να ψάχνει να βρεί να παρκάρει
ΤΑΣΟΣ IMPREZA Sti spec c type RA
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Συζητήσεις περί Νομικών & Διαδικαστικών Θεμάτων...”