Κατάληψη πεζοδρομίου

Χώρος ανοικτών συζητήσεων για όσους δεν οδηγούν ή έχουν σχέση με αυτούς...
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6638
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Κατάληψη πεζοδρομίου

Δημοσίευση από MacPap »

Εμείς είμαστε ικανοί να βάλουμε πρόστιμο στους πεζούς διότι περνούν από εργοτάξιο χωρίς να φορούν κράνος αντί να τιμωρήσουμε τον πραγματικά φταίχτη. :lol:


Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Κατάληψη πεζοδρομίου

Δημοσίευση από UltiMo_ »

erling έγραψε:Και οι πεζοί κάνουν βόλτες?? Ή μέσα από τα ρινίσματα και τις σπίθες...
Που αλλού θα βρούνε τέτοιες συγκινήσεις και σασπένς μέσα στη βαρετή καθημερινότητά τους? :D
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Κατάληψη πεζοδρομίου

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Εικόνα
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Κατάληψη πεζοδρομίου

Δημοσίευση από erling »

Δεν είναι μόνο κατάληψη πεζοδρομίου αλλά και κατάληψη οδοστρώματος. Και η άδεια από τον δήμο για να κάνεις κατάληψη οδοστρώματος για εργασίες, στοιχίζει σαν να το αγοράζεις.....
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6638
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Κατάληψη πεζοδρομίου

Δημοσίευση από MacPap »

Ολα αυτά βέβαια άν ποτέ η αστυνομία κάνει τη δουλειά της.
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Κατάληψη πεζοδρομίου

Δημοσίευση από erling »

Ή ο δήμος που χάνει έσοδα....
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4845
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Κατάληψη πεζοδρομίου

Δημοσίευση από rasPUTIN »

UltiMo_ έγραψε:η κατάληψη αυτή είναι μονιμότατη αφου ο τύπος το έχει κάνει μηχανουργίο το πεζοδρόμιο. Η ηλεκτροκόληση και ο τροχός είναι μόνιμα εκεί
Ἡ σωστὴ λέξη εἶναι μηχανουργεῖο ἢ σιδηρουργεῖο;



erling έγραψε:Δεν είναι μόνο κατάληψη πεζοδρομίου αλλά και κατάληψη οδοστρώματος. Και η άδεια από τον δήμο για να κάνεις κατάληψη οδοστρώματος για εργασίες, στοιχίζει σαν να το αγοράζεις.....
MacPap έγραψε:Ολα αυτά βέβαια άν ποτέ η αστυνομία κάνει τη δουλειά της.
erling έγραψε:Ή ο δήμος που χάνει έσοδα....
Τὸ ζητούμενο δὲν εἶναι νὰ εἰσπράξει ἔσοδα ὁ Δῆμος ἀλλὰ νὰ τηρηθεῖ ἡ τάξις κι ἡ νομιμότητα.
Ὁ δημόσιος δρόμος δὲν εἶναι γιὰ τὴν ἀποκλιεστικὴ χρήση κάποιου μάστορα.
οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Κατάληψη πεζοδρομίου

Δημοσίευση από erling »

Η τάξη και η νομιμότητα σε όλα τα μήκη και πλάτη του κόσμου,τηρείται με τον βούρδουλα.
Αν πάει ο δήμος και του ζητήσει κάποια χιλιάρικα για την κατάληψη, να δούμε αν θα τα ξαναβάλει....
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Κατάληψη πεζοδρομίου

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Haridimos έγραψε:Ἡ σωστὴ λέξη εἶναι μηχανουργεῖο ἢ σιδηρουργεῖο;
Haridimos έγραψε:Ὁ δημόσιος δρόμος δὲν εἶναι γιὰ τὴν ἀποκλιεστικὴ χρήση κάποιου μάστορα.
Αναλόγως αν ο ιδιοκτήτης είναι μάστορας ή σιδηρουργός
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4845
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Κατάληψη πεζοδρομίου

Δημοσίευση από rasPUTIN »

Στὴν φωτογραφία ποῦ ἔβαλες βλέπω νὰ δουλεύουν μὲ ἠλεκτροκόλληση. Δὲν βλέπω κανένα τόρνο.
οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
Απάντηση

Επιστροφή στο “Δεν οδηγώ...”