Υπάλληλος ΗΣΑΠ: Να πας στη χώρα σου, αν δε σου αρέσει!

Χώρος ανοικτών συζητήσεων για όσους δεν οδηγούν ή έχουν σχέση με αυτούς...
enias
Δημοσιεύσεις: 2050
Εγγραφή: 10 Ιούλ 2010, 16:46

Re: Υπάλληλος ΗΣΑΠ: Να πας στη χώρα σου, αν δε σου αρέσει!

Δημοσίευση από enias »

Δηλαδή αν έγω έλεγα σε έναν απο επαρχία "Αμα δεν σου αρέσει η Αθήνα, τράβα πίσω στο χωριό σου" θα ήμουν ρατσιστής; (εκτός οτι ανάγωγος, θα ήμουν σίγουρα)


Αινείας
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Υπάλληλος ΗΣΑΠ: Να πας στη χώρα σου, αν δε σου αρέσει!

Δημοσίευση από rasPUTIN »

Ἡ συζήτηση βγαίνει ἐκτὸς θέματος μὲ τὸν ὀρισμὸ τοῦ ῤατσισμοῦ (ἀς συζητηθεῖ σὲ ξεχωριστὴ συζήτηση καὶ ὄχι ἐδώ).

Σὲ περιπτώσεις ὄπως αὐτὲς τῆς εἴδησης (ἀν ἀληθεῦει) ὁ πολίτης πρέπει νὰ μὴν δείχνει ἀνοχὴ καὶ νὰ διμαρτύρεται. Ἀσχέτως ἀν κάποιος ἀστυνομικὸς θεωρεῖ ὄτι ἀπαγορεύεται.

Ἔχει κολλήσει τὸ μυαλό μου στὸ ὄτι ὁ ἀστυνομικὸς εἶπε ὄτι ἀπαγορεύονται οἱ διαμαρτυρίες. Νὰ μὰς πεῖ ποιὸς νόμος τὸ ἀπαγορεύει.
οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Υπάλληλος ΗΣΑΠ: Να πας στη χώρα σου, αν δε σου αρέσει!

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Haridimos έγραψε:μίας εκ των δύο καρεκλοκένταυρων υπαλλήλων του ΗΣΑΠ
Όσο δίκιο ή άδικο και να έχουν οι κοπελιές, αν δεν ήταν δημόσιο, δεν θα το είχαν κάνει θέμα.
Αυτομάτως υπάρχει η απαράδεκτη αντίληψη οτι ο δημόσιος υπάλληλος είναι ένα βύσμα που βαριέται και τίποτα άλλο.
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
trip73p
Δημοσιεύσεις: 390
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 20:35
Επικοινωνία:

Re: Υπάλληλος ΗΣΑΠ: Να πας στη χώρα σου, αν δε σου αρέσει!

Δημοσίευση από trip73p »

Διαφωνώ φίλε μου UltiMo_
μεχρι να τελειώσει η βαρδια τους πρέπει να εξηπηρετούν όχι να συμπεριφέρονται ετσι.
Στις τράπεζες για παραδειγμα,οταν ερθει η ώρα να κλείσουν δεν σε δίωχνουν ακόμα και να εχεις να ρωτήσεις 1 ανοησία.Κλεινουν τις πόρτες και εξηπηρετούν και τον τελευταιο.
Eίμαι ο εφιάλτης μέσα στις νύχτες μου!
...και δηλώνω σαλταρισμένος!!!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Δεν οδηγώ...”