Παράβαση οδηγού με κινητικά προβλήματα

Χώρος συζητήσεων που έχουν σχέση με τα Α.Μ.Ε.Α & ΑμεΑ ...
Απάντηση
trip73p
Δημοσιεύσεις: 390
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 20:35
Επικοινωνία:

Παράβαση οδηγού με κινητικά προβλήματα

Δημοσίευση από trip73p »

Κάθε πρωί μετά τις 8 πηγαίνω τους πιτσιρικάδες μου στον παιδικό σταθμό του Δήμου της περιοχής μου,ο οποίος βρήσκεται σε 1 μεγάλη πλατεία.Δίπλα της,υπάρχει δημοτικό παρκινκ πολλών θέσεων που εκείνη την ωρα έχει αρκετές ελέυθερες.Κάθε πρωι αντιμετοπίζω το εξης.1 αυτοκίνητο φτιαγμένο μάρκας AUDI είναι παρκαρισμένο μέσα στην πλατεία πολύ κοντά στον παιδικό (σημ.δίπλα,στο ίδιο κτήριο,στεγάζονται και τα ΚΑΠΗ).Πολλές φορές υπάρχει παρκαρισμένο και φορτηγάκι του δήμου εκεί.
Τα παιδία και οχι μόνο τα δικά μου,από το σημείο που μπαίνουμε στην πλατεία αρχιζουν να τρέχουν,κάνουν σλάλομ μέσα στα παρκαρισμένα αυτοκίνητα.1φορά ετυχε όπως εφευγα να δω υπάλληλο της δημοτικής αστυνομίας και να που πώ τι γίνεται στην πλατεία,αλλά ενω μου είπε ότι θα πάει,κάθε μέρα το εν λόγω αυτοκίνητο,το πρωί βρίσκεται εκέι.
Γιατι αναφέρω το περιστατικό σε αυτόν τον χώρο?
Σήμερα,που πάλι πήγα τα παιδιά,από μακριά βλέπω να ανοίγει η πόρτα του συγκεκριμένου αυτοκινήτου και πάνω που λέω,θα του την πώ,ο οδηγός βγάζει τον σκελετό από αναπηρικό καροτσάκι,μετά τις ρόδες,κλπ.
Οτι ήθελα να του πώ,το κατάπια.
Οπότε η ερώτηση που θέλω να σας κάνω είναι αν έκανα καλά που δεν μίλησα.Προσωπικά νομίζω ότι θα έπρεπε να του θυμήσω ότι είναι πλατεία,αλλά πολλες φορές η είσοδο από το πάρκιγκ στην πλατεία είναι πολύ περιοριμένη ακόμα και για 1 ατομο γιατί οι ανεγκέφαλοι παρκάρουν μπροστά στο ανοιγμα για τους πεζούς που υπάρχει εκεί.
Συγνώμη αν σας κούρασα.


Eίμαι ο εφιάλτης μέσα στις νύχτες μου!
...και δηλώνω σαλταρισμένος!!!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Α.Μ.Ε.Α & ΑμεΑ...”